Skocz do zawartości
szpak

Trzeszczacy SB Live 1024 ?? czemu trzeszczy

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem od czasu zmiany płyty mi SB trzeszczy strasznie..jak myslicie czego to wina .mozliwe ze to przez FSB ale ja w to watpie bo mnoznik mam 1/5 i na pci jest chyba tylko 34 albo 35 mhz....??

 

w prawdzie sterow nie przeinstalowałem od czasu zmiany płyty ani formata tez nie robiłem bo to sensu nie ma bo w przszłym tygodniu znowu zmieima płyte i nie che mi sie tyle formatow robic ...a i wcale nei jest powiedziane ze to pomoze ...miał ktos cos podobnego ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi też trzeszczał. Jak przeglądałem różne grupy dyskusyjne w necie to

się okazuje, że baaardzo wielu osob trzeszczy, zależnie od sprzętu i

systemu. U mnie raz trzeszczał w WinAmpie 2, raz w 3, zaś w Media

Playerze mp3 zawsze trzeszczą.

 

Na szczęście przerzucam się teraz na SoundStorma i mam nadzieje,

że będzie lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwne bo mi nigdy nie trzeszczał a to jzu moj 4 konfig i dopieru na nim mu by nie pasiło ?? dziwne

 

1 na Lucky star via kt133 duren 800 ne trzeszczał

2 Ecs k7s6a sis jakis i duren 1000 nie tzrszczał

3 Ecs k7vta3 via kt 333 nie tzrszczał

a teraz na tym co mam tzrszczy ...... moj system win me (przymusowo)

 

sprawdze inne odtwarzacze ale watpie by to była winna winampa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i juz sie troche wyjasniło ..trzeszczy we wszystkich programam ale tylko okreslone piosenk jakis inny tym formatu mp3 albo ja nie wiem ....wszystko by było ok tyle ze ja mam tych trzeszczacych wiecej niz zwykłych ...domyslam sie przez to ze tu format moze nei pomoc

 

ps. gdzie znajde patch ...nie mam teraz czasu szukac .byłbym wdzieczny za linka wkacu za 40 kilka dni matura ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PCI latencly ....nie moge tego w biosie znalesc .ma to jakas inna nazwe

 

RedNacz to co ty pisałes tez nie dziła .......a nie zna nikt tego linku do tego patcha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja juz mam wszystko wyciszone a nawet wyłaczone i dalej trzeszczy ciekawe jest to ze Change Davice or Apllet pisze ze jest SB Live D 000 a powinien byc z tego co pamietam D 400 lub 4001 moze to to ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siedzi na samym dole jest sam jak palec  tz do siecowki ma cały jeden slot wolny :0 a opcji w biosie zaraz poszukam

To raczej źle. Jeżeli masz 5 PCI to często piąte ma przerwanie na spółę z pierwszym, na pewno z którymś tam ma. W przypadku 6 PCI szóste leci na jednym wózku z drugim. Najbardziej neutralne sloty to 2, 3 i 4, Tyle że i pod tymi potrafi gnć jakiś kontroler USB lub Sound OnBoard.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MOJ SB128 tez trzeszczal i dalej trzeszczy ale ja znalazlem rozwiazanie w kazdym biosie jest taka funkcja jak Cas Letency Timer i trzeba to ustawic na jak najwieksza wartsc (chyba 244) i po klopocie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi trzeszczał suondstorm...

mam radę....

 

wejdź w kontrolkę dźwięku i wycisz wszystko prócz wava i ogólniaka....

 

napisz czy działa..

RedNacz u mnie zadzialalo 8) Wielkie dzieki, niby proste ale nie wiem czy bym szybko na to wpadl, u mnie trzeszczal EAX i CD-Audio 8) Big-Thanks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja juz mam wszystko wyciszone a nawet wyłaczone i dalej trzeszczy ciekawe jest to ze Change Davice or Apllet pisze ze jest SB Live D 000 a powinien byc z tego co pamietam D 400 lub 4001 moze to to ??

nie to zakres wejsciowy pamieci dla liv'a na roznych plytach jest inny - zalezy jak os przydzieli. Ja mialem 6 mobo i na kazdej live 1024 zakres ten mial inne wartosci. np E000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co poradzicie mnie :P. Mam cholere trzeszczenie jak gram w wyscigi. Wylacznie wtedy i co najdziwniejsze nie od razu tylko np po 15minutach i tak z 5-10 minut bedzie trzeszczalo. Czasem alt+tzb pomaga. Ale nie zawsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co poradzicie mnie :P. Mam cholere trzeszczenie jak gram w wyscigi. Wylacznie wtedy i co najdziwniejsze nie od razu tylko np po 15minutach i tak z 5-10 minut bedzie trzeszczalo. Czasem alt+tzb pomaga. Ale nie zawsze.

Jak masz te trzeszczenie w TOCE to pomoże IMHO tylko

zwiekszenie PCI latency. Mi przeszlo jak podbilem ze standartowych

32 do 96. Zresztą ta gra ma problemy, jest niedopracowana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taki problem z dzwiekiem ze wraz z wiekszym uzyciem zasobow cpu trzeszczenie ( tudziez i piski ) sie nasilaja ( rowniez gdy ruszam myszka ). Plyta sl75drv5, dzwiek zintegrowany AC 97. Podobnie mialem na starym kompie z chipem BX i dzwiekowka Genius SoundMaker 128XG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maniac nie zarabałes emblematu Radkowi? Podobny chyba :? Bo jaktak to nei przejezdzaj na mazury!! ;)

 

U mnie tez były trzeski(Sb costam.. ale nei nowosc :) ) pomogło odłaczenie przewodu audio od napedu cd i jest ccus glancuś ;) heh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taki problem z dzwiekiem ze wraz z wiekszym uzyciem zasobow cpu trzeszczenie ( tudziez i piski ) sie nasilaja ( rowniez gdy ruszam myszka ). Plyta sl75drv5, dzwiek zintegrowany AC 97. Podobnie mialem na starym kompie z chipem BX i dzwiekowka Genius SoundMaker 128XG

W ustawieniach dzwieku sprobuj powyciszac poszczególne rzeczy, u mnie pomoglo wyciszenie CD-Audio i EAX ktore powodowaly trzeszczenie... 8) Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemano

 

Ja nie mam 1024 ale value ( nie wiele sie roznia ) i tez mi trzeszczal cholernie. Okazalo sie ze to wina sterow do grafy ( mialem 40.72 pod XP ).

Nie wiem czy to cos da ale sprobuj zmienic na inne stery.

 

pozdrowienia

 

Lasq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MOJ SB128 tez trzeszczal i dalej trzeszczy ale ja znalazlem rozwiazanie w kazdym biosie jest taka funkcja jak Cas Letency Timer i trzeba to ustawic na jak najwieksza wartsc (chyba 244) i po klopocie :)

A jeśli tan PCI Latency Timer mam ustawiony na 32 i jak ustawie na 244 to będzie prawidłowo wszystko działać i nic się nie stanie ? Nie wiem tylko co przydziela dokładnie ta opcja w biosie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...