Skocz do zawartości
Sn0w86

Co Do Oc Procka

Rekomendowane odpowiedzi

Slyszalem ze kupujac proca najlepiej brac e2140/2160, czy to prawda ze maja tylko lepsze chlodzenie mozna go podkrecic np do 2,6GHz, zmieniając tylko mnożnik lub taktowanie bez zmiany napięcia itp. Doradzano mi bardzo też athlona ktory za prawie te sama cene ma 2,3GHz.

Majac do wydania ok 400zl na proca i w oc bedac taka lama ze ogranicza sie to tylko do zmiany taktowania badz mnoznika w biosie i zalozeniu lepszego chlodzenia, co lepiej kupic?

Prawdopodobnie kupuje do zestawu plyte msi p35 neo-f i grafe hd3870 512mb albo jak mi sie uda to 8800gt 256mb(tutaj pytanie, czy hd3870 512mb czy 8800gt 256mb bedzie lepsze?)

więc czy ten procek niebędzie ograniczał mi karty?

Edytowane przez Sn0w86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nom.. zwłaszcza że wystarczające chłodzenie kosztuje 60 :P (AC Freezer 7)

co prawda mam Athlona, który poszedł na 2,8G, ale musiałem podnieść napięcie. W Intelach może być podobnie. Jednak podnoszenie napięcie jest tak samo proste jak zmiana mnożnika czy FSB i odbywa sie w BIOSie. Tylko wcześniej popatrz na forum jakie są typowe napięcia, a następnie na swoje temperatury, żeby sie trzymały poniżej 70*C ;)

 

2180 ma zdaje sie wyższy mnożnik, więc ŁATWIEJ będzie Ci osiągnąć wysokie taktowania. Ale poza tym nie ma różnicy. A jeśli na razie jesteś newbie w OC, to pewnie i tak nie będziesz celował w 3.5G, tylko w bardziej przyziemne 2.8, co oba te procki zrobią z palcem w... wiatraku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Ci E2160. Ew. możesz kupić selekta. Ładnie podkręcić możesz go nawet na standardowym (boxowym) chłodzeniu. Bdb chłodzenie można kupić już za ~45zł (Pentagram HP-100 AlCu Lite).

 

Tu kruczka nie ma: kupujesz, kręcisz i cieszysz się dobrą wydajnością procesora :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nom.. zwłaszcza że wystarczające chłodzenie kosztuje 60 :P (AC Freezer 7)

co prawda mam Athlona, który poszedł na 2,8G, ale musiałem podnieść napięcie. W Intelach może być podobnie. Jednak podnoszenie napięcie jest tak samo proste jak zmiana mnożnika czy FSB i odbywa sie w BIOSie. Tylko wcześniej popatrz na forum jakie są typowe napięcia, a następnie na swoje temperatury, żeby sie trzymały poniżej 70*C ;)

 

2180 ma zdaje sie wyższy mnożnik, więc ŁATWIEJ będzie Ci osiągnąć wysokie taktowania. Ale poza tym nie ma różnicy. A jeśli na razie jesteś newbie w OC, to pewnie i tak nie będziesz celował w 3.5G, tylko w bardziej przyziemne 2.8, co oba te procki zrobią z palcem w... wiatraku ;)

Ok e2160, to do tego msi p35 neof, pomoze ktos gdzie znalezc jak to podkrecic razem z napieciem bo prawde mowiac nie mam zielonego pojecia czego szukac, 2,8GHz w zupelnosci mi wystarczy, tylko jak to zrobic!:)

Mialem kupowac kompa za 1300-1400zl wyszlo juz 1800 :damage_wall: trudno lepiej dac wiecej i sie potem niestresowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok e2160, to do tego msi p35 neof, pomoze ktos gdzie znalezc jak to podkrecic razem z napieciem bo prawde mowiac nie mam zielonego pojecia czego szukac, 2,8GHz w zupelnosci mi wystarczy, tylko jak to zrobic!:)

Mialem kupowac kompa za 1300-1400zl wyszlo juz 1800 :damage_wall: trudno lepiej dac wiecej i sie potem niestresowac.

Click :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...