Skocz do zawartości
DziubekR1

8800gs 384mb-768mb/192bit 12rops

Rekomendowane odpowiedzi

Pasywnie prawdopodobnie nie da rady. 8800GS grzeje się podobnie jak 8800GT, a ten nie był w stanie pracować pasywnie z Accelero S1. Ale z Acutake na 7v... Cisza i wydajność :P

 

Ponawiam pytanie - może mi ktoś podesłać BIOS ze swojego 8800GS??

Edytowane przez YogiCK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość amapi3d

Grzałeś (3dmark w petli, jakas gra przez kilka h ?? ) ją dłużej jakoś z tym wentylem na 5V ?

pół godziny i spoko ;) jak mowie, nie mam jak sprawdzic temperatur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się zdobyć BIOS z XFX 8800GS. I wygląda narazie że faktycznie nie ma tego czujnika temperatury. Za to możliwe że da się programowo spowolnić wentylator. Tylko musiał by to ktoś przetestować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość amapi3d

Radiator, tak na czuja ( w palec parzy ? :D) chłodny, gorący ? :)

jest cieply, ale na pewno nie parzy... :-)

 

czy ktos mi powie jak uzywac tego expertoola zeby moc podkrecac - niby przestawiam suwaczki, testy przychodzi, klikam apply a wyniki zostaja jak na def :(

 

Bardzo proszę o pomoc w podkręcaniu :( Niby core i pamięci się kręcą - a wynik taki sam jak na def :(

Edytowane przez amapi3d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tę samą kartę co Ty, powiem więcej widzę po nicku że kupiliśmy w tym samym sklepie :P ale to nie ważne, no więc możesz bez obaw przesunąć wszystkie suwaki do końca, potem klikasz test, leci zielony paseczek i następie OK i Apply. U mnie to działało, więc nie wiem dlaczego u Ciebie nie, wynik w smarkach zwiększał się o ok 2 tys.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja od siebie powiem tak...

 

mialem Gainwarda 8800GS 384MB

 

Pierwsze wrazenie... GLOSNAAAA Bardzo glosna...

 

Regulacji nie ma... ale jest podlaczenie na port 4 pin, a wentylator ma tylko 2 piny i dlatego nie dziala, jak sie wlozy chlodzenie z 4 pinami to zacznie dzialac.

 

Drugie wrazenie... OC

 

Bardzo bardzo ladne...

 

Najpierw ruszylem z pamieciami... 850...900...950...1000...1050(i tu nastapilo wywalenie jakis plamek na calym pulpicie i freez)... wrazenie pozytywne.

Teraz rdzen... zaczalem skromnie... 575...600...650...670...680... (tu zdziwienie ze jeszcze nic sie nie zwiesilo)... 700...720... (tu juz mi sie buzia usmiechnela, no ale sie zrestartowal komp)...

 

Ustawilem na 700/1000 i pobawilem sie troche 3dmarkami itp...

 

OCENA

 

Bardzo fajna karta, tylko ze TRZEBA WYMIENIC CHLODZENIE.

 

A Tu cos dla maniakow OC:

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Na szybciora spojrzalem na PCB karty i stwierdzilem ze VMOD jest BARDZO PROSTY... wiec jak wezme sobie ze sklepu druga sztuke to opracuje Wam na poczekaniu stosowny opis :) How to do ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam tą kartę 2 dni i nie uważam żeby była bardzo głośna. Może to wina tego że poprzednio miałem Asusa 7600GT z ref. chłodzeniem i głośność tego Gainwarda to mniej więcej 40% tego co potrafił dać ten Asus. Krótko mówić w grach absolutnie wiatrak nie przeszkadza ale w 2d przedało by sie te obroty ze 30% obniżyć. Czy ktoś ma iformacje że Rivatuner 2.07 udostępni pomiar temp i regulacje obrotów dla tej kary ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak toto będzie się sprawowało z accelero s2 w pasywie

Nie będzie sie sprawowało, tak jak z większością kart powyżej 6200tc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam tą kartę 2 dni i nie uważam żeby była bardzo głośna. Może to wina tego że poprzednio miałem Asusa 7600GT z ref. chłodzeniem i głośność tego Gainwarda to mniej więcej 40% tego co potrafił dać ten Asus. Krótko mówić w grach absolutnie wiatrak nie przeszkadza ale w 2d przedało by sie te obroty ze 30% obniżyć. Czy ktoś ma iformacje że Rivatuner 2.07 udostępni pomiar temp i regulacje obrotów dla tej kary ?

Tylko Asus ma regulacje i to z firmowego oprogramowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy jest jakaś kolejność instalacji Expertoola? tzn. przed czy po sterownikach ? Bo po podkręceniu u mnie 3d05 bez zmian a 3d06 wiecej o 40pkt :-) ??? (a moze to tylko wina mojego nędznego proc. P4 3.0)

Dokłądnie, karta nawet w połowie się nie rozwija, ten proc nawet na 4,5ghz blokuje 7900gs w doom3 :D http://egielda.com.pl/?str=art&id=3333-44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość amapi3d

czy jest jakaś kolejność instalacji Expertoola? tzn. przed czy po sterownikach ? Bo po podkręceniu u mnie 3d05 bez zmian a 3d06 wiecej o 40pkt :-) ??? (a moze to tylko wina mojego nędznego proc. P4 3.0)

nie wiem ale wydaje mi sie ze mamy podobny problem - karta nie reaguje na OC - tzn niby zegary sa zwiekszone i wynik taki sam(roznice bledu pomiarowego). Moze zle zainstalowalem expretoola :((( juz sam nie wiem. procek na pewno nie ogranicza w moim przypadku(a juz na pewno nie tak zeby wynik nie wzrosl ani troche)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość amapi3d

Dziś wywale wszystkie sterowniki i wszystko co związane z kartą graficzna bo to aż niemożliwe żeby innym karta sie podkręcała a mi wcale

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co znaczy" będzie sie dało" ? Kiedy ? jak ? Co z monitorowaniem temperatury ?

Znaczy się, że kolega mógłby ci zmodyfikować bios. Temperature możesz mieżyć podłączając dodatkowy czujnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

* GeForce 8800 Ultra

* GeForce 8800 GTX

* GeForce 8800 GTS 512 MB

* GeForce 8800 GT

* GeForce 9600 GT

* GeForce 8600 GTS

* GeForce 8600 GT

* GeForce 8500 GT

* GeForce 8400 GS

 

Z drabinki wydajności nvidii jasno wynika , że 9600 od razu ma zastąpić 8800gs , więc jak ktoś planuje zakup to niech kupuje jak najszybciej ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co masz na myśli ? Czyżby 8800GS miała zniknąć niebawem z rynku ? Słyszałem, że to niby limitowana edycja, ale nie wydaje mi się, że niedługo nowa 8800GS będzie białym krukiem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9600GT jest szybszy od 8800GS i to znacznie... Może 8800GS zastąpi wysłużonego 8600GT jeżeli chodzi o cenę? Jak spadnie do~380-400zł to będzie warta uwagi. Póki co radki HD38x0 mają stanieć :lol2:

W cenie 450zł to już jest rewelacja za 8800gs, a nie będzie wart uwagi, bo on już jest hitem w tej cenie...

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość amapi3d

udało mi sie podkręcić kartę ;-)

 

na ustawieniach 700/960 i proc na 3ghz karta robi w 3dmarku 2005 16200 ptk za w 2006 około 10600 ptk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...