Skocz do zawartości
szpak

Jak podkrecic r9000? -zobacz sam ...

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest jakaś logika w tym wracaniu ustawień w riva tunerze do fabrycznych ? Mi wraca przy 550 na pamiątkach. Ale wczoraj nie miałem czasu bawić się w sprawdzanie wyższych częstotliwości. Nadmienię, że jak tylko odpalę 3dmarka (bez zapuszczania testu) to od razu przy 550 wraca do defoultowych ustawień.

 

Moja teoria jest taka :) , ze rdzeń nie pracuje synchronicznie z pamięcią np. 300r 550p jak u ciebie, dlatego być może powraca do startowych ustawień. Sprawdź na wyższych częstotliwościach tylko z podniesionym gpu albo zmien stery na nowe3.7 chociaż ja sam polecam 3.4 jak dla mnie są najbardziej wydajne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

A ja mam trochę inne pytanie - sorry jeśli już było.

Czy nikomu nie wyadje się dziwne że większość R9000 ma pamieci 4ns które są taktowane 400MHz?? Przecież powinny bez problemów chodzić na 500MHz - i dopiero później mogłyby być jakieś problemy.

Sam mam EtronTech'y i idą max. na 450MHz.

O co tu chodzi?? Czy moze są one traktowane niższym napięciem niż powinny?? Czy moze są to jakieś "lewe" sztuki ??

Czy ktoś się nad tym zastanawiał??

Proszę o wszelkie sugstie.

Pozdrawiam IGI

oj top nie tak a i moze tak ... chodzi o to ze jak wiesz karta z pro sie niczym nie rozni od bez pro poza taktowaniami wlasnie tez pamieci ... i te kostkin 4ns co masz na swoim r9000 sa gorsze jakosciowo to raz i pracuja na nizszym napieciu to 2 i dlatego sie nei chce krecic powyzje 500 no oczywiscie nei wszystkie co widac po oc urzytkownikow forum ... ja teraz mam 9100 na kosciach 3.5 n i chodza tylko na 275 X 2 a standardowo byly na 230 x2 a teoretycznie powinny chodzic na 285X2 i dopiero oc ale wsio zalezy od napiecia i jakosci wiec dlatego sie nie kreca rowno i robi sie v mody :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

A ja mam trochę inne pytanie - sorry jeśli już było.

Czy nikomu nie wyadje się dziwne że większość R9000 ma pamieci 4ns które są taktowane 400MHz?? Przecież powinny bez problemów chodzić na 500MHz - i dopiero później mogłyby być jakieś problemy.

Sam mam EtronTech'y i idą max. na 450MHz.

O co tu chodzi?? Czy moze są one traktowane niższym napięciem niż powinny?? Czy moze są to jakieś "lewe" sztuki ??

Czy ktoś się nad tym zastanawiał??

Proszę o wszelkie sugstie.

Pozdrawiam IGI

oj top nie tak a i moze tak ... chodzi o to ze jak wiesz karta z pro sie niczym nie rozni od bez pro poza taktowaniami wlasnie tez pamieci ... i te kostkin 4ns co masz na swoim r9000 sa gorsze jakosciowo to raz i pracuja na nizszym napieciu to 2 i dlatego sie nei chce krecic powyzje 500 no oczywiscie nei wszystkie co widac po oc urzytkownikow forum ... ja teraz mam 9100 na kosciach 3.5 n i chodza tylko na 275 X 2 a standardowo byly na 230 x2 a teoretycznie powinny chodzic na 285X2 i dopiero oc ale wsio zalezy od napiecia i jakosci wiec dlatego sie nie kreca rowno i robi sie v mody :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja teoria jest taka :) , ze rdzeń nie pracuje synchronicznie z pamięcią np. 300r 550p jak u ciebie, dlatego być może powraca do startowych ustawień. Sprawdź na wyższych częstotliwościach tylko z podniesionym gpu albo zmien stery na nowe3.7 chociaż ja sam polecam 3.4 jak dla mnie są  najbardziej wydajne.

Mam stery 3.7. Ustawiłem sobie 578 na pamięciach i nie wyzerowało ustawień. Ale trzeba jednym słowem kombinować (sprawdzać na jakich się ustawienia zerują na defoultowe a na jakich nie).

A rdzeń nie chce mi już więcej się podkręcić niż te 300 - nie będę już się bawił w wymianę radiatora na GPU - dwie karty już tym załatwiłem (zresztą podobnie jak ty swego czasu załatwiłeś swojego radeonika - na siłę oderwałem radiator i po karcie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To Szpak wyrwal serce sojemu Radeonowi 9000 :D , mi sie tylko palą zasilacze juz drugi w ciągu dwóch miesiecy.Mysle,ze ten który zamowilem na piątek podziala trochę dłużej :D

 

Mostom podaj wyniki w 3D 2k1 bo widze ,ze ladnie ci sie karta kręci no poza tym rdzeniem i czy przy 578 masz artefakty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja wyrwalem serce radkowi ale nie na sile 2 h w zamrazarce lezal i ladnie odskoczylo nawet pofrunelo kawalek hehe ale no trudno sie mowi mam teraz 9100 i nie zaluje, teraz musze cos wykombinowac z athlonem bo barton mi sie mazy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To Szpak wyrwal serce sojemu Radeonowi 9000 :D  , mi sie tylko palą zasilacze juz drugi w ciągu dwóch miesiecy.Mysle,ze ten który zamowilem na piątek  podziala trochę dłużej  :D  

 

Mostom podaj wyniki w 3D 2k1 bo widze ,ze ladnie ci sie karta kręci no poza tym rdzeniem i czy przy  578 masz artefakty?

Przy 578 już mam artefakty - ale cały test przechodzi - tylko przez te artefakty wynik jest niewiarygodny. Było prawie 9000 - dokładnie 8995. Mam na razie założone radiatory na pamięci (przyklejone do czasu zakupu taśmy termoprzewodzącej zwykłą taśmą dwustronną). Myślę, że jak będzie termoprzewodząca to już nie będzie błędów. Przy 300/540 (bez artefaktów) mam: 8855

Zwiększałeś coś do tych testów napięcie na AGP - bo ja lecę na standartowym i nie wiem czy zwiększenie napięcia coś da?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja wyrwalem serce radkowi ale nie na sile 2 h w zamrazarce lezal i ladnie odskoczylo nawet pofrunelo kawalek hehe ale no trudno sie mowi mam teraz 9100 i nie zaluje, teraz musze cos wykombinowac z athlonem bo barton mi sie mazy :)

Mi się też Bartonik by przydał - ale jeszcze z 2 miechy i będę miał Bartona 2500+. A ja swoje GPU rozwaliłem bez zamrażary - nie było nawet śladu ale karta tylko pasy róznokolorowe pokazywała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to moze sie pochwale swoim wyniczkiem jako ze kompik juz gotowy, zaznaczam tylko ze praktycznie 0 optymalizacji w biosie, zadnych zmian timingow etc jedynie malutki OC procka i Grafy, proc z 11x133 chodzi na 11x166, grafa 310/220 - wyzej sa juz artefakty :/ widocznie slabe napiecie na pamiatkach, ale trudno. Pamieci mam TwinMoS 256mb 333 ustawione by SPD a tutaj link do compare http://service.futuremark.com/compare?2k1=6991190

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja wyrwalem serce radkowi ale nie na sile 2 h w zamrazarce lezal i ladnie odskoczylo nawet pofrunelo kawalek hehe ale no trudno sie mowi mam teraz 9100 i nie zaluje, teraz musze cos wykombinowac z athlonem bo barton mi sie mazy :)

Dlaczego sobie procka nie podkrecisz? Mój AXP 1700+ Thoroughbred @2800+ wypada lepiej od bartona 3000+ L512 w testach SiSoftSandry !!?!?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

?? HEŁP. Próbuje podkręcić mojego radeona na winXP i nic. Nie działa ani RivaTuner, ani hoger. Po uruchomieniu 3dMarka wracają fabryczne ustawienia. Wcześniej pod W98 Hoger działał (zmieniłem ścieżkę do sterownika). Może ktoś wie o co tu biega??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja wyrwalem serce radkowi ale nie na sile 2 h w zamrazarce lezal i ladnie odskoczylo nawet pofrunelo kawalek hehe ale no trudno sie mowi mam teraz 9100 i nie zaluje, teraz musze cos wykombinowac z athlonem bo barton mi sie mazy :)

Dlaczego sobie procka nie podkrecisz? Mój AXP 1700+ Thoroughbred @2800+ wypada lepiej od bartona 3000+ L512 w testach SiSoftSandry !!?!?

heh jakbym mogl to bym wykrecil raz nie mam plyty na nforce 2 moj athlonek na maxa idzie na 2145 i to w zimie przy otwartym oknie a barton u kumpla 2500 bez zmiany vorce poszedl na 2200 czyli 3200+ a to juz cos a ja bym zrobil z niego jeszcze kilka mhz i bylby wypasik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego sobie procka nie podkrecisz? Mój AXP 1700+ Thoroughbred @2800+ wypada lepiej od bartona 3000+ L512 w testach SiSoftSandry !!?!?

Sandra nie jest wiarygodna - pokazuje tylko wynik porównując częstotliwości procka. Nie bierze bod uwagę cashu i tym podobnych rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dlaczego sobie procka nie podkrecisz? Mój AXP 1700+ Thoroughbred @2800+ wypada lepiej od bartona 3000+ L512 w testach SiSoftSandry !!?!?

Sandra nie jest wiarygodna - pokazuje tylko wynik porównując częstotliwości procka. Nie bierze bod uwagę cashu i tym podobnych rzeczy.

He, he gdyby benchmarki porównywaly wyniki czestotliwośći to by byla lipa!

Niemożliwością jest aby sandra klamala. Kazdy procesor bowiem wykonuje odpowiednia ilosc operacji stalo i zmienno przecinkowych (float, integer). Sandra wlaśnie to mierzy. Nawet w testach CHIPA Thoroughbredy wypadają lepiej. Poza tym A3200+ Barton to 2200Mhz a A1700@A2800 Thoroughbred to ok 2260Mhz. Wiec logiczne jest, że podkrecony thoroughbred bedzie szybszy (znacznie) od Bartona.

Ja na przyklad nie dal bym za Bartona 3200+ 2,500zl, gdy moge miec proca lepszego za 200zl. Z tego wynika, ze 256kb cache kosztuje 2,300zl, a wzrost wydajnośći ?!?! Nieznaczny! To jest podobna sytuacja jak z dyskami z chache 2MB i 8MB.

 

A teraz wracam do tematu R9000. Zna ktoś może jakiegoś moda R9200 na napiecie (badz cokolwiek ;) )?

 

Jak pozbyć się artefaktów (dodatkowe chlodzenie nie pomaga), gdy przekrocze magiczne 270Mhz core to już się pojawiają. To samo z pamięcią (440Mhz)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry za mój lamerski post (kawałek w górę), ale byłem nieźle wkurzony ;) Czytałem, że Hoger może nie działać po XP, ale za nic nie chciał mi zadziałać RivaTuner! więc próbowałem i z jednym i z drugim. Po małych perturbacjach już wszystko katajet :D

 

Teraz do rzeczy! Pamięci kręcą sięjako tako ;) bez radiatorów wchodzą na 480 MHz. Gorzej z GPU. Przy wiejącym z boku wiatraku 80x80 poszedł max. na 275 MHz i to z problemami. Jak zdjęłem radiator okazało się, że ma kiepski kontakt z chipem. Pozbyłem się badziewnej taśmy termoprzewodzącej, posmarowałem pastą titana. i co? Niby lepiej, bo przy pasywnym chłodzeniu wchodzi na 270 MHz, ale nawet przy włączonym wentylatorze powyżej 275 wiesza się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry za mój lamerski post (kawałek w górę), ale byłem nieźle wkurzony ;) Czytałem, że Hoger może nie działać po XP, ale za nic nie chciał mi zadziałać RivaTuner! więc próbowałem i z jednym i z drugim. Po małych perturbacjach już wszystko katajet :D

 

Teraz do rzeczy! Pamięci kręcą sięjako tako ;) bez radiatorów wchodzą na 480 MHz. Gorzej z GPU. Przy wiejącym z boku wiatraku 80x80 poszedł max. na 275 MHz i to z problemami. Jak zdjęłem radiator okazało się, że ma kiepski kontakt z chipem. Pozbyłem się badziewnej taśmy termoprzewodzącej, posmarowałem pastą titana. i co? Niby lepiej, bo przy pasywnym chłodzeniu wchodzi na 270 MHz, ale nawet przy włączonym wentylatorze powyżej 275 wiesza się.

Widocznie to dla niego szczyt możliwości. Ja przed założeniem wentyla na radiator miałem 300 a po założeniu też tylko tyle mi idzie. Zwiększenie do 305 - zwis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o podkręcanie Radka 9000 to pod XP nie udało mi się to nigdy, testowałem na różnych Catalystach i programach. Pod Win ME nie ma problemów, używam RivaTunera oraz Hogera. DirectX 8.1 Catalyst 3.6 VIA SerwicePack 4.49. Mój Radek to HIS EXCALIBUR 9000 na EtronTechach 4ns z domyślnym taktowaniem 250/400. Chłodzenie to zwykły radiator. W 3DMark2001 SE 6438.

Po OC 305/510 to max z jakim karta się uruchamia, w 3DMarku masa artefaktów, ale przechodzi z wynikiem 8112.

Na codzień pracuje z ustawieniami 290/480 w 3DMarku2001 SE 7777.

Oczywiście zmieniłem chłodzenie, na GPU orb z 8000 obr i radiatory na kości pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to moze sie pochwale swoim wyniczkiem jako ze kompik juz gotowy, zaznaczam tylko ze praktycznie 0 optymalizacji w biosie, zadnych zmian timingow etc jedynie malutki OC procka i Grafy, proc z 11x133 chodzi na 11x166, grafa 310/220 - wyzej sa juz artefakty :/ widocznie slabe napiecie na pamiatkach, ale trudno. Pamieci mam TwinMoS 256mb 333 ustawione by SPD a tutaj link do comparehttp://service.futuremark.com/compare?2k1=6991190

Woow! Aż tyle ?? Mi na Bartku 2500+, HIS Radeon 9000 (pamięci EtronTech 4ns) 250/200@285/225 daje tylko 7999 :) Rdzeń do 310 tak daje ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tobie działa jak 9000Pro, chociaż... Na benchmark.pl na P4 2.4Ghz, 512 Ramu 333 i miał na 3dm 2k1 7400. Chociaż ma taktowanie 275/550 chyba.

A mój Radek 9000, który ma 285/440 ma 7900, chociaż ma niższe taktowanie. Jak to możliwe ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na jakim sprzecie na benchmarku testowali ? to raz a pozatym masz pewnei krecona magistrale fsb co daje wieksza wydajnosc stery i caly sys zoptymalizowany itd a oni tego nie robia i dlatego no i jaki stery tez wazne czy 3.2 czy 3.7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pentium 2.4 na fsb pewniejeszcze 533 to jest lipa moj antek puszczony na 2400+ jest sporo wydajniejszy no ale tak juz jest ze pamieci w tej karcie daja kopa do pewnego momentu potem dlawi sie gpu ktory w wypadku PRO jest za niski moim zdaniem -- a i wyniki na benchamrku zawsze byly jakies niskie jak dla mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...