Skocz do zawartości
Lanc

Dfi Lanparty Dk P35-t2 & T2rs

Rekomendowane odpowiedzi

Ustaw 9x i opcję niżej daj na YES (jak dobrze pamiętam to się to zwie N/2)

 

No i wielkie dzięki. To właśnie odblokowało mnożnik 9,5 ale gdyby mi ktoś tego nie napisał to bym się nie odważył. Teraz jest wszystko ok/. Jeszcze raz dzięki Lanc. :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie płaczą na tą płytę a mój c2d puszcza sie na niej na całe majty :lol2: Posiedziałem trochę i wynik jest...na E6400 2.13 poszło 3.90 więc nie narzekac mi prosze na DFI :angry:

Jutro powalczymy dalej... pamięci słabo ale przy innym dzielniku pamięci miały ponad 1200 i płytka nie wstaje...do 1200 idzie miodzio jak już wiele osób to zauważyło :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie płaczą na tą płytę a mój c2d...

To zrób fsb powyżej 525MHz. Do podkrecania uzytkowego to ta płyta jest OK, ale do wyciskania lepszych wyników to już taka genialna nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zrób fsb powyżej 525MHz. Do podkrecania uzytkowego to ta płyta jest OK, ale do wyciskania lepszych wyników to już taka genialna nie jest.

Ja nie napisałem że jest genialna :blink: Skoro tak ciężko z tym FSB to trzeba w FAQ usunąc wiadomośc ze plytka robi spoko FSB 600. pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie glownie do disastera3.

bo ty masz na dk hr-05. ciekawi mnie czy masz wersje zwykla czy moze jakis sli ifx etc. jak mozesz daj foty. jak ktos z userow dk ma tez hr-05 na nb to moze sie podzielic. bo mam ochote zmienic na niego tego fabrycznego czarnucha ale mam na cepie nh-u12p i nie wiem czy wlezie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie glownie do disastera3.

bo ty masz na dk hr-05. ciekawi mnie czy masz wersje zwykla czy moze jakis sli ifx etc. jak mozesz daj foty. jak ktos z userow dk ma tez hr-05 na nb to moze sie podzielic. bo mam ochote zmienic na niego tego fabrycznego czarnucha ale mam na cepie nh-u12p i nie wiem czy wlezie :)

poast nr 993 http://forum.purepc.pl/temat/Socket-423-47...53869/990.html# ale juz go wyje**** i wrocilem do czarnego klocka. Musze kupic wersje SLI IFX. Bo tylko wtedy moge Ultre 120 Extreme ustawic w pionie. Tak to bym sie go nie pozbywal bo tempy na NB zaje*** mialem conajmniej 10*C (tempy na NB mialem z HR'em ok. 31-38*C) niz na czarnym klocku.

Moj 2 miesieczny HR chyba pojdzie na sprzedaz i wtedy kupie wersje SLI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybacz nieścisłość, moja wina.

Pytanie było bardziej globalne i nie miałem zamiaru sięgać pytaniem po sprawy związane z tym co wolisz a czego nie.

Ale do rzeczy chodziło mi o sens dopłacania do droższej wersji Lan Pary Dark. wiem czym się różnią, ale nie jestem pewien co do sensu inwestowania dodatkowych funduszy. Wyłoży mi to ktoś w miarę prosto i tak co by do ciemnej oraz zupełnie nie zaawansowanej osoby dotarło ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cichy Dzieki ;) własnie pomierzyłem ze noctua jest szersza od hr-01+ o 160mm takze raczej zwykly hr-05 nie wlezie. a noctua musi byc w pionie :)

Disaster3 Kurcze w szukajce patrzylem i pokazalo posty ale zdjec nie bylo :P

dzieki za zdjecia. i jeszcze jedno bo jak patrze na strone tr i na liste kompatybilnych plyt to dla dk jest HR-05/IFX HR-05 SLI/IFX, czyli wg TR hr-05 na to mobo ma nie wchodzic. a tu widze ze wchodzi :lol:

Edytowane przez osa512

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to taki "chłyt maketingowy" :) a tak na powaznie to IFX ma inny wygladow finów nawiazujacy do swojego klocka na procek IFX-14, ktory dostal baty od 120 Ex (to tak BTW) jak ktos miec komplet to niby ladniej wysztko wyglada :) , druga sprawa jest troszke wiekszy i ma mocowanie na takie haczyki na wentyl 80 (jak w chlodzeniach na proca) a w zwyklej wersji ma dolaczone paski zaciskowe. Mocowanie jest troche lepsze. Tutaj masz kolki jak w chlodzeniu fabrycznym na NB a wersja IFX ma juz srubki (teoretycznie lepszy docisk).

Ale niby to sa plusy ale jak przegladalem testy HR-05 vs HR-05 IFX to roznica temp. max. dochodzila do .... i tu uwage 1*C (buehehehe) dokladnie nie ma praktycznie zadnej roznicy w temp. miedzy zwykla wersja a IFX wiec nie warto doplacac te 20 PLN wiecej. No chyba ze te roznice, ktore wymienilem sa dla kogos znaczace to wtedy prosze bardzo nie moj "szmalec".

 

pozdr.,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie powiem ci distaster ze sie zaglebilem w to co oni napisali bo patrzac na nazwe produktu min HR-05 SLI/IFX jest to nazwa dla jednego coolera, czyli tak drazac wychodzi ze to tylko ten powinien pasowac ( wedle tego co napisali w liscie kompat. ) W przyapdku hr-05 zwyklego jest ok. ale mamy do wyboru hr-05 SLI, hr-05 IFX i hr-05 SLI/IFX :D teoretycznie trzy rozne produkty z ktorych wg tej listy na dfi wchodzi tylko hr-05 SLI/IFX. Ale to tylko takie moje bezsensowne drazenie ;P

/eot :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

własnie przeżywam niezłgo focha dfi

 

odpaliłem jakiegoś linka z topiku śmiechu nagle dziwny zwis, kilka artefaktów na ekranie i nic..

rebot, nie wstaje, clrcmos, nie wstaje, płyta na golasa- karty out, nie wstaje, mem out, nie wstaje, clr cmos, długi, bez kabla , nie wstaje, kilka razy po drodze zdarzało jej się pikać,, szybkie krótkie cały czas. po długi clrcmos wsadziłem jedną kostkę i wstała

 

zaraz dopakuję resztę i zobacze co z nia,, ale mnie wk w niedzielę ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem juz tez dziwne przygody z plyta jak przesadzilem z OC. Dobrze ze mam rowniez pod reka Microny D9 bo juz nie raz dupe mi uratowaly :) co. Zwykle wkladam ten ram i plyta wstaje jakby nigdy nic, pozniej tylko zmieniam pamieci i jest git :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dopakowalem resze i nie wstala,, na pusto dalej nie wstaje,, raz zabotowala na pusto, nie botuje tez zz grafa na pci, nie botuje na jednej kostce,, mam tylko mikrony :P 4x1

 

ezclear działa ?? bo u mnie reaguje na reset + power,, robi 4s reset, potem dubelbot i nie wstaje dalej,, raz wlasnie po ez mi wstala

 

normalnie nie wiem co jej robic pomysly mi sie koncza,, nie pika w ogole..

 

poszukał, poczytał, hymm C1 ?? tj błąd pamięci,, na ut są diody które to pokażą, na dk ich nie ma, płyta nie pika,, skąd ja mam wziąć niskonapięciowy ram ;p potem przetestuje na jakiś patriotach, na pewno w spd mają 5-5-5, znowu 4-4-4 robią na 2,2 i nie niżej. will c.

 

jakaś szansa,, może płyta nie jest aż taka martwa.. :]

 

pomocy :) może ktoś już coś takiego przerobił ??

Edytowane przez forest kila zbila

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak w ogóle to jak wygląda sprawa odpalania kompa z pamięciami, które na starcie wymagają więcej niż 1,8V (2,2-2,4)? Wiem, że w SPD jest parę luźniejszych profili, ale domyślnie ładuje się chyba ten standardowy. Chyba, że gdy vdimm jest na Auto to wtedy pamięci dostaną tyle ile trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem wstępnie rozwiązany, lapa już rzuciłem na łóżko i siedze na swoim

 

walnęła jedna z kostek transendów, wróci na gw. poza walniętą kostką focha strzeliła płyta - i to będzie owo c1 łatwo diagnozowalne na UT a widać milczące na DK ;p włożyłem inną kostkę ustawiłem start na 2,2V i śmigam na 2GB.

 

what a crapp ;p mówię o pamięci,, płyta jest jak wszyscy wiemy - kochaj albo rzuć :lol2:

 

tak sobie myślę - ciężka sprawa.. nie dostanę z gwarancji na micronach bo ich chyba już nie ma,, tak ładnie latały - ostatnio 24/7 5-4-5 520 na 2,25 z biosu. może ktoś zainteresowany micronami 2x1GB ?? ;) czeka mnie zakup 2x2 czy 4x1 czegoś takiego-samego

Edytowane przez forest kila zbila

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w końcu doszła płyta i od razu problem :/ mam dysk i napęd ide i ogólnie nie chcą działać one razem;

próbowałem chyba już wszystkich konfiguracji - w zależności od ustawienia zworek komputer zawiesza się na splash screenie, wykrywa tylko jeden napęd bądź - jak ustawie dysk na master i napęd na slave - wykrywa oba napędy z tym że wiesza się przy bootowaniu (tzn. od razu przy wykrywaniu płyty w napędzie - bez różnicy czy płyta jest czy nie), przeglądałem trochę temat i czytałem że jest problem z dwoma napędami podpiętymi pod ide ale żeby nic nie działało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to miałem i poszedłem kupić nagrywarke na SATA.Fakt ta płyta coś ma z tym problem poza tym jeszcze się wkurzyłem bo taśma IDE jaka jest dodawana jest uszkodzona ale przecież chyba samej taśmy mi nie wymienią i musiał bym całą płytę odsyłać a to już mi się nie widzi.Sprawdź na innej taśmie IDE niż ta która jest dodawana bo jak już wspomniałem moja jest uszkodzona.Bo dysk na niej chodzi TYLKO w trybie PIO a na innej już jako Ultra DMA 5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...