Skocz do zawartości
DziubekR1

8800gs 384mb-768mb/192bit 12rops

Rekomendowane odpowiedzi

Tak sobie obserwuję teraz ceny i muszę stwierdzić że jedynymi opłacalnymi 8800GS są Gainwardi Palit. Za cenę Asusa / EVGA / XFX można już w tej chwili dostać 9600GT który mimo wszystko jest lepszy i mniej problemowy.

Edytowane przez YogiCK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!

czy jest karta 8800gs ktora ma szyne 256bit?? na oficjalnej stronie nvidii 8800gs wymieniane sa tylko z szyna 192bity natomiast widuje na allegro zarowno 192bity jak i 256bit.

problem w tym ze oddalem swoja galaxy 7900gs na gwarancje i serwis proponuje mi wymiane na 8800gs (tyle ze z tego co oni mi powiedzieli ze ta karta ma szyne 256bit). co sadzicie o takiej zamianie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Składam kompa kumplowi własnie z ta grafika(Palit) i mam ja na pare dni do testow:)

 

Rzeczywiscie wiatrak na karcie jest bardzo głosny i po paru godzinach siedzenia przy kompie mozna dostac kur..cy.

 

Chciałem na szybko podkrecic karte a tu zonk. Podniosłem pamieci na 900, klikam test, a nastepnie apply a tu piekny kolorowy ekran i zwis :blink: No nic restart, podejscie nr 2 i to samo. Mysle ładna padaka sie trafila. Zostawiłem pamieci w spokoju i wzialem sie za rdzen. Ten ustawiłem na 700 i tescik w marku 06 przeszedł elegancko z wynikeim ok 10150. Proc e2160@3ghz, system XP.

 

Jako ze mam zamiar kupic ta karte (lub 9600gt) postanowiłem ja bardziej potestowac pod Vista gdyz osobioscie korzystam z tego systemu.

WIec na poczatek Gpu na 710, shadery 1775 no i pamieci ... I tu niespodzianka. Daje 900 klikam apply-ok. 950-ok Dziwna sprawa. O co chodzi??

Na tych ustawieniach marek06-10300pkt.

 

 

Ktos tu wspominał o płynnej grze w Crysis. Nie da rady. Przynajmniej pod Vista.

Ustawienia HIGH

Rozdzielczosc 1280x800(jakos tak)

Sredni fps ok 20-25, ale sa czeste spadki do 10 <_<

 

Inne gry smigaja elegancko nawet w rozdzielczosci 1920x1200 np Hellgate:London, Nwn2 - tylko to mam zainstalowane.

 

Jutro tzn dzis;) pomecze jeszcze karte i dam znac czy sa jakie efekty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Zakupiłem Gainwarda 8800gs i muszę zmienić chłodzenie. Zakładał ktoś może na niego nv silencera 5? Myślałem jeszcze o jakimś aluminiowym "grzebieniu" (pentagramo/zalmanopodobnym). Jakie macie chłodzenia na tej karcie? Jeszcze jedno pytanko - czym ją kręcić? W Rivatunerze nie da rady, a w Expertoolu szybko kończą się suwaki. Jak tylko zmienie chłodzenie i podkręce to napiszę jak się karta sprawuje. pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Zakupiłem Gainwarda 8800gs i muszę zmienić chłodzenie. Zakładał ktoś może na niego nv silencera 5? Myślałem jeszcze o jakimś aluminiowym "grzebieniu" (pentagramo/zalmanopodobnym). Jakie macie chłodzenia na tej karcie? Jeszcze jedno pytanko - czym ją kręcić? W Rivatunerze nie da rady, a w Expertoolu szybko kończą się suwaki. Jak tylko zmienie chłodzenie i podkręce to napiszę jak się karta sprawuje. pzdr

Nie zakladalem, ale raczej wejdzie...

 

ATITool.

Edytowane przez Sector19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) Jeszcze jedno pytanko - czym ją kręcić? W Rivatunerze nie da rady, a w Expertoolu szybko kończą się suwaki. (...)

Już na dniach wychodzi nowa wersja Riva Tunera obsługująca 8800GS i najnowsze sterowniki, więcej poczytać można > tutaj <.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Loozack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co RivaTuner? Wystarczy pobrać sobie nTune i tam wszystko jest (poza osobnym suwakiem na częstotliwość SPU). GPU można dać max na 1150Mhz a RAM 1100Mhz, oczywiście jest to tylko max zakres regulacji, karta się nie podkręci na takiej częstotliwości. Jeśli chodzi o monitoring temp. to jest taka rzecz. Pewnie zauważyliście że karta ma bipera (speekera), wyczytałem gdzieś że jeśli temp. GPU przekroczy jakieś 70-80 *C to karta nas o tym poinformuje. Tak więc myślę że możemy być spokojni, poza tym karta chodzi na niskich napięciach i jest produkowana w technologi 65nm więc z założenia nie będzie się zbytnio grzać. A tak z innej beczki, osobiście uważam że karta jest godna uwagi i polecenia, oczywiście jak za ta kasę. Co do oryginalnego chłodzenia to jest dość głośne, praktycznie zagłusza ono dźwięk mojego boxowego coolera od Athlon 4200 X2. Ktoś gdzieś dobrze zauważył że chodzi jak suszarka do włosów ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakiej firmy lepiej brac tego 8800gs 384? Palita czy Gainwarda? Chodzi mi glownie o to czy w ktorejs mozna bez problemu zmienic chlodzenie nie zmieniajac chlodzenia... i ktora z nich jest cichsza bez zmiany chlodzenia? bo czujnikow temp. to zadna nie ma z tego co sie orientuje?

 

moge miec tego palita za 460

PALIT XpertVision GeForce 8800GS, 384MB DDR3 (192bit), TV/DVI, PCI-E, BOX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba bez znaczenia ktora wezmiesz bo i tak bedziesz chciał zmienic chłodznie :D

 

To max jaki udało mi sie uzyskac na tej karcie:post-138662-1204212753_thumb.jpg System Vista

 

Jutro moze bedzie wynik pod XP.

 

Wiadomo cos na temat wersji z 768mb? Bo miała wyjsc a tu ani widu ani słychu.

Edytowane przez ghort

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale moze nie bede musial zmieniac jak wezme ta a nie inna? i czy mozna bezproblemowo zmienic to chlodzenie bez utraty gwarancji? fajnie byloby miec gwarancje, bo jak padnie i zostanie wycofany... to moze uda sie dostac 88gt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wlasnie mam tego Palita i uwierz mi ze nie wytrzymasz długo z tym oryginalnym chłodzeniem. W sumie to jeszcze nic głosniejszego w kompie nie miałem:) A czy da sie sciagnac bezproblemowo. Da sie, koledzy pisali wczesniej mnie wiecej co i jak. W temacie o 8600gt tez mozesz znalezc cos na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co myślicie aby do tego zestawu kupić 8800gs

venice @ 2,7GHz (moze byc lekko wiecej)

asus a8n-e

2 razy 512ramu dual

Zasilacz jest godny wiec chodzi o to czy procesor nie bedzie ograniczał karty a jesli nawet to czy do tego stopnia zeby wydajnoscia spadl do poziomu zblizonego do 8600gt sonic+ bo podobno ten zestaw ta karte ciagnie spokojnie wiec nie chcialbym przeplacac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HM. ja bym kupił ponieważ cena jest całkiem konkretna a zestaw nie jest zły, a poza tym

karta byłaby może troszkę ponad to ale, jeśli byś zmieniał w przyszłości PC-eta to tym bardziej,

jeśli miałbym taką sytuację kupiłbym tego 8800GS, choć napewno jedno jajowy procek będzie Cię

ograniczał. Ale ja bym wziął karcioche.

 

PS. za 8600 przypuśćmy ze dasz 300 zł a za 8800GS ~460zł jeśli miałbym kase brałbym 88

Edytowane przez SubMaFioZo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ghort jakim cudem udało ci się uzyskać 745Mhz na GPU? Zrobiłeś vmoda? Mój Gainward wysiada przy 660Mhz, tzn komp sie wiesza po chwili grania. Może mam za słaby zasilacz do tej karty (350W). Na jakim ty jedziesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość amapi3d

Ghort jakim cudem udało ci się uzyskać 745Mhz na GPU? Zrobiłeś vmoda? Mój Gainward wysiada przy 660Mhz, tzn komp sie wiesza po chwili grania. Może mam za słaby zasilacz do tej karty (350W). Na jakim ty jedziesz?

ja tez tyle wyciagam na gpu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój zasilacz to FEEL III-350ATX, dostałem go razem z obudową jak kupowałem kompa. Jeśli chodzi o natężenia prądu na poszczególnych liniach to sprawa ma się tak: 3,3V - 20A, 5V - 14A, 12V - 14A. Nie wiem co jest grane z tym podkręcaniem, przy 660Mhz na GPU albo komp sie wiesza albo wyskakują od razu artefakty na całym ekranie i zaraz po tym też jest zwiecha. :sad:

 

Mała poprawka, firma to chyba Mode Com.

Edytowane przez Witq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż... Widze że nie ma wyjścia, dzięki chłopaki za pomoc.

 

Powiedzcie mi jeszcze coś, czy za niska wydajność karty też może być efektem słabego zasilacza? Z tego co wiem karta wyciąga w 3DMark06 trochę ponad 9000pkt ( źródło: http://pclab.pl/art31226-4.html ), ja u siebie mam jakieś 7600pkt. Komp to Athlon 64 X2 4200 @ 2,2Ghz, mobo Asus M2N i 2x1GB Kingston 667Mhz. Tak wogóle możecie polecić jakiś dobry zasilacz do tej karty no i żebym też nie przepłacił. Z góry dziękuje za pomoc. :)

Edytowane przez Witq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...