Skocz do zawartości
Lanc

Dfi Lanparty Dk P35-t2 & T2rs

Rekomendowane odpowiedzi

Prosiłbym o pomoc w wyborze, bo troszkę utkwiłem w miejscu. Zacząłem od:

ASUS P5K PRO, Gigabyte GA-EP35-DS3R, Gigabyte GA-EP35-DS4, MSI P35 NEO2-FIR, DFI Infinity Blood Iron P35-T2RL, DFI LanParty DK P35-T2.

Aktualnie Asus vs 2x DFI.

Główny problem i pytanie do was -> który z tych DFI ?? DFI Infinity Blood Iron P35-T2RL vs DFI LanParty DK P35-T2.

W specyfikacji różnią się niewiele (obie mają wszystko co potrzeba jak dla mnie). Wygląd jest mało istotny ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosiłbym o pomoc w wyborze, bo troszkę utkwiłem w miejscu. Zacząłem od:

ASUS P5K PRO, Gigabyte GA-EP35-DS3R, Gigabyte GA-EP35-DS4, MSI P35 NEO2-FIR, DFI Infinity Blood Iron P35-T2RL, DFI LanParty DK P35-T2.

Aktualnie Asus vs 2x DFI.

Główny problem i pytanie do was -> który z tych DFI ?? DFI Infinity Blood Iron P35-T2RL vs DFI LanParty DK P35-T2.

W specyfikacji różnią się niewiele (obie mają wszystko co potrzeba jak dla mnie). Wygląd jest mało istotny ...

lubisz sie bawic w oc i masz na to czas ? polecam dfi dk

chcesz w 15 min podkrecic kompa ? wybierz msi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam ambitnych planów. Chcę mieć stabilny jak skała komp. Jak starczy pieniędzy to c2d 8200 -> potrzebne fsb 400 - 450, jak nie to c2d 4600 ale tutaj - 266 czy 333 to na żadnej płycie z w/w nie powinno być problemów. @ 3200 - 3600 MHz.

Do tego 8800GT.

 

Asus na 1-wszym miejscu głównie ze względu na sterowanie z biosu 3-ma wentylatorami oraz FireWire (teraz nie potrzebne mi jest, ale lepiej mieć niż nie). Wada -> gniazda zasilania -> pogięło konstruktorów aby wtrynić je na wysokości wentylatora tylnego.

 

Kryterium to nie ekstremalne o/c ale stabilność, funkcjonalność, brak problemów, brak odgłosów pracy typu piszczące cewki.

Mój komp to mierne o/c przy maksymalnym wyciszeniu, chłodzony powietrzem ....

 

THX

Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sądze że dla ciebie lepszym rozwiązaniem będzie płyta typu MSI, czyli tak jak napisał meeron (chcesz podkręcić kompa w 15 minut) DFI to płyta dla bardziej ambitnych ocerów, masa opcji w biosie do czegoś zobowiązuje a zapewne ty z nich raczej nie skorzystasz, mimo to polecę Ci DFI DK bo jest świetna, chcesz mieć stabilnego kompa to będziesz miał :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesto na forum widze poszukiwania stabilnej płyty, wg mnie wszytskie sa rownie stabilne, to tylko kwesta odpowiednich ustawien w biosie ;)

czasy kiedy stacja dyskietek potrafila zdestabilizowac system juz chyba dawno minely (;

Edytowane przez meeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Conti

I jedna i druga zapewni Ci spokoj ducha, na obu mozesz sie bawic w oc jak i podkrecic w przyslowiowe 15 min. Jednakze jezeli zalezy Ci na FireWire oraz sterowaniu wentylami to wez asusa, plyty tez dobre, nie tak dobre ale dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

THX

 

Czyli jeśli DFI to LanParty DK P35-T2.

 

@ meron

Przeglądam od jakiegoś tygodnia wątki o interesujących mnie płytach i jednak występują różne rzeczy. Problemy z pamięciami, problemy z PCI-E i 8800GT, restarty itp.

 

Do Asusa podchodzę ostrożnie -> kiedyś miałem z płytami Asusa problemy. Gdyby nie to -> oferuje w sumie największą funkcjonalność w tej cenie.

DFI jest skromnie wyposażona, ale jeśli byłaby solidną podstawą - kontroler obrotów wentyli można nabyć oddzielnie ....

Zworka w MSI mnie zniechęca. jak już "skręcę kompa" i wsadzę w jego "dziurę" to nie lubię więcej tam zaglądać ....

 

Jak widzicie -> obecnie nie lubię na bieżąco majstrować przy kompie. Nie cierpię zmian sprzętowych, reinstalacji windowsa itp -> Kiedyś tak, częste grzebanie w kompie, w systemie itd ... Teraz nie mam na to czasu. Chcę poświęcić 2 dni na modernizację kompa -> złożenie, ustawienie, instalację oprogramowania. Potem już chcę z powrotem bezproblemowego użytkowania.

Obecny mój komp jest bez zmian od prawie 2 lat.

Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze instalacja i problemik wiec szybkie pytanie - wsio podlaczone , komp odpala ale monitor nie , tzn raz odpala , laduje po czym wylacza sie :/ cos trzeba w biosie przestawic ? Aha slychac pojedyncze 2s pikniecie speakera.

 

PS. Thermalright Ultra 120 ex nie idzie zamontowac we wlasciwy sposob ( zeby wiatrak z tylu wyciagal powietrze ) , rurki zawadzaja o radiatory nb i sekcji zasilania :/ cudo...

 

Ok dziala :)

 

Ale z montazem coolera to padaka :/ teraz powietrze cieple leci na zasilke... ech o ile na nb bedzie zmiana to na mosfety nie bardzo chciale a tu zonk

 

Na nb nie zawadza tylko na mosfety. Kolega byl z ta plyta w www.cooling.pl i przymierzali na sucho TR 120 Ex.

Pytanie mam w koncu kupilem ta plytke powiedzcie czy tam gdzie na krawedzi u gory plyty co jest ten radiator na mosfetach, jak go zdejme, to czy dadzo rade takie male radiatorki Zalmana czy pentagrama ?

Pytam dlatego ze mam rowniez TR'a 120 Ex i zeby sie miescilo musze tam dac cos mniejszego np. w/w radiatorki badz (czego nie chce robic bo az zal tyle kasy wydawac) radiator na mosfety TR'a za 61 PLN LoL.

Jesli te male dalyby rade to byloby super. Jeszcze gwoli scislosci w mojej obudowie zasilacz jest na dole a z tylu i na gorze obudowy (nad radiatorem od CPU) sa 2 dwunastki wyciagajace cieple powietrze na zewn.

 

Pls dajcie znac w miare pilnie co o tym sadzicie, bo dzisiaj po robocie musze uderzyc do sklepu po radiatorki.

 

Pozdr.,

disaster3

 

edyta:

 

W sumie to wogle bym kosztow nie musial ponosic bo przypomnialem sobie ze mam jeszcze 2 ablo 3 radiatorki te niebieskie Zalman'a dokladane do chlodzen kart graficznych te proste nie rozlozyste. Tylko pytanie czy dadza rade :unsure:

Edytowane przez disaster3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wczoraj rozłożyłem kompa żeby zmienić paste na procku po złożeniu kompa spowrotem niestety się nie uruchamia, świeci się dioda na dole płytki...sprawdzałem już grafe, pamięci i zasilacz wszystko jest sprawne, niestety nie mam jak sprawdzić procesora...gdy wsadzałem zasilanie do płyty to w połowie na chwilke mrugły wentylatory i tyle więc niewiem chyba padła płyta? prosze o szybką odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wczoraj rozłożyłem kompa żeby zmienić paste na procku po złożeniu kompa spowrotem niestety się nie uruchamia, świeci się dioda na dole płytki...sprawdzałem już grafe, pamięci i zasilacz wszystko jest sprawne, niestety nie mam jak sprawdzić procesora...gdy wsadzałem zasilanie do płyty to w połowie na chwilke mrugły wentylatory i tyle więc niewiem chyba padła płyta? prosze o szybką odp.

Mova o tym co masz w podpisie? Jezeli tak, to chyba nie topic i nie ten dzial popros o przeniesienie> a tak na marginesie wpioles oba zasilania do plyty. Jesli tak moze cos faktycznie z prockiem, powatarzam sie ale moze go ukryszyles.

 

A teraz moj skromny sposob na cieplote chipsetu. bardzo go nie schladza ale temperatura w stresie nie przekracza 48 st. napiecie default.post-155975-1206709387_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie dawno ten podpis nie aktualny, mam DFI DK P35 T2RS do tego E8400 i zasiłka Be-quiet SP 550W.

 

Płytke oddałem do serwisu koleś obiecał zadzwonić czy napewno padła jeśli będzie sprawna to zostaje procek;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś po kolejnej modernizacji kompa mała zabawa w OC :)

Nareszcie nie ogranicza mnie FEEL 350W i BOX cooler.

 

Na razie E2160@3,0GHz na def v jednak pamięci pusczone na 333/667 :sad: Jeszcze trochę pobawie się nimi i zobacze czy czasem nie będą chciały pochodzić na większym taktowaniu...

 

Dołączona grafika

 

Moje brzydactwo :) Wiem bałagan w kablach ^^ Pracuje nad tym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lanc mam taka mala sugestie co do Faq'a. Wprowadzilbym tam mala wzmianke na temat OPCJI w BIOSIE "T2 Dispatch" -sugerowalem sie tym tez ,ze lepiej miec ja wylaczona przy kreceniu pamieci, ale kurde max udalo mi sie osiagnac 1113 MHz na tych pamiatkach a powinny hulac na 1120. Wiec pogodzilem sie juz z tym ,ze tyle nie moge wycisnac, ale gdzies na kilku ostatnich stronkach rzucilo mi sie w oczy ,ze ktos pisal (nawet nie wiem czy to nie jestes ty), ze po wlaczeniu T2 Dispatch lepiej mu sie kreca memki. Wiec postanowilem tez wlaczyc i odziwo Orthos przeszedl 2.30 godz bez bledu i gra COD4 (ktora zawsze sie wywalala na 1117 MHz) smiga jak ta lala. Wiec moze nadmienisz ze niby lepiej miec wylaczone T2 Dispatch, ale niech kazdy sprobuje jak mu sie osobiscie kreci pamieci gdy wyzej wymieniona funckja jest wlaczona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem. Wchodząc do biosu pojawia sie czarny ekran z niebieskim paskiem na dole i zwiecha. Może ktoś wie co mogło sie stać.

Lanc sugrował że to wina niestabilnych memek i u mnie to była prawda, pozatym to już było poruszane <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie stalem sie posiadaczem tytulowej plyty T2RS, niestety jeszcze jej nie wsadzilem do kompa bo czekam na Thermalrighta 120 Extreme. Jest wlasnie szlifowany bo jak to bywa w najlepszym chlodzeniu powietrznym ma krzywa podstawke i nie bedzie mi sie chcialo drugi raz jej wyjmowac zeby zalozyc chlodzenie.

Ale nie ma tego zlego bo na spokojnie sobie ja przygotowalem. Wiem ze byl problem ze zmieszczeniem Extreme'a na tej plycie, zawadzal radiator na mosfetach przy krawedzi plyty o heat pipe'y TR'a, wiec zmienilem je na 4 radiatorki niebieskie Zalman'a. Pasuja tam idealnie, jak szyte na miare.

Poza tym udalo mi sie nie naruszajac plomby zmienic fabryczna paste na Arctic Silver'a 5 na NB i idac za ciosem zmienilem na SB rowniez :) . Takze plytka juz jest gotowa, "odpowiednio" przygotowana do wsadzenia jej do obudowy. mam nadzieje ze to juz jutro bedzie bo nie moge sie doczekac. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem. Wchodząc do biosu pojawia sie czarny ekran z niebieskim paskiem na dole i zwiecha. Może ktoś wie co mogło sie stać.

objaw o ktorym piszesz to wina wentylatorow acutake

w twoim sigu widze fandera, wypnij go na probe

Edytowane przez meeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lanc mam taka mala sugestie co do Faq'a. Wprowadzilbym tam mala wzmianke na temat OPCJI w BIOSIE "T2 Dispatch" -sugerowalem sie tym tez ,ze lepiej miec ja wylaczona przy kreceniu pamieci, ale kurde max udalo mi sie osiagnac 1113 MHz na tych pamiatkach a powinny hulac na 1120. Wiec pogodzilem sie juz z tym ,ze tyle nie moge wycisnac, ale gdzies na kilku ostatnich stronkach rzucilo mi sie w oczy ,ze ktos pisal (nawet nie wiem czy to nie jestes ty), ze po wlaczeniu T2 Dispatch lepiej mu sie kreca memki. Wiec postanowilem tez wlaczyc i odziwo Orthos przeszedl 2.30 godz bez bledu i gra COD4 (ktora zawsze sie wywalala na 1117 MHz) smiga jak ta lala. Wiec moze nadmienisz ze niby lepiej miec wylaczone T2 Dispatch, ale niech kazdy sprobuje jak mu sie osobiscie kreci pamieci gdy wyzej wymieniona funckja jest wlaczona.

Tak ja o tym pisałem ;]

 

Zaraz to zmienie, jak pisałem tą część FAQ to sugerowałem się tym co znalazłem w sieci na temat tej opcji, nie testując jej wpływu na oc memek ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do właścicieli czy ta płyta bootuje dyski Sata?? Czy potrzeba jakiś dodatkowych setrów??

ja mam t2 i podpialem i grała gitara. ( barak 80gb sata ). do t2rs jest dolaczana dyskietka ze sterami do raida i bodajze stery do saty ( ale nie jestem pewien co do saty ) a tak to stery sa na plytce od dfi wszystkie.

ps. chyba komus sie zegarki zle przestawily bo jest 10:30 a mi posta napisalo o 11:30 :lol:

Edytowane przez osa512

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy bylo ale jest juz nowy BIOS official na dfi 2008/03/11 wlasnie wgralem, aha i do @Lanc'a

odnosnie flashowania pod DOS'em z dyskietki/Pendrive

komenda jest inna, to co podales jest w FAQ'u na stronie dfi co jest glupota, mi przynajmniej nie działalo

poprawnie, powinno byc

a:\awdflash.exe nazwa_biosu.bin /py/sn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, nie neguje ale u mnie nie dzialalo. dopiero /py/sn - poszlo

 

BTW ta plytka to rewelka, tak na szybka jeszcze do niej dobrze nie przysiadlem ale juz jest git,

Jak w MSI Neo2-FR ustawialem w 8x400 Mhz to musialem w biosie dac 1.450V

na tej plycie dalem 1.400V i jak na razie na prior. 9 30 min Orthos przeszlo, wiem ze to nie dlugo ale na MSI tylko i 1 oczko zdejmowalem napiecie i juz po 2-3 minutach Orthosa mi wywalalo.

Poza tym pamieci rowniez lepiej poszly zn. mniejsze V na MSI przy 5-5-4-8 na 600 (1200Mhz) musialem dac 2.4V na tej tak w ciemno ustawilem 2.3V i jest luz.

Podobac mi sie :) :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mierzyłeś te napięcia miernikiem ? DFI albo MSI mogą zwyczajnie przekłamywac napięcia więc nie ma się czym podniecać.

 

Ja właśnie zmontowałem wszystko, działa elegancko, ale mam pytanie, może laickie ale dopiero raczkuje z intelem.

Ustawiać zworkę CPU FSB na płycie ? Jeśli tak to co to daje ( mam procka na FSB 1066.

I pytanie odnośnie setFSB.

Ustawiłem jak pisze w FAQ dla DFI CY288551LFXC, wszystko oki, tylko po co są te dwa suwaki :) Tzn którym suwakiem zmieniac fsb ? Oraz czy jednocześnie zmienia się częstotliwość pci-pcie :o ?

Bawiłem się suwakami, aż w końcu chyba przesadziłem bo zobaczyłem czarny ekran. zresetowałem kompa a on już się nie włączył :o zresetowałem bios dalej to samo. Dopiero odłączenie zasilania pomogło...

Pytanie czemu ? przecież setFSB to ustawianie częstotliwości tylko pod systemem tak ?

Sorry za lamerskie pytania ale jak widzicie tylko raczkuje w tym temacie jak każdy z Was kiedyś :)

I jeszcze na koniec w 3 zdaniach co to jest strap :) rozumiem że ustawia się go tą zworką na mobo tak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zworkę sobie podaruj.

W setfsb suwak u góry to FSB, na dole to PCI-E ;)

 

Czasami jak się przesadzi z FSB albo PCI-E pod windowsem to płytka nie chce wstawać - to jest normalne ;]

 

@disaster3

Biosowe 1.45v na Neo2-FR to około 1.4v miernikowe...

 

1.4v DFI to 1.39v miernik także różnicy nie ma ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zworkę sobie podaruj.

W setfsb suwak u góry to FSB, na dole to PCI-E ;)

 

Czasami jak się przesadzi z FSB albo PCI-E pod windowsem to płytka nie chce wstawać - to jest normalne ;]

 

@disaster3

Biosowe 1.45v na Neo2-FR to około 1.4v miernikowe...

 

1.4v DFI to 1.39v miernik także różnicy nie ma ;]

Zworka ustawia się strap'a tak ? Więc nie ma różnicy czy jest na 800 czy na 1066?

Ooo, czyli przesadziłem z pic-e bo komp jakby chodził tylko na monitorze było czarno :] A tak w ogóle to po co przestawiać częstotliwość pci-e? Daje to coś ?

 

Dzięki Lanc za odpowiedź :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesiadlem sie dzis z MSI Neo2-FR na DFI DK T2RS. Plyta super, bios przytłacza. Jednak... nie polubiła sie z X-Fi XtremeMusic albo jej sterownikami... MSi tez miala fochy ale mniejsze ;/ Teraz integra i SB obok :P

 

Mam pytanko co do temp. Proc E8400 standard. temp rdzeni wg. everesta 42/42 a ogolnie proca 52 ;/ Na MSI byly mniejsze roznice... Chlodzenie to samo. Jakies pomysly?

 

 

EDIT: 20 minut orthosa:

 

rdzenie 56/56 proc 55 :|

Edytowane przez valdi200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...