Skocz do zawartości
scratix

Czemu Nie Działa Radeon 9800 Pro?

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem zmienic swoja stara Rive TNT 2 na Radka 9800 Pro. Odinstalowalem sterowniki od nviidi, zainstalowałem karte i gdy wlaczam pc albo monitor jest stanby albo widze migajaca kursywe i tyle nic dalej sie nie dzieje! Raczej to nie przez zasilacz bo 300 W powinno spokojnie wystarczec, moze BIOS? POmocy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już to Huntkey :wink:

 

Hmm zasilacz nie jest zły wiec to raczej nie on, jaką masz płytę główną?, może sam radeon jest niesprawny, sprawdź na inny komputerze tego radka.

Edytowane przez maruh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może to oczywiste ale zapytam- dodatkowe zasilanie radka podpięte?

 

Piszesz, że wymieniasz rivę na radka- zakładam, że riva była w kompie "od zawsze" a co za tym idzie cały sprzęcik jest dość wiekowy. Stąd pytanie- jaką masz płytę główną? Firma, chipset...

 

"Ale nawet teraz ta karta dziala tyle ze nie w slocie." - tego nie rozumiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może to oczywiste ale zapytam- dodatkowe zasilanie radka podpięte?

 

Piszesz, że wymieniasz rivę na radka- zakładam, że riva była w kompie "od zawsze" a co za tym idzie cały sprzęcik jest dość wiekowy. Stąd pytanie- jaką masz płytę główną? Firma, chipset...

 

"Ale nawet teraz ta karta dziala tyle ze nie w slocie." - tego nie rozumiem...

Płyta DFI Pa61, Chip VIA 693A/596B

 

Heh no działa wiatraczek bo jest podpieta pod zasilacz :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

''Heh no działa wiatraczek bo jest podpieta pod zasilacz'', nie rozumiem tego zdania :blink: , to kartę podłączyłeś po zasilacz ? tylko jak? :-P , to że wiatraczek się kręci nie znaczy że karta jest sprawna , nie wiem co ty tam z nią robisz, ale kartę włóż do slotu AGP.

Edytowane przez maruh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

''Heh no działa wiatraczek bo jest podpieta pod zasilacz'', nie rozumiem tego zdania :blink: , to kartę podłączyłeś po zasilacz ? tylko jak?, to że wiatraczek się kręci nie znaczy że karta jest sparawna :-P , nie wiem co ty tam z nią robisz, ale kartę włóż do slotu AGP.

No normalnie karta jest wyjeta ze slotu, ale podpieta jest po zasilanie z zasilacza i dziala bo kreci sie wentylatorek. Nie moge jej włozyc z tym tu przyszedlem -_-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Bo Twoja płyta obsługuje AGP 1.0 czyli x1 i x2 a Twoja karta jest AGP x4 i x8 tylko więc nie możesz jej wsadzić w slot bo ma inne ułożenie AGP (wcięcie dalej od śledzia).

 

EDIT: Mała poprawka.

Edytowane przez Grzechu_1990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jest wyjęta ze slotu to nie ma prawa działać, a to że wiatraczek się kreci to nic nie znaczy po prostu prąd do niej dochodzi, czemu nie potrafisz włożyć jej do slotu?

 

EDIT: Grzechu_1990 już ci wszystko napisał, czeka cię wymiana płyty głównej, inaczej tej karty nie wsadzisz.

Edytowane przez maruh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Nie wejdzie, założe sie że ta 9800pro ma wcięcie dalej od śledzia tylko czyli NIE WEJDZIE. Jeżeli ma 2 wcięcia to musi wejść. Ale tak jak pisałem wcześniej, nie wejdzie.

 

EDIT: http://allegro.pl/item297208134_sapphire_r...vi_agp_x_8.html

http://allegro.pl/item297689894_super_ati_..._ddr_palit.html

Jeżeli tak wygląda Twoja karta to nie ma siły żeby weszła.

Edytowane przez Grzechu_1990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może się nie zakładajmy ;-) tylko niech autor wypowie się jaką konkretnie kartę posiada.

Pisząc poprzedni post miałem na myśli typowego R9800PRO 128MB/256bit:

Dołączona grafika

Edyt- w pierwszym poście autor pisał, że podłączył (zainstalował) kartę i coś tam wyświetlało więc fizycznie włożył ją w gniazdo agp.

Prawdopodobnie płytka ma problem z obsługą tego radka (albo radek ma problem z działaniem na tej płycie)- wprawdzie radek jest kompatybilny w dół (agp x2, x4 x8- jeśli złącze ma dwa wcięcia) ale nie znaczy to że będzie pracował z płytami, które "nie przewidywały" nowszych wersji agp.

Sprawdź jeszcze na starej karcie, czy masz w biosie włączone AGP x2:

post-7513-1200339318_thumb.jpg

Edytowane przez pc_max

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może się nie zakładajmy ;-) tylko niech autor wypowie się jaką konkretnie kartę posiada.

Pisząc poprzedni post miałem na myśli typowego R9800PRO 128MB/256bit:

[/img]http://images.techtree.com/ttimages/story/Powercolor-9800Pro-128MB.jpg[/img]

Ma 2 wciecia, przeciez na sile bym jej nie wsadzal :lol:

 

Dokładnie to ta karta

 

http://www.allegro.pl/item294378119_msi_98...gwarancja_.html

Edytowane przez mechl!k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestawiłem i dalej to samo tyle że zobaczyłem nazwe i model porcka a pozniej zwiecha. Czyli twierdzicie ze moje zaje***** mobo jest powodem? W takim razie co radzicie zmiane mobo + proc czy sprzedarz karty?

 

ps. mobo pod pentiuma 4 + pentium 4 + ta karta czy moj zasilacz to uciagnie?

Edytowane przez scratix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

YogiCK

Powiedz tylko jak zdiagnozowac padnieta grafike o slocie AGP x4/x8 na plycie z obsluga x1/x2?

Zgaduję tylko. Kolega pisze że czasem mu coś wyświetla, więc raczej nie jest to wina portu. A o tych Medionach sporo złego słyszałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...