Skocz do zawartości
BLaDDe

EPoX 8RDA+ - co to za oznaczenie?

Rekomendowane odpowiedzi

na moim wyswietlaczu LED po bootowaniu kompa jest caly czas FF. chcialbym wiedziec co to dokladnie oznacza.

 

np. spojrzecie tu:

http://8rda.com/page6.htm#q6

 

a znowu gdzies indziej czytalem ze tak jest jesli nie ma dobrego uziemienia. a jeszcze indziej slyszalem ze FF to jest gdy wszystko jest OK :)) i sam nie wiem w co wierzyc.

 

jest jeszcze taki problemik malutki ze czasem jak czyms metalowym (np. pokrywa boczna obudowy) dotkne wlasnie obudowy to mi sie komp wylacza i jest takie pipkanie ciche. czy to znaczy ze mam zle uziemienie? zaznacze rowniez ze moja obudowa ma metalowe uchwyty na plyte glowna do ktorych wkreca sie srubki na gumowych podkladkach - tak zrobilem. wiec nie wiem co mam zrobic zeby to wyeliminowac.

 

z gory dziekuje za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na moim wyswietlaczu LED po bootowaniu kompa jest caly czas FF. chcialbym wiedziec co to dokladnie oznacza.

 

np. spojrzecie tu:

http://8rda.com/page6.htm#q6

 

a znowu gdzies indziej czytalem ze tak jest jesli nie ma dobrego uziemienia. a jeszcze indziej slyszalem ze FF to jest gdy wszystko jest OK :)) i sam nie wiem w co wierzyc. 

 

jest jeszcze taki problemik malutki ze czasem jak czyms metalowym (np. pokrywa boczna obudowy) dotkne wlasnie obudowy to mi sie komp wylacza i jest takie pipkanie ciche. czy to znaczy ze mam zle uziemienie? zaznacze rowniez ze moja obudowa ma metalowe uchwyty na plyte glowna do ktorych wkreca sie srubki na gumowych podkladkach - tak zrobilem. wiec nie wiem co mam zrobic zeby to wyeliminowac.

 

z gory dziekuje za pomoc.

DAMMIT to już było.......!!!!!!!!!!

 

Wszystko OK. każdy z nas ma FF.....

 

Co do restartu to też już było (ty nic chyba nie szukałeś), jak cos metalowego dotknie jakiejś scieżki na płycie to robi (pstry) i blackscreen.

 

BDW jaki masz wynik w 3dsmarku... bo w sobote (moze) bede miał taką samą karte grafiki a mamy prawie identico kompy....?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bylo rednacz, ale widocznie nie zapamietales zbyt wiele.....

jesli masz FF OD RAZU po wlaczeniu kompa, od samego poczatku to albo padniety bios, albo plyta cala, itd(reszta w instrukcji),

normalnie po uruchomieniu kompa, cyfry powinny sie zmieniac, i po okolo 7 sekundach po paru kombinacjach ( wiem ze m.in jest C1 ), powinno sie zatrzymac wlasnie na FF, i tylko wtedy oznacza to ze wszystko jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uuupppsss....

 

nie doczytałe... ale jestem deczko z.<span style="color:red;">[ciach!]</span>y po treningu.... eeee....

 

no tak... powinny się zmieniać... ale ff jak zwykle oznacza:

 

Boot atempt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bylo rednacz, ale widocznie nie zapamietales zbyt wiele.....

jesli masz FF OD RAZU po wlaczeniu kompa, od samego poczatku to albo padniety bios, albo plyta cala, itd(reszta w instrukcji), 

normalnie po uruchomieniu kompa, cyfry powinny sie zmieniac, i po okolo 7 sekundach po paru kombinacjach ( wiem ze m.in jest C1 ), powinno sie zatrzymac wlasnie na FF, i tylko wtedy oznacza to ze wszystko jest OK.

Widze ze dokladnie pamietasz moj wyklad :)

 

A co do FF jezeli wogole nie zaczyna startowac systemu to wyjmij plyte z niej wszystkie karty i od nowa wszystko poskladaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

okej okej... mam FF normalnie po tych kilku sekundach czyli all gites. ale co z tymi zwieszkami kompa? nie dotykam sciezek tylko np. przelacznik od volcano klade sobie na cd'ku i CZASEM sie zwicha. :(

 

huehue w 3dmarku to mam z jakies 1200 :)) jak podkrece rivke of korz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a znowu gdzies indziej czytalem ze tak jest jesli nie ma dobrego uziemienia. a jeszcze indziej slyszalem ze FF to jest gdy wszystko jest OK :)) i sam nie wiem w co wierzyc.

FF znaczy że "Fszystko Fporządku" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale miałem ostatnio bajer apropos palenia...

 

jak męczyłem proca mnożnikiem 12.5 i za którymś tam razem w końcu nie wstał... to musiałem restarta zrobić...

 

wyczyśćiłem cmos... odpalam kompa... i patrze a na pierwszym ekranie zamiast 11x100 jest 12.5x100....

 

raz robi 11 raz 12.5... czyli prawie się sam przepalił... :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale miałem ostatnio bajer apropos palenia...

 

jak męczyłem proca mnożnikiem 12.5 i za którymś tam razem w końcu nie wstał... to musiałem restarta zrobić...

 

wyczyśćiłem cmos... odpalam kompa... i patrze a na pierwszym ekranie zamiast 11x100 jest 12.5x100....

 

raz robi 11 raz 12.5... czyli prawie się sam przepalił... :lol:

niesamowite, może mrówki faraonki ci w biosie cos grzebały

o kretyn wpadł na forum... patrzcie dzieci.. tak wygląda chodzący niedobór Jodu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm. dobrowolnie? zapowiadała się niezła jatka....

 

o tak bdw... jade w nocy na zawody do hamburga i nie będe mógł złamać tej magaicznej granicy 2500 do pon... ale nie ma tego złego... od razu sprawdzę ile kosztuje tam prometeia... zobaczymy... może kupie za miesiąc.... 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesto tam jezdzisz??? Zobacz po ile stoja ramy WINBOND

mam pod hamburgiem rodzine :P (niecierpietychbahorów)

 

czyli jakoś tak raz na 6 miechów.... a teraz tam jade tylko przez przypadek.. bo zawody miały być w Brnie w Swiss contry ale okazało się, że mistrz Choi umarł :cry: i aby oddać honory (czy coś) jedziemy do Hamburga, a nie do Brna.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...