Skocz do zawartości
Mardok

Core i7 - Bloomfield (LGA 1366)

Rekomendowane odpowiedzi

no normalnie x21 masz non stop. jak pierwszy raz odpaliłeś kompa to pewnie od razu miałeś procesor podkręcony do 2.8 GHz :) nie pamiętam dokładnie jak nazywa się ta opcja ale pewnie jakoś z turbo. włączasz ją i płyta trzyma opcję turbo non stop bez żadnych zmian mnożnika w locie nie zależnie od obciążenia.

dzięki,ale...

Wziąłem tak:

1.mnożnik na auto,pojawiła się opcja "Intel® SpeedStep tech."

2.Włączyłem opcje-ENABLED(do wyboru jeszcze DISABLED i AUTO)

3.Pojawiło się znowu coś nowego,"Intel® TurboMode tech",które też wziąłem na ENABLED

 

System sie ładuje,wszystko fajnie,tylko ze nic sie nie zmieniło.Nadal panel sterowania>system i everest widzi 3.80GHz,a real temp/core temp/cpu-z 4.00Ghz...hmm.

 

 

weź w temacie o płytach pod i7 podaj jaki ma maks bclk ;)

Muszę to jeszcze sprawdzić-jej maks.Póki co 211x19 chodziło bez problemu.

 

ps nie chowaj nazwy producenta płyty :D

:lol2: Sam jednak przyznasz,że nie ma sie czym chwalić...

edit:

everest źle odczytuje

a i jest się czym chwalić to jest bardzo dobra płytka

No może,zostawie jak jest.W BIOS-ie zakładka monitoring widzi 4.00GHz

Co do marki,to chyba moje uprzedzenia wynikąjace z mało chlubnej przeszłości tej firmy-ich "biurowych" wyrobóww słabych w sferze o/c czy awaryjnych,ale do tego modelu na x58 chyba pomału sie przekonuje.

Edytowane przez kad2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputer to nie tylko procesor. Po 1h testu samym linxem nie wiesz nic na temat stabilności systemu. Linxa można stosować jako drugi lub trzeci.

 

ja testuję:

OCCT+memtest a linx na końcu ale tylko z ciekawości - aby zobaczyć jaki będzie wzrost temperatur.

Zresztą nawet tak przetestowany system może okazać się niestabilny :)

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputer to nie tylko procesor. Po 1h testu samym linxem nie wiesz nic na temat stabilności systemu. Linxa można stosować jako drugi lub trzeci.

 

ja testuję:

OCCT+memtest a linx na końcu ale tylko z ciekawości - aby zobaczyć jaki będzie wzrost temperatur.

Zresztą nawet tak przetestowany system może okazać się niestabilny :)

Tak zauważyłem że komputer ma więcej cześć niżeli sam procesor ;) Chodziło mi o to że to temat o procesorze dlatego też podałem program moim zdaniem sprawdzający najlepiej stabilność właśnie jego. Tak czy inaczej po powrocie z pracy pomyślę nad przeredagowaniem tej części FAQ aby uwzględnić i twoje propozycje programów, tak aby wszyscy byli zadowoleni ;)

 

@Mardok popraw tą literówke:

powinno być

Przyczyną tego...

Dzięki, poprawione.

 

EDIT:

 

Dzięki uprzejmości ath oraz Orgiusz'a zostałem obdarowany pierwszym postem w tym temacie w którym umieściłem dotychczasową wersję FAQ ;)

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mardok

gratki :) dobra nagroda za wlozony trud to mi sie podoba :)

 

Fajny artykul

Link

 

edit:

co do faq mozna by dodac info gdzie sie wylacza restarty przy bsod

Mój komputer -> Właściwości -> Zaawansowane ustawienia systemu -> Zaawansowane -> Uruchamianie i odzyskiwanie -> Ustawienia -> Awaria systemu -> Automatycznie uruchom ponownie

akurat musialem tego szukac dzis ;)

Edytowane przez ilear

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

edit:

co do faq mozna by dodac info gdzie sie wylacza restarty przy bsod

Mój komputer -> Właściwości -> Zaawansowane ustawienia systemu -> Zaawansowane -> Uruchamianie i odzyskiwanie -> Ustawienia -> Awaria systemu -> Automatycznie uruchom ponownie

akurat musialem tego szukac dzis ;)

Mówisz i masz ;)

 

Q: Co zrobić kiedy BSOD szybko znika ?

A: Należy zmienić zachowanie systemu w wypadku wystąpienia błędu krytycznego : PPM na Mój Komputer > Właściwości -> Zaawansowane ustawienia systemu > Zaawansowane > Uruchamianie i odzyskiwanie > Ustawienia > Awaria systemu > (odznaczyć) Automatycznie uruchom ponownie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuszne stwierdzenie - sprawdzić stabilność procesora a nie systemu. Jak dla mnie program ten jest kompletnie bezużyteczny.

Katowanie nim procesora nie ma sensu. Temperatury wzrastają do takich, które na codzień nie mają szans się pojawić.

Wystarczy wziąć np OCCT, który również dobrze testuje system - system a nie tylko proca. Tempy są niższe i możemy jechać dalej z OC.

Jak dla mnie punkt do wyrzucenia z FAQ.

Oczywiscie każdy testuje czym chce. Można ewentualnie wymienić programy do testowania: linx, occt, orthos, prime95, everest i inne.

A pytanie:

max bezpieczne VTT? :)

LinX to genialny program, zdecydowanie najlepszy do testowania stabilności kontrolera pamięci, obowiązkowy w przypadku systemów 64bity i wysoko wykręconych pamięci (2000+).

 

Max bezpieczne VTT - 1.85v, więcej już płyty nie dają najczęściej albo procki już nie bootują

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu przynajmniej dwóch userów nosiło sie z zamiarem kupna i7950.Podzielcie się wrażeniami jeżeli chodzi o tego procka.Milczenie w tej sprawie daje sporo do myślenia...........czyżby kicha?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój proc jakąś wybitną sztuką nie jest ale też nie narzekam, zakończyłem testy stabilności dla 3,8GHz i śmiga jak rakieta ;)

 

Dołączona grafika

 

Jedyne co mnie denerwuje to dziwne zachowanie na mnożniku 20x (żadna nowość), no nie mogę nawet wejść do windy na 20x200 natomiast z 19x211 nie ma już większego problemu.

 

Dołączona grafika

 

Jak zbiorę motywację będę próbował ustabilizować 4GHz na co dzień na AC choć muszę przyznać iż BCLK 211 średnio mi pasuje do ustawień ramu ale cóż poradzić ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój proc jakąś wybitną sztuką nie jest ale też nie narzekam, zakończyłem testy stabilności dla 3,8GHz i śmiga jak rakieta ;)

jak z wydajnością pamięci przy tych ustawieniach? memory read/write z everesta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak z wydajnością pamięci przy tych ustawieniach? memory read/write z everesta.

Bardzo podobnie jak z ustawieniami na 3,2GHz.

 

Dołączona grafika

 

Jedynie zauważalnie czas dostępu zmalał do 45,5ns.

 

Chętnie porównam z twoimi wynikami, jak wiadomo co wersja Everesta potrafi liczyć trochę inaczej, ja użyłem wersji 5.00.1650

 

Obecne ustawienia wyglądają tak:

Dołączona grafika

 

A w planach jest tak:

Dołączona grafika

 

Wszystko zależy od tego czy Ultra 120 da radę schłodzić tą grzałkę potocznie nazywaną i7 ;)

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam też na codzień 3.8GHz ale pamięci x10, cl9.

read:19029

write: 15635

copy: 21385

czas oczekiwania: 45.8

 

Zrobię również test dla takich ustawiń jak twoje dla porównania.

200x19, 7-7-7-24-88-1T

read:17900

write: 14970

copy: 21279

czas oczekiwania: 45.7

 

........................

Do kitu ten test. co restart to inne wartości. rozbieżność spora. Trudno to porównywać.

po jednym z restartów zobaczyłem tyle:  :blink: :blink: :blink:

 

Dołączona grafika

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam też na codzień 3.8GHz ale pamięci x10, cl9.

...

10x masz na myśli 5x czyli BCLK 200 x 5 = 1000 MHz = 2000 DDR ?

Jak tak to jakie masz napięcie QPI i VCore oraz ile na VDIMM ? Sam przymierzam się właśnie do 1000MHz na ramie ale jeszcze nie ustabilizowałem UCLK dla takich taktów, no cóż jak by nie patrzeć 1000MHz = 2000DDR co daje minimum 2000 x 2 = 4000MHz na UCLK :/

 

...

Do kitu ten test. co restart to inne wartości. rozbieżność spora. Trudno to porównywać.

...

Rozbieżność zawsze będzie ale jak się przeprowadzi kilka testów i średnią wyciągnie to nie ma większych problemów z porównywaniem.

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, ramy x5. jak poniżej. na Cl9 mam stabilność. walczę z Cl8.

...

Widzę że zaszło małe nie porozumienie, myślałem że lecisz 19x200 i z 5x na ramie masz 1000MHz (200x5) dopiero teraz widzę że lecisz 21x181 z 5x daje ~900MHz. No nic walkę z UCLK na 4000MHz na razie odkładam bo QPI musi być grubo powyżej 1.4v może nawet 1.5v :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby podjąć taką walkę musiałbym zmienić ramy. Moje na 1000 nie pójdą.

Ja tam stawiam że proc a dokładniej jego kontroler powie prędzej nie niżeli twoje kości ;) Mam praktycznie to samo co ty tylko jeden model wyżej 2000DDR CL9 co nie zmienia faktu że aby ram mógł chodzić na takich taktach muszę ustabilizować UCLK na przynajmniej 4000MHz co nie jest łatwe, nie mówiąc już o tym że nie każdy proc to potrafi i wcale nie jest powiedziane że mój to umie :/ Jedna z wad zintegrowanych kontrolerów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodam ze na kilka-kilkanascie jedna sztuka to potrafi,reszta to syf,obecnie mam 2 c0 i d0,d0 to zrobi ale musialbym miec wode,sprawdzane na innym secie,c0 nie ma na to szans ale przy 1900-8-9-8-1t vtnn wymaga odrobinki podniesienia a do 2000 to juz masakra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Jakiś czas temu przynajmniej dwóch userów nosiło sie z zamiarem kupna i7950.Podzielcie się wrażeniami jeżeli chodzi o tego procka.Milczenie w tej sprawie daje sporo do myślenia...........czyżby kicha?!

ja juz pisalem zatrzymalo sie na 214x23 4922Mhz spi32m po zmianie bclk chociaz o 1 spada mi mnoznik do x22 nic w tej kwestii mi nie pomoglo,wiec co mialem wiecej pisac,proc idzie niedlugo do zyda i bedzie cos nowego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodam ze na kilka-kilkanascie jedna sztuka to potrafi,reszta to syf,obecnie mam 2 c0 i d0,d0 to zrobi ale musialbym miec wode,sprawdzane na innym secie,c0 nie ma na to szans ale przy 1900-8-9-8-1t vtnn wymaga odrobinki podniesienia a do 2000 to juz masakra

Mam ten sam problem jak do 900MHz wystarcza 1,35v QPI aby system wstał i można było przeprowadzić jakieś testy to na 1000MHz nawet na 1,45v nie udało mi się Windowsa podnieść :/ Nie próbowałem jeszcze 1,5v no ale jak to się mówi "bez jaj" nie dam 1,5v dla 1000MHz co daje +7% wydajności w stosunku do 900MHz, lepiej już się z timingami pobawić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie nie moge uzyskac stabilnosci powyzej 1000mhz na pamieciach (niezaleznie od timingow) windows wstaje na 2200mhz 7-8-7-20 ale sa zwisy niekontrolowane, np. w pi32m (dawalem qpi nawet 1.75v z biosu) wydaje mi sie ze jest to proc albo płyta.

od 2000mhz w góre na pamieciach nie moge uzyskac stabilnosci , testowane były 2komplety pamieci a wiec one odpadaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...