Skocz do zawartości
Bolo8888

Asus P5k Pro

Rekomendowane odpowiedzi

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Witam postanowilem zakupic nowa plytke, mialem juz na P35: MSI P35 Neo2-FIR, Asusa P5K teraz czas na tego Pro. Piszcie co to potrafi interesuje mnie FSB powyzej 500. 8 faz zasilajacych powinny dac rade przy mocnym OC, a takiego oczekuje po tym mobo. Jutro ja bede mial wiec podziele sie z wami co potrafi. Jak byscie mogli jakies arty o niej to bym prosil. Gdzie sa punkty pomiarowe na niej i kilka innych informacji.

 

Strona Producenta

Edytowane przez Bolo8888

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Az tak straszne to nie jest to 24 pin. Epoxy tak mialy bylo dobrze ludzie sie przyzwyczaili. Tu tez tak jest a wiadomo im krotszy odcinek do proca tym lepiej. Obecnie mam MSI i mnie denerwuje, jest kilka a nawet kilkanascie niedociagniec i postanowilem ja zmienic wlasnie na P5K Pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

Im lepsza tym wyzej sie znajduje ;) . Pieknie lata ta pro, opcje w biosie powalaja ;)

 

Radiator na nb troche przeszkadza przy wiekszym chlodzeniu na cpu, ale mozna go obrocic o 180'

Edytowane przez MaSell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mam to mobo, ale juz maly zonk. Ustawienia takie same jak Neo2-FIR i asus potrzebuje wiecej pradu inaczej koniec zabawy. Drugie co to Przy 520FSB jest mniej wydajny w PI niz Neo2-FIR ustawiona na 513FSB, wiadomo dalej strap sie przelacza i [gluteus maximus]. Chyba spowrotem wroce do MSI, no ewentualnie moze zaproponujcie cos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zamienił stryjek.... :wink: Asus ssie... :P Ta pro chyba nie jest taka dobra jednak....ja bym dołożył do P5K-E gdybym miał zmieniać MSI :wink: Być może Asus coś po kmini z nowymi biosami ;] Może ktoś coś więcej powie o tym mobo??

 

p.s bolo wracaj do ,,nas,, :wink:

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo wolny ten mobas, rzeczywiście :lol: . No ale jak cos zostawia sie w biosie na auto to sie nie dziwie ;) http://superpi.zenfist.pl/bench/1/show.html

 

OC 2x1GB jest ciutke lepsze od P5K vanillia, do tego pozwala bardziej zaostrzyc timingi, zwlaszcza trfc. Do tego pikne 8 faz :) .

 

Ps wloz memki w czarne dimmy, przy 2 kosciach zolte ssa - dopiero przy 4 jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo wolny ten mobas, rzeczywiście :lol: . No ale jak cos zostawia sie w biosie na auto to sie nie dziwie ;) http://superpi.zenfist.pl/bench/1/show.html

 

OC 2x1GB jest ciutke lepsze od P5K vanillia, do tego pozwala bardziej zaostrzyc timingi, zwlaszcza trfc. Do tego pikne 8 faz :) .

 

Ps wloz memki w czarne dimmy, przy 2 kosciach zolte ssa - dopiero przy 4 jest ok.

No kolego myslisz sie wszystko jest w biose manual. No ale ten link ma sie do niczego widzailek jak koles wykrecil proca. Ale ja porownywalem ta sama konfiguracje z tym samym procem i memkami i MSI szybciej PI liczy. A tam widac ze jest E6850. Co daje przelozenie memek w czarne sloty czyzby wieksza wydajnosc w nich?. Jakies info co do tego?.

 

@Fredek - No raczej nie wroce do MSI bo troche problematyczna jest no i nieszczesne 513 FSB :mur: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Fredek - No raczej nie wroce do MSI bo troche problematyczna jest no i nieszczesne 513 FSB mur.gif

 

Niby jak problematyczna?? Bios 1.76 beta powoduje lepsze prowadzenie memek 4x1GB ,szybsze ładowanie windy a sprawa nowego biosu jest w toku ;] A problem ustawić 513mhz FSB z biosu i dociągnąć reszte SETFSB?? meeron zrobił na niej bez problemu 555mhz :) Czy nawet 560...., a w rankingach superpi pokazał że płyta jest naprawde szybka :D

 

sry za OT

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Np. z tym ze w nijaki sposob nie moge zrobic obrazu partycji acronisem true image. A jest mi to potrzebne. Czyli mowisz ze 513 bios reszta SETFSB i nie mamy ograniczenia przez strapa?. Wydajnosc nie spada. Bo jesli tak to return MSI :D. Z tym szybszym startem to bym sie klucil przynajmniej w moim przypadku, winda dluzej sie ladowala. Memki mam 2x1gb wiec tez nijak ta zmiana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mowisz ze 513 bios reszta SETFSB i nie mamy ograniczenia przez strapa?. Wydajnosc nie spada. Bo jesli tak to return MSI icon_biggrin3.gif. Z tym szybszym startem to bym sie klucil przynajmniej w moim przypadku, winda dluzej sie ladowala. Memki mam 2x1gb wiec tez nijak ta zmiana.

 

Oczywiście że tak :) Nie pamietam ale chyba to meeron na E6750 zrobił ładniutkie i wydajne FSB 555mhz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No kolego myslisz sie wszystko jest w biose manual. No ale ten link ma sie do niczego widzailek jak koles wykrecil proca. Ale ja porownywalem ta sama konfiguracje z tym samym procem i memkami i MSI szybciej PI liczy. A tam widac ze jest E6850. Co daje przelozenie memek w czarne sloty czyzby wieksza wydajnosc w nich?. Jakies info co do tego?.

Lol, to moj wynik a nie jakiegos kolesia :lol:

 

To jak masz ustawione cpu voltage reference, transaction booster? Jaki masz PL level? Trrd, twrt trfc i reszta tak samo ustawiona jak na msi? Ten asusik jest bardzo szybki zegar w zegar. Do tego dla tej plytki fsb typu 650 to pikuś.

 

Czarne sloty - stabilne memki

 

Na msi zapewne takze tak fajne mozna pamieci podkrecic:

http://img212.imageshack.us/img212/6470/hz640hg6.png 2.5v

Edytowane przez MaSell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe sory nie zauwazylem ze to twoj :P. No wiadomo wszystkiego sie nie da tak ustawic. Ale timingi takie same alfa tez. Napiecia na asusie musza byc wyzsze bo inaczej klapa nawet PI nie policzyl. Przelozylem w czarne sloty memki, jeszcze wolniej liczy niz w zoltych. Nie wiem co jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Malo wazne jest spowrotem MSI i to mi sie podoba. Zobaczymy ale raczej na P35 juz nic nie bede kupowal. Jak juz cos to szykuje sie zakup X38, chocaiz kto wie moze cos sie pokaze jeszcze. Z innej beczki jakis dobry Gigabyte na P35 to jest bo nie w temacie znimi jestem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde.... ja właśnie napalałem się na tą płytkę (też nie potrzebuje wifi z "E") a tu widzę kolejną negatywną opinie o niej :/ chyba jednak Abita IP35 wypróbuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde.... ja właśnie napalałem się na tą płytkę (też nie potrzebuje wifi z "E") a tu widzę kolejną negatywną opinie o niej :/ chyba jednak Abita IP35 wypróbuje.

Ja właśnie od kilku dni męczę tego Asusa.Wcześniej miałem (nadal mam) MSI P35 Neo2-Fr ;) W przypadku mojego proca jednak to Asus jest delikatnie szybszy przy tych samych ustawieniach ;) Chociaż też mam dylemat którą sobie zostawić...MSI ładniejsze, Asus zaś ma 8faz zasilania... :-P Edytowane przez krzysiak79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus z powrotem w budzie mecze dalej.

Powodzenia w boju. Też jakiś czas temu zastanawiałem się nad tą płytką jakbym chciał zmieniać swojego Foxa. Jak będziesz miał możliwość to sprawdź jak biega z obsadzonymi 4 bankami ramem i ogólnie jakie wrażenia z użytkowania tej płytki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia w boju. Też jakiś czas temu zastanawiałem się nad tą płytką jakbym chciał zmieniać swojego Foxa. Jak będziesz miał możliwość to sprawdź jak biega z obsadzonymi 4 bankami ramem i ogólnie jakie wrażenia z użytkowania tej płytki :)

Niestety nie bedzie jak potestowac 4x1gb.

 

@masell zapodaj no jakie napiecia na PLL,NB - FSB jest w granicach 510~515

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MaSell

 

Ten screen co zapodales to napewno z mobasa MSI ;) ?

Temat jest o P5K Pro wiec z Asusa. Z kreceniem na MSI w wersji Platinium mialem problemy siakiś czas temu, ale mogla byc to wina biosu - mialem jakąś bete, no i mobacz jeden z pierwszych w Polsce prosto od Microstara.

 

jak biega z obsadzonymi 4 bankami ramem i ogólnie jakie wrażenia z użytkowania tej płytki :)

Bez problemów do 1150-1200 z ostrymi timingami, powyzej trzeba sporo ladowac w vmch. Sprawdzane na 1:1

 

@masell zapodaj no jakie napiecia na PLL,NB - FSB jest w granicach 510~515

w zaleznosci od tego co potrafi cpu Edytowane przez MaSell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postanowilem wpakowac ponownie do moiej budy tego asusa, trza cos wywalczyc z niego, masell zrobil ladny wynik to mysle ze mi tez sie cos uda. Wczesniejsze niepowodzenia mogly byc spowodowane tym ze jedna kostke ubilem goodram padl. Jada do mnie Axeramy wiec zobaczymy co potrafia na tej mobo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...