Skocz do zawartości
ludzikos

Uzywane Lasery Z Allegro

Rekomendowane odpowiedzi

Czy mial ktos z tym stycznosc, chodzi mi glownie o przedzial 100 - 150zl za drukarke. Czy jest jakis model ktory warto kupic?

Za taka kwote nie mozna spodziewac sie cudow ale HP 6P jest niczego sobie:

 

np. : http://www.allegro.pl/item292762506_drukuj...able_3m_gw.html

 

reszta:

http://www.allegro.pl/search.php?string=hp+6p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pracy mamy taka (6MP) do faktur i roznych 'niewdziecznych' drukow. Od chwili zakupu (kilka lat temu) jedynym problemem jest.. konczacy sie proszek ;)

 

6P Reklamowane sa jako drukarki nie do zdarcia i moge sie rowniez pod tym podpisac. Koszty esploatacji sa wrecz smieszne. 40 zl za zregenerowany, pelny toner, 20 zl za sam proszek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tej cenie na alledrogo tani laser od HP 5P/6P, cena znowu nie gra aż takiej roli, bardziej się liczy czas gwarancji i ewentualne reklamacje jak i czy wogóle są rozpatrywane

ponad rok temu kupiłem 5P, gwarka 3 miechy (zdarza się, że i dadzą 6 ale przeważnie już jest tylko miesiąc), dość szybko po zadrukowaniu okolo 200 stron padł regenerowany toner - sprzedawca od razu uznał reklamację i wymienił na jego koszt, do dziś drukuje bez problemów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spokojnie wydrukujesz.

mam prawie na codzien stycznosc z 6p (u sasiada) i drukuje sie na niej wszystko (oczywiscie czarno - biale)

wydruki wychodza ladne, estetyczcne, nic nie porozmywane ani nic (oczywiscie caly czas jazda na uzupelnianych tonerach.

ogolnie drukarka nie do zajechania i koszty eksploatacji smieszne - spokojnie drukuje se na niej ksiazki po kilkaset stron i ani drukarce ani portwelowi nic nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedynym problemem dla takich drukarek mogą być PDF'y i druk grafiki w 600dpi. Czasami 1, 2 lub 4MB RAM'u to za mało ;)

 

Mam już dziewięć lat HP LaserJet'a 5L i wymieniałem w nim tylko w ciągu tego okresu dwa razy gumki od separatora kartek :) Zresztą HP wysyłał je za free to wziąłem od razu zapas ;)

 

Potwierdzam, że 5L/6L i 6P oraz 1100 to drukarki nie do zdarcia. Nowe HP mogą się schować ;) Aha, 5L'ka bez zarzutu pracuje pod Vistą :lol2: A z taką w miarę nową HP LJ 1018 były problemy bo nie było driverów do Visty :damage_wall:

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedynym problemem dla takich drukarek mogą być PDF'y i druk grafiki w 600dpi. Czasami 1, 2 lub 4MB RAM'u to za mało ;)

 

Mam już dziewięć lat HP LaserJet'a 5L i wymieniałem w nim tylko w ciągu tego okresu dwa razy gumki od separatora kartek :) Zresztą HP wysyłał je za free to wziąłem od razu zapas ;)

 

Potwierdzam, że 5L/6L i 6P oraz 1100 to drukarki nie do zdarcia. Nowe HP mogą się schować ;) Aha, 5L'ka bez zarzutu pracuje pod Vistą :lol2: A z taką w miarę nową HP LJ 1018 były problemy bo nie było driverów do Visty :damage_wall:

wlasnie zastanawialem sie dlaczego aby wydrukowac plan zajec (pdf) ktory ma 3MB musialem czekac spoooro czasu :>

Edytowane przez ludzikos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja HP LJ 5L poszła na śmietnik (dosłownie), zepsuł się mechanizm wciągający papier. Być może wystarczyło wymienić tylko jakieś rolki, ale stwierdziłem że nie warto inwestować w jedenastoletnią drukarkę przy niskich cenach nowych laserów. Drukowanie pdf-ów, czy większej grafiki to był koszmar - sukcesem było jeśli po minucie zaczęła drukować - najczęściej zwyczajnie wyskakiwał błąd i trzeba było restartować sprzęt. Prędkość drukowania standardowych dokumentów (np. z edytora tekstu) też nie była imponująca. Zmieniłem ją na Samsunga ML-2010PR i muszę powiedzieć, że był to strzał w dziesiątkę. Jedyną przewagą HP nad Samsungiem była bardzo cicha praca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zachowujesz sie jakby cos zaraz mialo pasc, czy 100zl za taka drukarke to duzo? Zwlaszcza uzywana? Nawet jak po roku padnie to i tak juz bedziesz na plusie z drukowaniem a taka drukarka bedzie kosztowac 50zl ;] a Ty byle gowienkiem sie martwisz.. nic lepszego nie znajdziesz w takiej cenie wiec czym sie jeszcze zastanawiasz? Jak ktos powie ze taka gumka kosztuje 20zl to kupisz jednak drukarke za 200zl?

 

 

Ja sobie ja zamawiam :) do [ciach!]l sie przyda a 100zl to smieszne pieniadze jak na drukarke laserowa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zachowujesz sie jakby cos zaraz mialo pasc, czy 100zl za taka drukarke to duzo? Zwlaszcza uzywana? Nawet jak po roku padnie to i tak juz bedziesz na plusie z drukowaniem a taka drukarka bedzie kosztowac 50zl ;] a Ty byle gowienkiem sie martwisz.. nic lepszego nie znajdziesz w takiej cenie wiec czym sie jeszcze zastanawiasz? Jak ktos powie ze taka gumka kosztuje 20zl to kupisz jednak drukarke za 200zl?

 

 

Ja sobie ja zamawiam :) do [ciach!]l sie przyda a 100zl to smieszne pieniadze jak na drukarke laserowa :)

Zamowilem wydrukowalem okolo 500 kartek, najgorszy jest mala ilosc pamieci ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nijak tego nie przetworzysz - ale można taki myk zrobić w sterach:

1. każesz podstawiać fonty własne drukarki - nie ładując ich do ramu drukarki oszcz jej pamięć.

2. każesz drukować 300dpi - mniejsza objętość obrazu strony

3. wyłącz optymalizację, półcienie ustaw nie auto, wyłącz RET.

to wszystko po to aby odciążyć procka drukrki od przetwarzania obrazu strony - czyli żeby nie mielił obrazu w ramie drukarki, oraz żeby odciążyć RAM który jest potrzebny na wytworzenie obrazu "stempla".

Drukarka standardowo posiada tyle ramu żeby jej starczyło na narysowanie jednej kartki A4 w trybie 600dpi punkt po punkcie tyle że jak ma załadowane czcionki to ramu roboczego ubywa, poza tym jak ma przeprowadzić optymalizację cieniowanie i RET poprawę "rozdzielczości" to na całe to mielenie ramu braknie - a czasu potrzeba sporo.

I nie ma tu znaczenia wielkość pdf-a bo do drukarki nie jest wysyłany pdf lecz kompletny obraz opisany za pomocą PCL-a.

i tyle.

objawem przepełnienia RAMu w tej maszynie jest wydrukowanie niepełnej strony (lecz jakiegoś jej fragmentu początkowego 1/4 do 1/2 strony) i zdaje mi się że to co się nie zmieściło na pierwszym arkuszu drukuje na następnej karce (ale nie pamiętam jak to było - bo dawno temu to bywało)

poza tym tryb 300dpi skutecznie przyspiesza drukowanie (mniej danych do wysłania przez kabel) a jeśli chodzi o literki to i tak 300 dpi jest bardzo czytelne i wcale nie potrzebuje być lepsze. A obrazki to i tak nie na tej drukarce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...