Skocz do zawartości
robowsky

Geforce 9600 GT / GSO

Rekomendowane odpowiedzi

Wydaje mi sie, że tylko ja mam problemy z tym chłamem :(.

W CS:Source, Trackmanii i Oblivionie po jakis 30min. gry albo mniej monitor sie wylacza, muza się zapętla i pozostaje reset... Czytając po różnych forach wiele osób ma takie problemy...

Moja karte kupiłem jakies 3tyg. temu w VOBISIE (Point of View). Iść z tym do vobisu i oddać na gware żeby wymienili ?

Dzieje się tak CZĘSTO gdy podkręce i bardzo żadko gdy mam standard clocki... (na standardach 1 raz się zdarzyło).

 

PS: Żeby nie było, że mam słabą zasilke - Wymieniłem FEELa 400W na Corsaira 550W 41A na +12.

 

Prosze o pomoc !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie, że tylko ja mam problemy z tym chłamem :(.

W CS:Source, Trackmanii i Oblivionie po jakis 30min. gry albo mniej monitor sie wylacza, muza się zapętla i pozostaje reset... Czytając po różnych forach wiele osób ma takie problemy...

Moja karte kupiłem jakies 3tyg. temu w VOBISIE (Point of View). Iść z tym do vobisu i oddać na gware żeby wymienili ?

Dzieje się tak CZĘSTO gdy podkręce i bardzo żadko gdy mam standard clocki... (na standardach 1 raz się zdarzyło).

 

PS: Żeby nie było, że mam słabą zasilke - Wymieniłem FEELa 400W na Corsaira 550W 41A na +12.

 

Prosze o pomoc !

 

9600GT to napewno nie jest chłam. Niestety często jest tak że niektórzy gorsi producenci nie przykładają wagi do chłodzenia i karta (jak u ciebie) wywala sie po chwili z powodu przegrzania. Zamiast ją dobijac OC, zanies do serwisu i niech ci wymienią na sprawną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej zawiesza ci sie po podkreceniu rdzenia czy pamieci? Jak bedziesz wiedział to obniż tego taktowanie. Nie zmienia to jednak faktu że jesli reszte kompa masz sprawną to powinienes zdecydowanie karte wymienic. Sam mam 9600GT i jestem bardzo zadowolony. Karta jest chłodna (30st w idlu), cicha i bardzo stabilna na 400W zasiłce.

Edytowane przez neo2006a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na czym mi sie zawiesza najbardziej ? Tego sie nie da okreslic :D

Core\Shader\MEM

750/1925/2100 - jak wlaczam ATI tool to natychmiastowy czarny ekran

650/1625/2100 - ati tool dziala ok

750/1925/1800 - ati tool dziala, w CS:S black screeny...

725/1750/2000 - ati tool dziala - w CSS black screeny.

 

Nie bardzo da się określić co nie wyrabia :/... niby core\shader ale w 3Dmarku wszystko dziala super....

Wkurze sie jak mi nie bede tej karty chcieli wymienic na inna.... To najwiekszy badziew jaki kiedykolwiek mi sie trafil :[

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może jakiś mały nawiew załatwiłby sprawę ?

jeśli karta prawie nie wywala się na def taktach to możesz mieć problemy z wymianą karty (oni sprawdzą - działa ? działa i oddadzą tą samą ;/)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może jakiś mały nawiew załatwiłby sprawę ?

jeśli karta prawie nie wywala się na def taktach to możesz mieć problemy z wymianą karty (oni sprawdzą - działa ? działa i oddadzą tą samą ;/)

Mały nawiew ? 2 wiatraki z przodu, jeden z tylu i jeden wielki na gorze - wystarczy ?;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały nawiew ? 2 wiatraki z przodu, jeden z tylu i jeden wielki na gorze - wystarczy ?;p

Jaką masz reszte sprzętu? Płyta, procek....

Podkręcanie 9600GT mija sie z celem jesli nie masz dobrego Core2 lub X2 ~3GHz. Zysk na słabszych procach jest dosłownie żaden.

Edytowane przez neo2006a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, mam vmoda do Galaxy 9600GT.

 

Karta ma jakiegoś zonka jeśli chodzi o vmoda, bo po podniesieniu napięcia z 1.11 na 1.2v są mega arty w 3D i nic się nie da robić (ati tool czysty). No to się dzisiaj zdenerwowałem i dałem z buta 1.32v i jak ręką odjął ;) Aktualnie śmiga 850/2150/2200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką masz reszte sprzętu? Płyta, procek....

Podkręcanie 9600GT mija sie z celem jesli nie masz dobrego Core2 lub X2 ~3GHz. Zysk na słabszych procach jest dosłownie żaden.

E2140 @ 2.8

2GB DDR2 700mhz 3-3-3-9

EVGA 650i ULTRA

Corsair 550W

 

Proca wyzej nie krece bo trzeba podniesc napiecie a nie mam na nim chlodzenia dobrego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, mam vmoda do Galaxy 9600GT.

 

Karta ma jakiegoś zonka jeśli chodzi o vmoda, bo po podniesieniu napięcia z 1.11 na 1.2v są mega arty w 3D i nic się nie da robić (ati tool czysty). No to się dzisiaj zdenerwowałem i dałem z buta 1.32v i jak ręką odjął ;) Aktualnie śmiga 850/2150/2200.

jakie masz temperatury przy takich taktowaniach? Jutro zrobię 1.4V, to może bariera 900 MHz na rdzeniu padnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

42* stress przy 1.33x V. No tylko, że ja mam WC ;]

 

1.4v - 860/2050/2200 (Ati tool czysty). Przy 870 nagle okienko się robi prawie całe żółte - trzeba chyba zmienić bios, bo przy 1.47v było identycznie ;]

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Ostatnio postanowiłem zmienić kartę graficzną na cos nowszego z DirectX 10 ;). Wybór padł na 9600GT. Teraz zastanawiam się jakiego producenta wybrać ;]. Zastanawiałem sie nad Gigabyte chłodzonym pasywnie (zależy mi na ciszy xD). Orientuje się ktoś może jak wyglądają temperatury na tej karcie?

Gigabyte 9600GT pasywny

 

Z góry dzięki za odpowiedź

 

P.S. Pytanie z innej beczki :D Wie ktoś za ile mogę opchnąć moją Galaxy 7900GS 256MB CoolerMaster 1,2ns ;P (gwarancja do czerwca 2009)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Ostatnio postanowiłem zmienić kartę graficzną na cos nowszego z DirectX 10 ;). Wybór padł na 9600GT. Teraz zastanawiam się jakiego producenta wybrać ;]. Zastanawiałem sie nad Gigabyte chłodzonym pasywnie (zależy mi na ciszy xD). Orientuje się ktoś może jak wyglądają temperatury na tej karcie?

Gigabyte 9600GT pasywny

Post #353 w TYM temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź ;). Teraz już sam nie wiem... Brać tego pasywnego Gigabyte, czy tańszego 9600GT np. Palit + do tego jakieś chłodzenie pasywne. czy jeszcze coś innego... ;P. Pomóżcie bo już mam mętlik w głowie... Za dużo już tego wszystkiego ;P.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mętlik powiadasz. Już chodzi plotka, że niby ma się ukazać 9600GSO (96 procesorów strumieniowych i 192 bitową magistralą.

To ma być podobno kolejny odgrzewany kotlet, czyli 8800gs w nowej szacie :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No że 9600GT to wiem ;]. Ale czy jest jakis producent, który się wyróżnia (Galaxy, Palit, Asus?). Zależy mi na jak najlepszym stosunku cena/jakość i chłodzeniu (chociaż niekoniecznie bo i tak prawdopodobnie będę wymieniał na pasywne ;]).

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Cinek91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK - mod na Palicie poprawiony - wrzuciłem 1.33V

 

Wynik jak na razie 875/2100/2100...

 

jutro opisze co i jak...

 

Myślę, że spokojnie mógłbym do 1.4V podjechać (mam zmienione chłodzenie na lepsze) co na 99% dałoby mi wynik na GPU >900 MHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ up

ymh - zapomniałem wrzucić - malujemy rezystor z obrazka (nie inny, tylko ten konkretnie). Standardowo jest 845 Omów - dla 1.25 V potrzeba, jeśli dobrze pamiętam, zmniejszyć rezystancję do około 750 Omów

 

co ciekawe - podkręcanie ROPów nie generuje u mnie żadnych artefaktów - po prostu w pewnym momencie obraz w att czy grze staje i koniec. Podkręcanie shaderów wyrzuca artefakty, podobnie jak OC pamięci...

 

Do Palita nie ma sensu opracowywac moda na memki, bo są to niestety Qimondy (a jak one się sprawują każdy wie)

post-143368-1207518477_thumb.jpg

Edytowane przez Slaver

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że ropy się po prostu wieszają jest normalne ;)

 

Już w serii 7, shadery arciły, a ropy freezowały :]

OC memek generalnie daje dosyć mało jeśli porównujemy np 2000 vs 2300Mhz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...