Skocz do zawartości
robowsky

Geforce 9600 GT / GSO

Rekomendowane odpowiedzi

eeee Pablo a wcześniej nie wspominałeś nic o zworkach tylko, że napięcie default. Czyli co galaxy ma jakąś zworkę, która zwiększa napięcie czy znosi ograniczenie ? Ciekawe czy pality też coś takiego mają bo swojej karty jakoś nie potrafię pociągnąć wyżej niż to co w podpisie...

Te karty nie mają ograniczeń...

 

Jedyne ograniczenie w taktach GPU to napięcie i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To faktycznie widzę, że wersja galaxy to fajna sprawa, czyli na palicie pozostaje tylko pewnie jakiś vmod z ołowkami czy jak to się tam robi :) mojego trochę jeszcze podniosłem stabilnie ale rdzeń jakoś nie chce wyżej pójść...

Edytowane przez Football Fan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eeee Pablo a wcześniej nie wspominałeś nic o zworkach tylko, że napięcie default. Czyli co galaxy ma jakąś zworkę, która zwiększa napięcie czy znosi ograniczenie ? Ciekawe czy pality też coś takiego mają bo swojej karty jakoś nie potrafię pociągnąć wyżej niż to co w podpisie...

Jak kupiłem karte to zworkę odrazu w sklepie przełożyłem:) i tak została. Może wieczorem albo jutro znajdę chwilę to przełoże ją na default i wtedy sprawdzę jakie ma znaczenie.

Dodam, że podniesienie napiecia w biosie dla PCI-E nie ma znaczenia przy OC bynajmniej na ASUSIE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zauważyłem dziwną rzecz. Podczas grania w GRIDa czy inne gry przelatywały takie pasy przez ekran, jakby od odświeżania 60hz na CRT ;) (mam monit LCD jakby co [; )Najpierw myślałem, że to przez kabel sygnałowy. Przed chwilą włączyłem FURMARKa i gdy test jest włączony (mocne obciązenie karty) pasy się pojawiają, gdy obciązenia nie ma - pasów nie ma także. Wg mnie kwalifikuje się to na gwarancje bez dwóch zdań, mam racje? Poza tym karta dosyć głośno ćwierka, co mnie irytuje...mogłem dopłacić do 9600GT galaxy :S

PS-> Jak wygląda sprawa z 9600GSO by Galaxy? Pare postów wyżej ktoś pisał, że ładnie sie podkręciła. Jak z resztą egzemplarzy? Ćwierka? Jakie temperatury? Ciche/głośne chłodzenie? Za info z góry thx ;)

Mam taki sam problem z pasami tylko , że na radku x1050 a tego to nawet się na gwarancję nie opłaca oddawać xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki sam problem z pasami tylko , że na radku x1050 a tego to nawet się na gwarancję nie opłaca oddawać xD

W przypadku X1050 nie ma sensu bo na tym sie gier nie da odpalić :P A jak gram w Witchera i mi coś lata po ekranie to :[ Co zrobić, pech :P Wymienie ją jakoś niedlugo, dla pewności sprawdze jeszcze na innej karcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PALIT GF 9600GSO 768MB- 319,00

 

http://allegro.pl/item389445884_karta_pcie..._palit_box.html

 

- jestem zainteresowany tą kartą, ale nie wiem jak z jej głośnością i temperaturami. Może znajdzie się jakiś użytkownik tego "cuda" ;) i podzieli się wrażeniami.

Dodam, że cały czas kusi mnie trochę gorsza, ale tańsza karta (EVGA 8800GS - 275,00 - napewno nie nie jest głośna i dobrze się kręci - to już wiem od innych użytkowników

 

... nie jestem jakimś maniakiem gier. Siadam do kompa od czasu, do czasu...

Edytowane przez davids80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku X1050 nie ma sensu bo na tym sie gier nie da odpalić :P A jak gram w Witchera i mi coś lata po ekranie to :[ Co zrobić, pech :P Wymienie ją jakoś niedlugo, dla pewności sprawdze jeszcze na innej karcie.

 

te starsze ( company of heroes , medieval total war 2 ) da sie odpalić i pograć ;] Ale to nie temat o tej śmiesznej karcie.

eot ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PALIT GF 9600GSO 768MB PALIT - 319,00

 

http://allegro.pl/item389445884_karta_pcie..._palit_box.html

 

- jestem zainteresowany tą kartą, ale nie wiem jak z jej głośnością i temperaturami. Może znajdzie się jakiś użytkownik tego "cuda" ;) i podzieli się wrażeniami.

Dodam, że cały czas kusi mnie trochę gorsza, ale tańsza karta (EVGA 8800GS - 275,00 - napewno nie nie jest głośna i dobrze się kręci - to już wiem od innych użytkowników

 

... nie jestem jakimś maniakiem gier. Siadam do kompa od czasu, do czasu...

jeżeli masz zamiar grac w wyższych rozdzielczościach (1280x1024 i wyżej) to warto dopłacić do wersji 768MB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jak z tv outem na 9600gso ?

Działa poprawnie?

Czytałem temat, ale opinii nie ma za dużo

 

Niestety przesiadam się z 8600gt sonic+ od Palita, a tam wiadomo jak z tym tv outem było... Kolejna karta leci na gwarancję.

 

Na tv-oucie bardzo mi zależy, bo używam często.

 

Najtaniej wychodzi karta od Palita 269zł.

Dalej Gigabyte, Galaxy i Asus.

 

Palit najtańszy, ale jakoś mam opory przed ponownym wyborem tej firmy :wink:

Mówimy o wersji 384MB.

 

Jeżeli ktoś się bawił tv outem to prosiłbym o wypowiedzi.

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenie byle było ciche w 2d.

W podkręcanie nie będę się bawił...

 

Najwazniejsza kwestia tego tv outa, o czym pisałem wyżej

Podłączał ktoś ?

Edytowane przez oskarro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnei na galaxy też wszystko działa.

Co do 8600 i tvouta to wina chipa na karcie, a nie konkretnego producenta - więc nie ma co szufladkować palita.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak czytam i czytam i w koncu sam nie wiem , co warto kupic do PDC 2140@3.2 ghz , 4GB RAM - 9600 gt czy gso ?

 

jestem juz raczej zdecydowany na te modele ale do konca nie wiem ktory jest LEPSZY.

 

rozdzielczosci do 1280x1024 , troche AA nie zaszkodzi , dobrze by bylo zeby bylo plynnie.

 

czy moze warto dolozyc te 100 zl , ktorych akurat nie mam ale da sie zarobic i kupic 8800gt ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość despero

Dołączona grafika

 

4600 3dmarkow sm3.0 za 280zl przy blogiej ciszy chlodzenia i bez piszczenia cewek

 

a myslalem ze takie rzeczy to tylko w erze :lol2:

 

 

no i jeszcze zworki nie ruszalem ale sam place za prad wiec moze mam troche inne spojrzenie na ten temat niz pablo

Edytowane przez despero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zamówiłem polecanego na forum Palita 9600GSO 768MB i mam pytanie do posiadaczy tej karty, czy w zestawie jest przejściówka DVI -> DSUB?, w internecie nie znalazłem konkretnej informacji na ten temat.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Heh , wlasnie. Pamietam , ze ktorys producent nie dawal do swojej karty tego. Galaxy ma , wiec zostaje Palit/Gainward :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

taka przelotka kosztuje 5 zl :P wiec to chyba niewielki problem :)

Nie idzie o koszt zakupu , a o to ze dostaniesz karte do reki i okaze sie , ze...musisz leciec na miasto by dostac przelotke :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Traktować jako żart? (GPU 850mhz) Niby takie takty bez v-moda na galaxy takiej jak moja z siga. I niby stabilnie w 3D :D

 

Dołączona grafika

Edytowane przez M-Power

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "Walka z Palitem"

Panowie jest taki problem:
Karta PALiT 9600 GSO 768 MB Non Sonic takty: 2D: ROP 555 MHz Shadery 1375 MHz Mem 600 (1200) MHz, w 3D karta ma 600/1500/800(1600)
Otóż wiatrak na karcie ma ustawione fabrycznie 55% obrotów, tak podaje GPU-Z oraz Riva 2.09.
Bawiąc się suwakiem w rivie i kręcąc suwak w kierunku 100% wentyl się wyłącza całkowicie, a kręcąc w odwrotnym kieunku czyli do 25% karta zwiększa obroty na maksymalne.Czyli kontroler obrotów działa wręcz odwrotnie :angry:
Przechodząc do sedna problemu:
Podczas pracy IDLE karta ma 48-49*C przy 55% obrotów.Buda otwarta.
Testując kartę FurMarkiem testem na wygrzanie karty nawet na taktach defaultowych, karta po osiągnieciu 69-70*C próbuje zwiększyć sobie obroty wentyla powoli w kierunku 100%, najpierw 60%,65%,70% i tak dalej aż do 100%, ale tak jak napisałem wyżej wentyl zamiast się rozkręcać przestaje chodzić wogóle.Tempy wzrastają bardzo szybko do ponad 120*C. I nie zależnie czy rive mam włączoną czy nie.
Da się coś na to poradzić, może jakaś modyfikacja biosu czy wysyłać to na gwarę z adnotacją że kontroler obrotów na wentylu jest fabrycznie uszkodzony.Karta ma 2 dni.Kupiona w ESC.pl za 330 zyla.
Miał ktoś coś takiego ?

OK, zdam relacje z walki z tą kartą PALiT 9600 GSO 768 MB Nie Sonic
System postawiłem świeżutki XP-32 SP3, +wgrane wszystkie stery jakie trzeba, testowałem też na Viście-32 SP1.Żadnych tweakerów nie instalowałem, aby mi nie mieszały w sterach.
Otóż po parudniowych testach różnych sterowników ForceWare od Nvidii, i zapuszczaniu FurMarka na wygrzanie karty doszedłem do takich spostrzeżeń:
Wentylator i jego kontrola obrotów zależnie od temperatury na mojej karcie działa poprawnie tylko i wyłącznie na sterownikach | 174.88 | 174.90 | 174.93 | 175.16 | 175.19 |
Czyli po przekroczeniu 70*C karta zwiększa sobie obroty wentyla z 55% (Default) na większe.Nie za duże czasem te 55% na default, gdzieś tu czytałem że ktoś ma na wersji 384 MB defaultowo 25%.
A na wszystkich innych sterownikach z rodziny 17x.xx (Oficjalne i modowalne stery) po przekroczeniu 70*C wentylator się zatrzymuje chociaż procentowo zwiększają się obroty nawet na 90%.Odczyt z GPU-Z.

Edycja biosu nic nie daje, próbowałem rożnych sposobów na jakiś tweak tych obrotów, nic nie skutkuje, wgrałem nawet Bios od 8800GS :lol2: ale dalej to samo.

I tu pytanie do Was: to sterowniki nVidii są walnięte czy moja karta ?

P.S. Mała prośba do posiadaczy Palita 9600 GSO 768 MB - czy mógłby ktoś przetestować swoją kartę u siebie na jakiś sterach z rodziny 17x.XX żeby przekroczyła 70*C i czy wentyl będzie działał dalej.
Z góry dziękuję za informacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie żebym się czepiał, ale czy tak trudno wykręcić standardowy wentyl i przyczepić jakąś 80mm? ;>

A jak nie, to gwarancja i problem z głowy...:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś gigabyte 9600gso z tym zalmanopodobnym chłodzeniem? Bo jestem ciekawy jak z jego wydajnością i głośnością

Jak z oc?

 

EDit: A może lepszy będzie palit 9600 gso 768 mb?

Edytowane przez wielkiZly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...