Skocz do zawartości
#matthew

Madeinchina_;)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszytskich ;))

 

mam pytanie . czy ma ktos mozliwosc przywiezienia rzeczy chin ?

 

pytam poniewaz ostatnio kolegi dziadek byl na rejsie i przywiozl min. pendrive 32gb za 60 zł w przeliczeniu na nasze pieniadze i wiele innych ciekawych rzeczy jezeli chodzi o PC .

 

z gory dzieki z odpowiedz ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki ?

post-110226-1199661818_thumb.jpg

 

A na powaznie, podpiszę się. Chętnie co nieco bym zamówił CHRL. Na ebayu jest sporo, ale wydaje się to ryzykowne i cena jest niepewna ze względu na nieznane podatki itp.

Ktoś coś importuje?

Edytowane przez djsilence

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hymm za tak śmieszne pieniądze to i sam bym takiego pendrivea łykną.Tylko ciekawy jestem jak z jego szybkością czy to nie bubel jakiś straszny:P

xpektor a masz możliwość przywiezienia większej ilości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

A na powaznie, podpiszę się. Chętnie co nieco bym zamówił CHRL. Na ebayu jest sporo, ale wydaje się to ryzykowne i cena jest niepewna ze względu na nieznane podatki itp.

Ktoś coś importuje?

Ja swego czasu kupiłem kilka kabelków z Chin :D Doszły wszystkie i nawet wyglądały jak na obrazku :lol: A na poważnie to mój kumpel kupił zegarek w dość rozsądnej cenie, doszedł chyba w tydzień, a mina mu zrzedła po do[ciach!]iu cła (pomimo wysyłki jako "gift") :) pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh mojego kumpla ojciec byl w Chinach, przywiozl mu kilka ipodow 8gb, zegarki jakies i inne bajery, wszystko za grosze. jak zobaczylem jak kumpel rozwala o ziemie ipoda bo mu sie kolor nie podoba, to myslalem ze mu cos zrobie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh mojego kumpla ojciec byl w Chinach, przywiozl mu kilka ipodow 8gb, zegarki jakies i inne bajery, wszystko za grosze. jak zobaczylem jak kumpel rozwala o ziemie ipoda bo mu sie kolor nie podoba, to myslalem ze mu cos zrobie

...a świstak siedzi i zawija je w te sreberka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh mojego kumpla ojciec byl w Chinach, przywiozl mu kilka ipodow 8gb, zegarki jakies i inne bajery, wszystko za grosze. jak zobaczylem jak kumpel rozwala o ziemie ipoda bo mu sie kolor nie podoba, to myslalem ze mu cos zrobie

a odrozniasz swiat rzeczywisty od filmikow na youtube?

n/o oczywiscie :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co z tego jak to jest ipod z chin, tak jak i zegarki, co z tego że ma napisane Patek Philippe, Maurice LaCroix jak to tylko podróba z słabym chińskim automatem w środku, ja osobiście miałem styczność z paroma rzeczami przywiezionymi jakieś 10 lat temu i w ciągu ostatnich dwóch lat i jednym słowem dramat jest teraz.

 

Pierwsza rzecz tyczy się mp3, przyjechało tego z 200 sztuk, tanie, ale co z tego jak ponad połowa nie miała 1, czy 2 gb tylko 55mb

 

Druga rzecz kurtki Columbii, 20 sztuk, nawet na allegro po 200zeta nie chciały schodzić takie [ciach!]o, niedawno widziałem jak jeszcze były jakieś pojedyncze. To już nie te Chiny co dawniej, że chińczyk coś wyniósł z normalnej fabryki i sprzedał, a że ich dużo wyszło to wynieśli dużo.

 

Jestem na towaroznawstwie i dziś w chinach obok fabryki tworzy się druga która robi podróbki, identyczne na pierwszy rzut oka, ale wykonanie już nie takie jak wyniesionej dawniej rzeczy. Jakbyście zobaczyli jak podrabiają boss'a, mają wszystko formy takie same, barwę szkła, opakowania, ale zapach np krócej trzyma o 4 razy i tak jest ze wszystkim. Owszem można kupić, ale na własny użytek jedną, czy dwie sztuki żeby się przekonać jakie to buble. Jedyne co można sprowadzać to proste rzeczy, takie które podczas tej pracy kopiowania mają jak najmniej punktów w których może się pogorszyć jakość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie do końca się zgodzę. Widzisz niektóre rzeczy robią taniej, tak, ale oni mają mentalność by te rzeczy upodabniać wyglądem do pierwowzorów, a potem sprzedawać jako "ipoda". I jak pewnie wiesz outsourcing doprowadził do tego że dziś większość rzeczy produkuje się w krajach "rozwijających się", czyli tam gdzie siła robocza jest prawie za friko (Patrz GAP i wykorzystywanie dzieci). No i obok fabryk powstają kopiujące. I dawniej kradli z normalnych fabryk, gdzie wszsytkie systemy zarządzania jakością były używane i nadzorowane to i jakość była dobra, bardzo dobra. Wiem, bo miałem parę takich rzeczy.

A teraz kradną jedną sztukę i robią "matrycę" i co z tego że to jest podobne, ale nie trzyma jakości. I podobnie jest z innymi rzeczami, nie podróbkami. Jeszcze nie stosują polityki jakości, idą na ilość, a poza tym jest straszny rozrzut, nie trzymanie poziomu. Produkty Chińskie, mające dobrą jakość, trzymające poziom można na palcach jednej ręki policzyć. Bo wiadomo, że większość rzeczy produkowana jest z tych samych podzespołów (Patrz czipy Samsunga) ale różnica jest taka, że jak wsadzają to do brendowanej puszki to ktoś odpowiada za to co będzie później i nawet jak ten noname chip zawiedzie to dostaniesz zwrot, a myślisz że jak pójdziesz to chińczyka z ichniejszym produktem to coś dostaniesz? Po porostu teraz nie trzymają jakości jak kiedyś. O to mi chodzi. Możesz sobie kupić nikt Ci nie broni, ale ja wolę trochę dołożyć i być spokojniejszy. Podobnie masz np z laptopami Asus vs Medion. Nikt Ci nie broni kupić Mediona, bo możesz trafić na super sztukę, której nic nie będzie. Ale jeśli od produktów które kupujesz wymagasz niezawodności, bo jest to Ci potrzebne w pracy itp. to wybierzesz Asusa, gdzie tych wpadek jest mniej, mimo że prawdopodobnie dużo mają podobnych, bądź takich samych wnętrzności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze, nie markowej elektroniki rowniez bym sie obawial. Kuzyn mial niemile doswiadczenia, gdy po pewnym czasie sprzedane przez niego mp3trojki, zaczely sie psuc... Chinczycy (uogulniajac), rzeczywiscie duzo rzeczy kopiuja, jednak obecnie coraz wiecej powstaje towarow od podstaw zaprojektowanych i wymyslonych przez nich. I nie chodzi tutaj tylko o elektornike, bo widze ze na niej glownie sie skupiles ( w sumie prawidlowo, bo forum jest glownie zwiazane z tym tematem). Osobiscie wole byz z Chinami, niz przeciwko nim. Z dnia na dzien staja sie coraz silniejszym panstwem. mam tylko nadzieje ze los wspomnianych przez ciebie wykorzystywnach ludzi w fabrykach ulegnie zmianie. Najwazniejsza bylyby wieksze zarobki, ale przez to atrakcyjnosc samych Chin by znacznie spadla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam jest tyle ludzi, że rozwarstwienie będzie istniało zawsze (no powiedzmy najbliższe 100 lat bo potem to nic nie wiadomo). Grupa milionerów, miliarderów będzie rosła, no bo oni się bogacą głównie właśnie na sprzedaży tego na zachód (wielu też się wzbogaci na Pekin2008, bo to że w grecji były przekręty to nic w porównaniu z tym co tam jest pewnie) Będzie jakaś tam klasa średnia na zachodnim poziomie, ale z tych 1300mln i tak większość będzie żyła na skraju ubóstwa, pracowała za przysłówiową łyżkę ryżu. A masz rację lepiej być z nimi niż przeciwko nim, tego nie rozumie Rosja. A umówmy się jako ich sąsiad, państwo o największej powierzchni, a nie koniecznie największej liczbie ludności ma się czego obawiać w przypadku jakichś konfliktów militarnych, ale to czysta hipoteza, oby się nie sprawdziła.

 

 

A co do tego co przywieźć, to ja bym się może pokusił o pendriva (sprawdzając go oczywiście ;) bo wtyczki usb nie potrzebuję) z dużą pojemnością żeby filmy przenosić, muzykę, bo już ważnych danych bym się obawiał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...