Skocz do zawartości
kaneda

Zrób To Sam...

Rekomendowane odpowiedzi

Mam jeszcze pytanie, jak już wspomniałem dziewczynie wywaliło system w niedziele wieczorem po sobotniej instalacji kompa. Gdy go odpala pojawia sie następujący komunikat: Non-system disck or disck error replace and strike any key when ready. Bios działa, wykrywa HDD. Czy to również wina Feela?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, to wina feela, jęśli powymianie zasilacza komp dalej będzie się zachowywał jak dotychczas to specjaliści od zasilaczy, ci którzy się wcześniej wypowiadali zwracają ci kasę za pozostały sprzęt (to na marginecie, jeśli nie wiesz).

edit: znaczniki: <ironia></ironia> zostały pominięte jako oczywiste :)

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie, jak już wspomniałem dziewczynie wywaliło system w niedziele wieczorem po sobotniej instalacji kompa. Gdy go odpala pojawia sie następujący komunikat: Non-system disck or disck error replace and strike any key when ready. Bios działa, wykrywa HDD. Czy to również wina Feela?

 

albo rozwalilo partycje na dysk ew ja uszkodzilo albo wywalilo dysk :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Morele odrzuciły moją reklamację dwóch feeli, stwierdzając, że przecież mogłem sprawdzić czy są one sprawne na miejscu...... szkoda, że ten rozgadany sprzedawca mnie o tym nie poinformował. Napisałem jeszcze maila do admina i czekam.

 

Na miejscu czyli w netPunkcie Wrocław :wink:

 

Chyba jednak mi je wymienią, choć to jeszcze nic pewnego...

Mam do was pytanie, czy tym zasilaczom można zaufać? chodzi mi o Chiefteca GPS-350EB-101A i o Chieftec GPS-450AA-101A. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Modecom ma teraz ciche zasilacze choć nie zaprzeczam że posiadałem strasznego hałaśnika Modecom 350GTF niby Noise Killer ale dawał czadu nieźle ;D

 

MC-350 lub Chieftec GPS-450AA-101A będzie dobrym wyborem, o niebo lepszym od Feel ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemano,

wymieniłem tego shita Feela na Chiefteca GPS-450AA i jest chyba w porządku, nawet procek się już tak nie grzeje bo wiatrak szybciej się kręci, jest tylko takie cos co mnie zastanawia, mianowicie gdy włączam kompa to temperatura płyty wzrasta do 45 C w bardzo szybkim tempie, później spada oczywiście, to samo było przy Feelu.... czy to jest normalne? A dzieje się tak za każdym razem.

Mam od razu pytanie, w jaki sposób najlepiej (poza WC) ochłodzić płytę? i czy takie wynalazki jak Zalman czy Thermalright skutecznie mogą tego dokonać?? Czy temp 38 C dla HDD to coś normalnego?? I mam nadzieję, że nie będą niczemu przeszkadzać po instalacji na ASUSie P5B-VM SE

Edytowane przez kaneda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem Przemku, że zalman o którym wspomniałem we wcześniejszym poście nie będzie pasował do mojej płyty głównej?? No i czy ta temp. płyty głównej zaraz przy starcie, (45 C) to coś normalnego??

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, zmierzyłem napięcie na linii 12V i wynosi ono tylko 9,4 V!! Czy to wina zasilacza a może prądu w gniazdku? Czy inni posiadacze Chiefteca GPS-450AA-101A też maja problem z linią 12V??? Nie wiem czy reklamować zasilacz czy szukać przyczyny gdzieś u siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Jakbyś odpowiedział na pytanie byłoby łatwiej. Mierzyłeś miernikiem? Jeżeli tak wydaje mi sie że miernik ma słabą baterię bo przy 9V komp by sie nie włączył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak miernikiem, poza tym everest i motherboard monitor 5 także pokazują mi napięcie na linii 2V od 9,36V do 9,48 V. W biosie jest ponad 12V ale biosowi nie wierze. Już wspominałem wcześniej ze zakupiłem taką listwę z diodami, która działa przy 12V no i u mnie nie działała a u dziewczyny na Mode comie MC 350W działa i everest pokazuje jej wartość napięcia na linii 12V = 12 z hakiem.... ta sama wersja everesta... ktoś jeszcze ma jakieś pytania? Ja mam jedno, czy coś prócz zasilacza może powodować tak niską wartość napięcia??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a niby skad programy biora odczyt jak nie z czujnikow, bios tez z nich korzysta(z tych samych), wiec skoro nie wierzysz w bios, to dlaczego ufasz programom?

sprawdz jakie napiecie masz w gnizazdku i wtedy zmien baterie w mierniku,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, zmierzyłem napięcie na linii 12V i wynosi ono tylko 9,4 V!! Czy to wina zasilacza a może prądu w gniazdku? Czy inni posiadacze Chiefteca GPS-450AA-101A też maja problem z linią 12V??? Nie wiem czy reklamować zasilacz czy szukać przyczyny gdzieś u siebie.

U mnie na tym samym zasilaczu napięcia mierzone porządnym miernikiem wykazywały 11.85-12.1 (podczas idle, w stresie nie mierzyłem bo takiej potrzeby nie było) nigdy nie miałem spadków poniżej tych wartości kiedy mierzyłem napięcia ;]. A programom nie wierz, według speed fana i everesta na linii 5v mam około 2,30v...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...