Skocz do zawartości
stefanor

Boot Configuration Data In Windows Vista

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mam do zrobienia obraz z wieloma OS (Vista, XP, PE, FreeDos) tak, by po instalacji z każdego z nich można było zabootować. PE i FreeDos mają być środowiskami testowymi, a XP i Vista to OS dla finalnego użytkownika. Zmiana kolejności bootowania ma się odbywać poprzez skrypty (najlepiej bat) z poziomu dowolnego systemu. Każdy z systemów ma finalnie znajdować się na osobnej partycji (by po zakończeniu testów pozbyć się niepotrzebnych systemów). Jak na razie udało mi się zmusić PE do botowania z partycji D (finalnie na C ma być Vista). I teraz pytanie, czy jest możliwość sterowania rozruchem (uwzględniając wszystkie w/w systemy operacyjne) za pośrednictwem edycji wpisów w magazyne BCD? Czy np. uda się zabootować do FreeDOS za pośrednictwem BCD (nowego boot managera Windows)?

Pozdrawiam

Edytowane przez stefanor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się zbootowac FreeDos poprzez edycje magazynu BCD(bcdedit). W tej chwili mam zautomatyzowane PE i FreeDOS (uruchomienie odpowiedniego skryptu powoduje zmianę botującego OS). Jesli udało sie to z FDosem, to najprawdopodobniej uda się z WinXP. Czy się mylę? Jutro zajme sie zmuszeniem zobrazowanej zainstalowanej wersji visty do bootowania. Jak chcecie, to dam wam linki do wszelkich skryptów.

Edytowane przez stefanor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...