Skocz do zawartości
szpak

Jak podkrecic r9000? -zobacz sam ...

Rekomendowane odpowiedzi

hmm a czy ktos ma moze HIS`a ale 9000pro? Nie chce zakldac nowego topic`u. W innym temacie pisalem ze chce zmienic radiator na takie dupny z procka (spire`a) a na to 8 Cm sunona. Kosci mam 3,3 Ns. W OC grafiki mam nie wiele doswiadczenia. PRosibylm o info jak potem zrobic update bios`a? Zebym nie musial za kazdym razem po reinstalce systemu, tego ustawiac i zeby tak zostalo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie chłodzenie zastosujesz to pozostawima twojej inwecji tworczej ..oby jak najwydajniejsze ....a z biosem to jakis edystor albo cos innego wyjsca nie ma a i no chyba nie bedziesz ryzykował zepsucia karty tylko dlatego ze raz na no 3michyb robisz reinstal i bedziesz musiuał od nowa powerstripa wgrac ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm,..po prostu nie sadzilem ze jest to az tak ryzykowne :-(. Bo w zasadzie czesciej mi sie zdarza przeinstalowywanie systemu niz przykladowo 3 miechy , jakos tak juz jest od zawzse :-). No to najwyzej bede musial sie ograniczyc z reinstall`em. Na obecnych ustawieniach mam 8200 3dmarkow. Chcialbym dobic do 9000 :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no a teraz moj maly problem w tej polemice :-)

wizja szybszego pogrywania wzbudzila we mnie chec podkrecenia mojego radka 9000, ktorego producentem jest supergrace

karta standardowo miala juz zamontowany wentylaczek na radiatorze i wedlug mnie sprawuje sie calkiem dobrze gdyz radiator od grafa jest zimny.

problem pojawil sie gdy postepowalem zgodnie z instrukcjami szpaka w obsludze hogera, i przy podkreceniu rdzenia chocby na 260 a pamiatek na 210 wysypywala sie windoza xp, blue screen i tylko twardy reset,

bios karty to 8.000

czy ma ktos jakis pomysl co moze byc tego powodem, i jak temu zaradzic ?? :-) czy jest to moze wina catalystow ?? [u mnie aktualnie 3.2]

czy moze sama windoza ?? :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm ... no to jeden problem rozwiazany :-)

pozostaje jeszcze takowe pytanie...

po restarcie kompa, wlaczam rage 3d tweaka, zmieniam zegary, juz mam odpalic hogera gdy nagle blue screen, dlaczego ?? skoro hoger jeszcze nie byl odpalony to to nie jest raczej jego wina :-)

trza bedzie na innej partycji zainstalowac winzgroze 98 :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety jak sie okazało hoger nie działa pod win xp i 2000 zmiana linijki nie daje rezultatow ...potwierdziło sie tpo juz w kilku przypadkach ..

Chyba pod Xp bo pod 2k jest wszystko oki memki poszly na 200@230 na etrontech , His9000DVI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięć jednak nie zawodzi :wink:  udało się wgrać biosa od pro a efekt był taki że obraz jest zkaszaniony od samego początku (nawet w biosie :? ) Taki sam efekt jak przy edytowanianu zwykłego biosu system nie instaluje sterowników :( .

 

Ogólnie dziwię się ,że nikt tego nie zrobił jeszcze aby pod Xp spokojnie biegał .Kwestia prawdopodobnie tylko BIOSu ale ja jestem za miętki aby żeby to zrobić  :roll: .9500 zmodowali o 9000 zapomnieli :cry:

Odnośnie tego biosu od pro-czy zmniejszyłeś czestotliwosci taktowania na gpu oraz mem do oryginalnych wartości dla radka non pro??

 

Bo może w tym jest problem??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sa dwie opcje albo jestes szczesciazem i masz procek z tej nowej seri co chodzi na napieciu 1.5 i na 1.7 na 2.2 ghz idzie albo ci płyta zaniza :]

 

no i wes pusc tego proca na 2 ghz zrob test a nie bedziesz sie bawił co kilka mhz :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czym wy chlodzicie te karte cholera? :-). Podnioslem mojej napiecie rdzenia i pamieci. Rdzien z 275@285 i pamieci 275@290 i mialem 300pktow wiecej, bez artefaktow w 3dmarku przynajmniej. W weekend mysle zajme sie chlodzeniem pamieci i rdzenia to wtedy poszaleje mam anzdieje ze nei sknonczy sie to spaleniem karty :-) a do 9000 - 9500 mam nadzieje dojde bez wiekszych problemow (no z tym ze ja mam pro jak nizej) . Jak pisalem wczesniej z karta grafiki jestem troche ostrozny bo mam najmniej doscwiadczenia na tym polu, zawsze cos podnosilem ale jak wyzej 15 Mhz np. na voodoo3 :) dalem czasu i chyba o 25 - 30 podnioslem oby dwa. A jak widze jak Wy skaczecie z 250 na przyklad na 320 <wow> :).....to ............

 

ps. dodam ze pamieci to eltron-tech o ile sie nie myle 3.3ns. Podobno im mniej tym lepiej sie kreca...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to czym tak jak było pisane ...a ja sie zastanawiam czy jutro karty do lodowki nie wrzucic i nie oderwac teg radiatorka moze jak dowale srebra i jakis wiekszy radiatorek( ale wiekszy nie znaczy lepszy) to nie da mi przypadkiem jakis 10 mhz a moze i 15 a przydałpoby sie i to bardz ale to juz wtedy po gwanacji karwa hmmmmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj bios to 8004 z 12.11.2002 wczesniej pisalem ze 8003, chyba cos mam z oczami:(

Karte chlodze wiatraczkiem z pentium 90. 320/260 chodzi non stop i nie ma rzadnych artefaktow. wstyd sie przyznac ale biosa zgrac za bardzo nie umiem, z zamieszczeniem jeszcze gorzej. JAkby co to moglbym na gg przeslac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor: AMD Duron 1GHz cooled by CoolerMaster DP5-5G11A

Mainboard: ECS K7S5AL ver.3.1

Memory: 256MB DDR PC2700 Elixir CL2.5 @ CL2.0

Graphic card: GigaByte MAYA R-9000

PSU: Codegen 300W

 

Chłodzenie: z góry karty odwrócony (wlot bezpośrednio nad kartą) wentyl na śledziu Colorful'a, z dołu na radiatorze wentyl od Spire Fridge Rock (wentyl na śledziu jest troszkę głośny...wkurza mnie to :/ wyłącze go...

 

WinME, DirectX 8.1, ATI Catalyst 2.5

 

250/200 MHz:

4682 3D marks

No aritfacts detected!

 

@275/210 MHz:

4706 3DMarks

No aritfacts detected!

 

@300/210 MHz:

4805 3DMarks

No aritfacts detected!

 

i dziwna rzecz przy ustawieniu @300/215MHz zegar rdzenia schodzi automatycznie (w PowerStrip) do 274MHz! (sic!) ale pamięć idzie na 215MHz...

 

ok, jak zmienię stery to przekroczę 5000...powinienem? co myślicie? to tylko Duron 1 GHz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...