Skocz do zawartości
robowsky

Geforce 9600 GT / GSO

Rekomendowane odpowiedzi

z ciekawości puściłem test u siebie.procek słabo wykręcony ale więcej nie idzie :/

 

Dołączona grafika

 

aha,karta na sterownikach z dołączonej płyty,nic nie podkręcana

 

wywal te sterowniki z plyty cd bo sa do niczego i od razu wchodz na www.nvidia.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lanc chodzi mi o ten programik: http://www.daionet.gr.jp/~masa/rthdribl/

testowalem nim radeona 9800Pro, byl bardzo czuly, kiedy grafika byla przekrecona to wyswietlal bledy ale technologia idzie w gore wiec nie wiem jak on sie ma do 9600GT :)

 

a dlugo testujesz atitolem bo u mnie dziala juz 30 minut i narazie nie zauwazyle niczego nazdwyczajnego, shadery mam na 1800MHz

Edytowane przez remek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 minut styka jak chcesz mieć potwierdzenia max stabilności.

 

Ja sprawdzam jakieś 3 minuty, jak nie wyskoczy żadna pomarańczowa kropka to daję wyżej Mhz ;) Oczywiście shadery podnosisz Rivą.

 

I jeszcze taka mała informacja. Od 1850Mhz, shadery idą w górę z krokiem 50Mhz. Czyli po 1850, mamy od razu 1900, potem 1950, 2000 itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podkrecam przez asus smart doctor, niby suwaki pokazuja skale co 1MHz dla wartosci shaderow, gpu oraz pamieci

 

zegary na ktorych nie wsywietlaja sie arty w att to jednak: 748/1834 (w everscie pokazuje 1850 :blink: )/2000,

chyba kiepski egzemplarz trafilem

Edytowane przez remek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Na tym co w podpisie:

 

2001 - 62287

03 - 35241

05 - 20528

06 - 10851

 

W normie?

 

W 2001 mnie rozwalił skok po zmianie z Celerona 420 @ 2.66 GHz - było 31k, dwukrotna poprawa - lol.

W 03 za to ledwo 3k różnicy, zdecydowanie najbardziej udany benchmark do testowania grafy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podkrecam przez asus smart doctor, niby suwaki pokazuja skale co 1MHz dla wartosci shaderow, gpu oraz pamieci

 

edit:

a wiec tak, zegary na ktorych nie wsywietlaja sie arty w att to jednak: 748/1834 (w everscie pokazuje 1850 :blink: )/2000,

chyba kiepski egzemplarz trafilem do oc :/

Suwaki to sobie mogą pokazywać...

Chcesz wiedzieć jakie masz takty aktualne to odpal monitoring Rivy Tuner ;)

 

Tak jak pisałem wyżej, od 1800Mhz na shaderach jest przebicie co 50Mhz. Czyli jak sobie ustawisz w programie 1825Mhz to shadery będą miały 1800Mhz, ustawisz 1826 i mają 1850.

 

Jak sprawdzasz arty w Ati Toolu to ustaw memki na def. Skoro masz arty na 2000Mhz mem to masz pewnie Palita normalnego na Quimondach (te memki się tak słabo kręcą). Ustaw memki na default i sprawdzaj shadery i rdzeń, a potem po prostu podnieś memki do tych 2000Mhz ;]

 

Na tym co w podpisie:

 

2001 - 62287

03 - 35241

05 - 20528

06 - 10851

 

W normie?

 

W 2001 mnie rozwalił skok po zmianie z Celerona 420 @ 2.66 GHz - było 31k, dwukrotna poprawa - lol.

W 03 za to ledwo 3k różnicy, zdecydowanie najbardziej udany benchmark do testowania grafy.

W normie wyniki ;)

 

E8x00 dają duuużego kopa w 01 ;]

 

A jaka różnica w 05 ? Powinna być mniejsza niż w 03, chociaż ostatnio w 2005 proc zaczął być wąskim gardłem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

riva jednak pokazuje tak jak everest czyli 1850 dla shaderow :D

asus smart doctor klamie :)

 

arty mialem wlasnie na wysokich shaderach, a wnioskujac z tego co napisales to byly na 1900MHz, pamieci krecilem na koncu po dojsciu do stabilnych zegarow dla rdzenia i shaderow :razz:

karta to asus z ref chlodzeniem

 

dzieki jeszcze raz za odpowiedz, czlowiek cale zycie sie uczy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

05 i 06 nie robiłem na tej karcie i na Celeronie. Natomiast na 8800 GT i Celeronie miałem w 06 poniżej 8k, tak więc proc bardzo dużo daje. W 05 nie pamiętam ile dokładnie miałem, ale chyba koło 15-16k, więc też spora różnica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po co wam te 3dsmarki.....wazne sa gry......czy gracie w 3dmarka?? owszem niektore animacje sa ladne i milo poogladac mi wystarczy zeby sie nie ciely........a wynik w 3dsmarku zalezy od kazdego pojedynczego podzespolu komputera (bo na przyklad sa testy samego procka i jak ktos ma slaby procek to automatycznie punkty leca w dol) a liczy sie tak naprawda cala maszyna i ile z niej mozna wyciagnac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testy samego procka mają wpływ na wynik tylko w 3DMarku 2006 ;]

 

W reszcie po prostu mocniejszy procek zwiększa FPS w testach graficznych.

 

No i ostatnia rzecz. Niektórzy grają w gry, niektórzy w 3DMarki, a niektórzy w to i w to ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w obudowie było około 60* przy 55% rpm (lekki szum). Przy 100% rpm temp nie przekraczała 50* ;]

 

Na WC karta nie przekracza 35* po godzinie grania (woda nagrzana, cpu tez swoje grzeje).

 

Vmod dla Palita 9600GT (nie dla Sonic, bo tam inne PCB)

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

No właśnie próbowałem tego moda ale wraz ze zmniejszaniem rezystancji w tym miejscu ( standardowo około 845 Ohm) do około 750 vgpu.... maleje (mierzone miernikiem w punkcie pomiarowym z obrazka) z około 1.13 do 1.08 - potwierdza to nieco niższe OC - to tylko u mnie takie cuda wianki czy nie jestem w tym osamotniony?

 

Aha - moda równie dobrze jak za pomocą VR można zrobić za pomocą ołówka - efekt jest ten sam - obniżenie rezystancji całego układu

Edytowane przez Slaver

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jesteś pewny, że ten VR nie ma tej rezystencji zwiększyć ? ;]

nie da sie zwiekszyć rezystancji układu wpinająć rezystor równolegle do innego // niestety

 

bardzo kiepskie OC jest na Palicie (u mnie) 750/1850/2100 i to z ledwością

Edytowane przez Slaver

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

 

Kiepskie??

Ja osiągnąłem magiczne 720/1800/950. Ja to uważam za całkowity żal ;/

Do poprzedniej karty też miałem takie potworne szczęście.

 

 

EDIT

 

Kurcze, moje oc jeszcze zmniejszyłem ;/ do 720/1700/950

Przy wyższych shaderach, jak oglądam filmik HD (intro WiC) to widzę taką poziomą śmieszną kreskę, jakby ktoś to ekran skalpelem naciął. Ktoś się z czymś takim spotkał ?? 3dmarki mi tego nie wykryły, podczas grania tez tego nie widzę.

 

Jednym słowem pozostaje mi się tylko cieszyć. Dobrze, że jest cos takiego jak vmod, będę móg, chociarz troszkę bardziej ją podkręcić :)

Edytowane przez igorzasty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Co kto lubi. Podkręcenie może minimalny framerate ustawić troche wyżej, tylko dla mnie np. 25 a 30 FPS bez różnicy bo to i tak nie jest płynność, tym samym między 35 a 40 FPS też nie ma różnicy, bo to już płynność jest. Gdyby karty graficzne dało się podkręcać tak jak procesory to rozumiem, ale jak dla mnie te 100-200 MHz to wyłącznie dla sportu, co mnie już nie fascynuje.

 

Zamiast opcji do podkręcania to wolałbym frame limitera, bo tragicznie wkurzają mnie drastyczne spadki FPS z np. 100 do 50 (np. F.E.A.R. z włączonymi cieniami).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po co podkrecac taka karte?? zeby miec 35 FPS zamisast 30 FPS....bez sensu dla mnie....na podkrecanie jeszcze przyjdzie czas

Żeby mieć w CoD4 20-25 fps więcej, żeby Crysis był grywalny na High w 1280 (framedropy są o wiele mniejsze) itd itp.

 

I po prostu... żeby sobie podkręcić ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK - mod na Palicie poprawiony - wrzuciłem 1.33V

 

Wynik jak na razie 875/2100/2100...

 

jutro opisze co i jak...

 

Myślę, że spokojnie mógłbym do 1.4V podjechać (mam zmienione chłodzenie na lepsze) co na 99% dałoby mi wynik na GPU >900 MHz

Edytowane przez Slaver

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napiszcie czy na 9600gt pasuje silencer5, nigdzie nie moge znaleść.

nie dam głowy ale jeśli na referencyjne 8800GT wchodzi to tutaj też powinno - PCB kart jest bardzo do siebie podobne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o tych kartach wydanych przez Sparkle? Szczególnie jestem ciekaw jak działa ta z pasywnym chłodzeniem. Może ktoś już ma i testował, jak sie kręci i jakie temperatury, i czy radiator po drugiej stronie laminatu jakos przeszkadza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Radiator po drugiej stronie PCB przeszkadza jak masz wysoko slot PCI-E i jak masz rozbudowane chłodzenie CPU (np. Ultra-120).

A pasywnie temperatury są bardzo duże (miałem 8800 GT Sparkle, tutaj raczej nie wiele lepiej), pasuje puścić jakikolwiek nawiew.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...