Skocz do zawartości
maximus1

Płyta Pod C2d Z 2xata

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chciałbym prosić o pomoc, bo być może taka płyta istnieje i ktoś z Was słyszał o takiej płytce. Szukałem już w wielu miejscach, ale nie znalazłem. Interesuje mnie mobo pod DC/C2D na w miarę nowym chipsecie (i965 wzwyż, ewentualnie nvidia) ale z dwoma kanałami ATA. Najlepiej gdyby było to coś firmowego, nie jakiś Asrock i inne takie... no i też nie za drogie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Abit IB9

Dokładnie. W rozsądnej cenie chyba tylko to.

 

No chyba, że coś dowolnego + kontroler 2xATA 133 na PCI za 50-60zł. np. TO

albo taka zabawka SATA/ATA za 40zł http://www.allegro.pl/item286449980_84_kon...arej_plyty.html

 

Z tym, że przy takich zabawkach dysk systemowy polecam montować pod kanał na płycie.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedzi :D IB9 wygląda na fajną płytkę. A kontrolery raczej nie wchodzą w grę. Buduję zestaw dla znajomego który ma wszystko na Ata i nie chce się z tym rozstawać (2xHDD+DVD-RW+CD-RW).

 

Co chcesz od ASrocka amatorze...

pokaż mi coś ASrocka pod c2d godnego uwagi... a po drugie nie jestem amatorem /nc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nom godną uwagi płytą pd 775 może ASRock 4CORE1333-FULLHD, ale i tak bym wolał gigabyte na p31 :]. Żeby nie spamować. Może się zdecydujesz na dodatkowy kontroler ATA cena na allegro około 50 zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Miałem tą płytkę przez ponad 3 miesiące. Płytka bezproblemowa. Jedynie co trzeba zrobić to przed instalacją win xp trzeba utworzyć sobie dyskietkę do kontrolera ATA na płycie. Ja tego nie zrobiłem za wczasu i się trochę namęczyłem :). Sprzedałem ją tylko dlatego, że niezbyt dobrze prowadziła 4x1gb <_< (taki urok Intela965). Co mi się w niej podobało a czego mi brakuje w Foxconnie to to, że w trybie wstrzymania płytka ta wyłączała wentylatory na procku i wszystkie inne. Komputer zachowywał się tak jakby był wyłączony. Aaaaa... i na koniec trochę zabawy było z ustawieniem poprawnie tymingów pamieci. Nie można było wszystkiego zmieniać od razu bo później płytka i tak swoje ustawiała. Trzeba było chyba ustawić najpierw prędkość ramu itp a tymingi na koniec :)

Edytowane przez Marcinas83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A całkiem niezła jest też MSI P6N Sli-F

Dokładnie! Bardzo polecam te mobo. Sam używam i nie mam zadnych problemow. Stabilna, niezla w oc, ma wszystko co potrzeba no i do tego sli na przyszlosc :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...