Skocz do zawartości
Lanc

Dfi Lanparty Dk P35-t2 & T2rs

Rekomendowane odpowiedzi

@Azirek powiem ci ,ze u mnie czekalem po wylaczeniu CPU na zgaszenie tej diody z 10 lub 15 min i dalej sie swiecila wiec chyba cos ine tak jest w tym opisie. Pozniej wylaczylem zasilke i zgasla. Poczekalem z 1 minute wlaczylem zasilacz ,ale DB dalej wystepuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kaczorkcx aktualizowałes bios ? Jaka masz wersje ? Jaki masz zasilacz?

zaktualizowalem wersja jest z 2008/02/13 a zasilacz... szkoda gadac jeszcze stary modecom 300W pfc :D czaje sie na coś lepszego typu tagan 700-800W w kazdym razie zasilacz dawal rade z gigabytem na p35 wczesniej teraz tez jest dobrze dopuki windows nie chce mieszac przy zasilaniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem mozliwe ze to przez zasilacz ... pozycz od kogos i zobaczysz .. A tak to ci 500 wat wystarczy chyba ze chcesz na przyszłosc !

 

pozdr

 

Całkiem mozliwe ze to przez zasilacz ... pozycz od kogos i zobaczysz .. A tak to ci 500 wat wystarczy chyba ze chcesz na przyszłosc !

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem mozliwe ze to przez zasilacz ... pozycz od kogos i zobaczysz .. A tak to ci 500 wat wystarczy chyba ze chcesz na przyszłosc !

 

pozdr

w przyszlosci to planuje jakas 4 rdzeniowke i gf 9600 gt 500W starczy? nie mam od kogo pożyczyć dobrego zasilacza w sumie i tak musze kupić nowy - jaki polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki spokojnie uciagnie i wszyscy go polecają

 

http://allegro.pl/item344720204_corsair_cm...dzo_cichy_.html

 

Nie masz nikgo kto ma przynajmniej 400 w zeby tylko sprawdzic !

I moja rada wymien szybko.. bo to moze sie zle skaczyc dla twojego kompa..

Edytowane przez H20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w przyszlosci to planuje jakas 4 rdzeniowke i gf 9600 gt 500W starczy? nie mam od kogo pożyczyć dobrego zasilacza w sumie i tak musze kupić nowy - jaki polecacie?

Taki spokojnie uciagnie i wszyscy go polecają

 

http://allegro.pl/item344720204_corsair_cm...dzo_cichy_.html

 

Nie masz nikgo kto ma przynajmniej 400 w zeby tylko sprawdzic !

I moja rada wymien szybko.. bo to moze sie zle skaczyc dla twojego kompa..

500W styka do 9800GX2 + 4 jajka ;) A szczególnie ten Corsair (QX9650 @ 4.2Ghz + 88GTS 320MB @ vmod - to dla niego pikuś ;])

 

@H2O - dioda zasilania nie gaśnie nigdy (tylko po odłączeniu zasilania). Gaśnie natomiast dioda pokazująca zasilanie na pamięciach - i to chyba o tym pisze w tym PDF'ie.

 

No to może koniec o zasilaczach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kicha możliwe, że źle zrozumiałem opis. Spróbuj inaczej, tzn po wyłączeniu:

- załącz zasilacz (listwa oczywiście też załączona)

- zaczekaj na zgaszenie diody

- po zgaszeniu zaczekaj co najmniej 15 sekund (najlepiej minute tak dla testu)

- i dopiero teraz uruchom komputer

 

jest db?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale i tak dzwina sprawa ze sie nie chce wyłączyć - ja rozumiem jak by właczyć sie nie chciał a tutaj musze ręcznie wciskac przycisk jak w win 95 bo podczas wyłaczania praktycznie wszystko zapisuje konczy dzialanie systemu ale jak by nie dostawal sygnalu ze juz ma nie pobierac prądu... hmmm bedzie nowy zasilacz to sprawdze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze masz system zwalony ? Dlatego nie chce sie wylaczyc. Wiesz Winda potrafi nawalic w najmniej oczekiwanym momencie :)

@Azirek a wiec tak:

-wylaczylem CPU poczekalem troche czasu

-wlaczylem listwe i zasilacz zaswiecily sie diody jedna pod gniazdem PCI na samym dole i druga przy pamieciach czekalem z 10 min az jakas zgasnie i nic nadal sie pala

-odpalilem kompa i DB jest

Wiec albo ja cos nie teges robie albo poporstu nie dziala to co jest w manualu, ale bardziej stawiam na druga opcje bo tez EZ Clear nie dziala tak jak to jest opisane :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kicha może to dlatego tak jest, że komputer "nie wyłącza się do końca" tylko wchodzi w tryb suspend mode. W biosie jest taka opcja Soft-Off by PWR-BTTN. Może ona być ustawiona na:

1) Delay 4 sec i wtedy przyciśnięcie wyłącznika krócej niż 4 sekundy wprowadza właśnie w tryb suspend mode

2) Instant-Off wyłącza natychmiast komputer.

Możliwe jest, że przy tym drugim ustawieniu na instant-off po wyłączeniu i odczekaniu chwili po zgaszeniu suspend power led (teraz powinna już zgasnąć) nie będzie występować db.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Azirek

Weszlem do biosu i mialem ustawione automatycznie na Instant - OFF i dioda nie gasla. Wiec wlaczylem ta 1 opcje dalej nie gaslo a DB jak byl tak jest. Wlaczylem cos jeszcze teraz nie pamietam nazwy ale DB nadal jest. Poprostu DB bedzie zawsze musieliby chyba cos w BIOSach pozmieniac , moze wtedy by to zniknelo. Ale nie jest uciazliwe przeciez nie musisz za kazdym razem wylaczac zasilania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie w sprawie DFI ! Czy ona jest stabilna jak juz sie poustawia wszytsko .. czy nie ma porblemow ze płyta nie uruchomi sie (tylko praca taka na codzien). Bo na innyvh forach pisza ze jest z nia duzo problemów !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakim sensie nie uruchomi się ?

 

Jak ktoś nie umie ustawić opcji w biosie to ma problemy... Jak już pisałem, DFI nie jest dla kompletnych laików, którzy zostawiają wszystkie opcje na Auto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTL przydaje się tylko przy 45nm CPU i kiedy zazwyczaj przekraczasz granice 4ghz, o GTL jest troche info więc poczytaj sobie ;] Powinno być ustawione odpowiednio procentowo do napięcia VTT FSB czy jakoś tak i wtedy daje wymierne wyniki ale to najlepiej samemu sobie po testować :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@H2O - dioda zasilania nie gaśnie nigdy (tylko po odłączeniu zasilania). Gaśnie natomiast dioda pokazująca zasilanie na pamięciach - i to chyba o tym pisze w tym PDF'ie.

W instrukcji jest mowa jednak o standby power led. Powinna się ona palić właśnie w tym trybie. Natomiast dioda, o której wspomniałeś przy pamięciach DRAM Power led tylko przy włączonym komputerze. Jeżeli jest inaczej to musi być pomyłka w instrukcji lub błędnie ją zrozumiałem.

W jakimś celu przecież bios umożliwia ustawienie działania wyłącznika w dwóch trybach. Może windows coś miesza?

@kaczorkcx skoro windows ci nie wyłącza komputera to może ty spróbuj wyłączyć poprzez przytrzymanie dłużej niż 4 sekundy wyłącznika lub od razu przy ustawieniu Soft-Off by PWR-BTTN na instant-off.

 

edit 1:

Co z ustawieniami w Power Management in Windows XP. Czy domyślne ustawienie to standby zamiast shut down?

Edytowane przez Azirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kaczorkcx skoro windows ci nie wyłącza komputera to może ty spróbuj wyłączyć poprzez przytrzymanie dłużej niż 4 sekundy wyłącznika lub od razu przy ustawieniu Soft-Off by PWR-BTTN na instant-off.

hehe puki co nic innego mi nie pozostaje ale ja chce zeby windows sie sam zamykal a on sie zatrzymuje jak win 95 moze brak jakis sterownikow? sam nie wiem o co chodzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)

 

Oświadczenie eXtremeMem, autoryzowanego dystrybutora DFI w Polsce:

Wielokrotnie pytani o kwestie związane w plombą gwarancyjną znajdującą się na chipsetach płyt głównych DFI informujemy, że:

Usunięcie plomby gwarancyjnej nie skutkuje całkowitą utratą gwarancji na płytę główną. Jedynie w wypadku uszkodzenia chipu pod plombą serwis producenta może odmówić darmowej naprawy płyty i naliczenie oplaty o ktorej klient bedzie poinformowany. Dlatego eXtremeMem może przyjmowac takie plyty jedynie warunkowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zastanawiam się nad zakupem Dfi Lanparty Dk P35-t2 i mam problem w kwestii zasilania,

Płyta wymaga zasilania ATX 24pin i 1x8pin12V

A mój zasilacz posiada 24pin i 1X4pin12V

 

Czy jest jakaś możliwość podłączenia tej płyty pod ten zasilacz, wymiana zasilacza nie wchodzi w grę

Z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powinno dac rade, przynajmniej tak bylo na MSI Neo2 FR. Generalnie nie wiem czy to ma znaczenie i niech mnie ktos poprawi jesli sie myle ale jakbys mial tam zamiar wsadzic Quada to chyba musi byc 8 pinowa wtyczka zasilania CPU, do pozostalych 4-piny powinny dac rade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli według Ciebie większość płyt powinna tak się odpalić, poczekamy może ktoś jeszcze napisze coś ciekawego na ten temat.

Procesor prawdopodobnie będzie to E8200

u mnie dziala z 4 pinami ale jak juz pisalem problemy z zamknieciem systemu są

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zastanawiam się nad zakupem Dfi Lanparty Dk P35-t2 i mam problem w kwestii zasilania,

Płyta wymaga zasilania ATX 24pin i 1x8pin12V

A mój zasilacz posiada 24pin i 1X4pin12V

 

Czy jest jakaś możliwość podłączenia tej płyty pod ten zasilacz, wymiana zasilacza nie wchodzi w grę

Z góry dzięki

Bez problemu będzie wszystko działac i się kręcić.

 

8 pin poprawia po prostu stabilność napięć i tylko tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie jakoś rozwiązałem problem z tym zamykaniem systemu - pogrzebałem troche w biosie i odpiąłem sb adigy se - w sumie dupiasta karta a dziek chyba lepszy ma dfi aczkolwiek nie sądze ze przez dźwiekowke sie system nie zamykal - mysle ze chodzilo o te ustawienia biosu - teraz jest elegancko łacznie z uspieniem itd ale i tak wymienie zasilacz bo z tym moim nigdy nic nie wiadomo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...