Skocz do zawartości
Mardok

Core i7 - Bloomfield (LGA 1366)

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli to Twój screen z x1950 w budzie, to nie wiem czemu się dziwisz.

Tak mój i tak z X1950 i nie niczemu się nie dziwę, pokazuję tylko że nie zawsze ciągnie na maxa. W sumie 100% jednego wątku wychodzi.

 

Jaki tjmax maja te proce?Kazdy program pokazuje mi inaczej temperatury.Jak odpale realtemp to tjmax w standardzie pokazuje mi 98 st.

Jak to jest?

TJMax dla i7 przynajmniej D0 u mnie jest równe 100stC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie kontrolne - czy przy @ 4ghz 1.4v temperatury w occt z właczonym ht w okolicy 75-80 stopni są w normioe na wc ? :lol2: bo lekko spadłem z krzesła...

Fakt mam cermaique a nie jakąś mega pastę ale mimo wszystko :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie kontrolne - czy przy @ 4ghz 1.4v temperatury w occt z właczonym ht w okolicy 75-80 stopni są w normioe na wc ? :lol2: bo lekko spadłem z krzesła...

Fakt mam cermaique a nie jakąś mega pastę ale mimo wszystko :blink:

Nom trochę dużo jak na WC ale i7 to grzałka zwłaszcza na 1,4v choć C0 da radę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie kontrolne - czy przy @ 4ghz 1.4v temperatury w occt z właczonym ht w okolicy 75-80 stopni są w normioe na wc ? :lol2: bo lekko spadłem z krzesła...

Fakt mam cermaique a nie jakąś mega pastę ale mimo wszystko :blink:

zalezy od proca i tempy w mieszkaniu,ja umialem ustabilizowac 4ghz i 1.45v z tempami 80-90-wentyl mugen2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie kontrolne - czy przy @ 4ghz 1.4v temperatury w occt z właczonym ht w okolicy 75-80 stopni są w normioe na wc ? :lol2: bo lekko spadłem z krzesła...

Fakt mam cermaique a nie jakąś mega pastę ale mimo wszystko :blink:

Heh ja bym powiedzial,z e bardzo dobre porownujac moje :P

Ja przy 1.29 i 4 Ghz mam 85 w stresie a 44 w idle.

Nie wiem czy mi sie kiepawy proca trafil, czy ja cos nei tak robie, ale temperatury porownywane na GTZ i HK 3.0 - to samo.

Nie wiem tez , ktoremu programowi ufac - HWMonitor, czy realtemp?A moze programowi dolaczonemu do plyty?

 

Tak przy okazji - jakie najlepiej wentyle kupic na radiator, moje Noctua chyba sie do tego nie nadaja.

Edytowane przez Blackwhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

my tu wszyscy na real temp opieramy raczej wyniki :) do tego prime95 i bedziesz mial porownanie, choc w sumie to faktycznie malo info od kolegow z LC bylo na temat temperatur...albo byly tylko duzo postow wczesniej i nie pamietam juz ;) Ja przy 4.2 na AC mam 80 stopni w prime95 to tak do porownania z AC :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z ciekawości zapusciłem stresa na 4GHz "bez HT" tak poglądowo dla posiadaczy AC :rolleyes:

pod wodą są :

CPU

mobo (fullcover)

GTX285

wszystko na jednej chlodnicy 3x120

Dołączona grafika

Edytowane przez Racuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ps bez ht na 1.37v mam ok 72 stopnie w occt, więc w prime będzie pewnie mniej....

Raczej odwrotnie,mi wygrzewał zawsze bardziej procesor prime95 czy orthos niż occt.Na 4.00GHz i chłodzenie AIR nie przekracza 80C z HT,a zejde jeszcze kilka stopni,bo dokupie lepsze wentylatory. Edytowane przez kad2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak mam.Najchłodniejszy jest rdzeń drugi i czwarty,które maja tą samą temperaturę.Najcieplejszy jest pierwszy rdzeń o 4 stopnie i trzeci o 3 stopnie więcej względem 2 i 4.

Edytowane przez kad2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z wlaczonym HT tez nie jest zle :)

 

Dołączona grafika

 

W ukladzie zwodowane CPU, MOBO i GTX 280...i jedna chlodnica 3x120 z Xthermalami (ktore ledwo co wieja) ;)

Edytowane przez czolo7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wcale tak rozowo nie jest z tym wc :) moje 4.2 z ht na AC , oczywiscie wentyl na noctule na maxa 1700rpm na czas testu (badziewny orginalny zalman z obudowy...wiec zadne cudo, wentyl lepszej klasy = minus 2-4 stopnie mysle)

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiadomo ze moja sztuka to SZTUKA :P ale i tak ... 10 stopni to malo tak mi sie zdaje, myslalem ze przy slabym WC gdzies tyle bedzie a przy topowym - z 15-20...

Kiedys tez tak myslalem...ale na slabym LC moze byc podobnie lub czasem i gorzej niz na solidnym AC.

 

@atomel

Widze, ze kolejna inwestycja w kompa bedzie wymiana wentyli na chlodnicy bo cos nie domagaja tez Xthermale....poza tym, ze sa bardzo ciche to z wydajnoscia srednio...

 

Zeby nie bylo to tak to wygladalo przed zwodowaniem NB z mobasa ;)

 

Dołączona grafika

Edytowane przez czolo7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...