Skocz do zawartości
Paweł666

Bloody Hell Wc ;)

Rekomendowane odpowiedzi

Poprzednie WC TU

 

Na początek małe wyjaśnienie co do nazwy WC. Bloody - bo DFI Blood Iron, hell - bo 666mln tranzystorków na GPU no i do tego kolorki Red & Black.

 

Fotorelacja z placu boju - najpierw "drobnica"

 

Koszyk na HDD który będzie teraz koszykiem na pompkę (wyłożę go gąbką)

Dołączona grafika

 

Panel sterujący - w środku siedzi regulator pentagrama i będzie obsługiwał 3 Fanderki na chłodnicy

Dołączona grafika

 

przejściówka na 3 wentylatory

Dołączona grafika

 

Front ,a w zasadzie przyciski i diody po facelifcie ;) - niebieskie mnie za bardzo denerwowały w nocy

Dołączona grafika

 

Nóżki ze starego rezerwuaru – co by się nic nie marnowało :P

Dołączona grafika

(z uwag na brak potrzebnego materiału - aluminium - prace chwilowo wstrzymane)

 

No to czas na coś cięższego - obudowa

 

Po "zniknięciu" oryginalnej farby

Dołączona grafika

 

i drugi boczek już pomalowany lakierem w sprayu bezbarwny mat, okno "wycinane" wiertarką

Dołączona grafika

 

Z bliska

Dołączona grafika

 

efekty końcowe pracy

Dołączona grafika

 

drugi bok z zamontowaną plexą (z odzysku więc trochę porysowana ale fotka akurat tego nie uchwyciła zbyt dobrze - w przyszłości chyba plexe zmienię na szybę)

Dołączona grafika

 

Tył obudowy przed przeróbką ...

Dołączona grafika

 

i po niej (poprawiony otwór na wentylator + rozwiercone dziurki wentylacyjne z 3,5 na 5mm + otwór na króćce z chłodnicy + malowanie)

Dołączona grafika

 

Front + góra obudowy po czyszczeniu i malowaniu

Dołączona grafika

 

Przejdźmy do meritum sprawy czyli WC

 

Chłodnica poszła pod szlifierkę i pędzel bo była trochę poobijana z licznymi odpryskami

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

po czyszczeniu

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

W drodze kupna stałem się posiadaczem rezerwuaru Innovatek Fass-O-Matic ale bez mocowania do zatoki 5.25 więc trzeba było ten stan rzeczy zmienić :) (mocowanie wykonane z wyciętego fragmentu boku obudowy - recycling rulez :D )

Dołączona grafika

 

i z zamontowanym rezem

Dołączona grafika

 

Bloczek EK Supreme (zakupiony od Malik'a)

Dołączona grafika

 

Montaż bebechów

Dołączona grafika

 

chłodzenie stockowe

Dołączona grafika

 

Na razie chłodnica schnie po ostatnim malowaniu, może uda się złożyć WC pod wieczór (chwilowo tylko z bloczkiem na CPU)

Dołączona grafika

Edytowane przez Paweł666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No no całkiem całkiem :) czekam na dalszy przebieg prac... btw jak pomalujesz finy chłodnicy to jej nie skrzywdzisz zbytnio ;) Gpu wodujesz ? :>

Finy w chłodnicy raczej zostaną bo trzeba by je przeczyścić jakoś, inaczej przy jakimś stuknięciu czy zarysowaniu lakier odpryśnie - zresztą i tak ich widać nie będzie.

 

GPU będzie wodowane tylko nie wiem na 100% czy to co chce założyć będzie pasiło więc czekam na potwierdzenie na XS ;) (bo nie uśmiecha mi się wydawać 350zł na fullcovera od EK czyli ponad polowe ceny jaką dałem za grafe)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodnica sie wyschła ale pojawiłsie problem - źle sobie pomierzyłem cosik i nie mam jak przykręcić rezerwuaru Inno bo otworki z jednej strony się mineły o jakieś 2-3mm :lol: - jutro to poprawie a tymczasem fotki chłodnicy po malowaniu i frontu obudowy z zamontowanym rezem, i "regulatorem" ;)

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Chyba zorganizuje z pracy kawałek aluminium bo sie stalowe "mocowanie" na reza troche wyróżnia ;)

Dołączona grafika

Niesforne kabelki

Edytowane przez Paweł666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rez jak rez ale bije po oczkach ten zżółkniały DVD plastik ;/

:)

Spokojnie i temu sie zaradzi - w sumie mam zrobiony aluminiowy panel do DVD ale sie koncepcja zmieniła (zrobie taki jednoczęściowy)

Dołączona grafika

 

W pracy mam odłożony kawałek blachy aluminiowej na reza i właśnie front do napędu - tyle że jak na złość po świętach dali mi "przymusowy urlop" (mam nadzieje że mi go nikt nie podprowadzi ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kabelki sata mozesz spr puscic pod plyta ( ida w dol , pod plyte i gora wychodza do dysku ) , bedzie lepiej wygladac ;]

Kabelki sata są zamówione dłuższe i w inszym kolorze - ale z racji braku cieczy chłodzącej w interesującym mnie kolorze sie przesyłka ze sklepu opóźni :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze zamiast wycinania covera na dvd kup ten od Lian-li ?

OKi zaraz na PW podam numer konta na wpłate :D

 

Mam dojscie do materiałów i z koordynacją ruchową u mnie też źle nie jest więc luz sie coś ulepi - ten panel z fotki wyżej robiłem może 2h (kiedyś to był karnisz a w zasadzie jego fragment :lol2:) ...

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

Dołączona grafika

o taki

...a ten co planuje jest o niebo prostrzy no i mam prosty kawałek alu więc tylko wyciąć i wyczyścić - z karniszem nie było tak łatwo :wink: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najnowsze wieści z frontu

 

Jako że poprzednia wersja WC miała chłodnice na dole obudowy a co za tym idzie był wycięty pod nią otwór to teraz trzeba było coś z tym zrobić, oto efekt.

Dołączona grafika

Blacha ocynkowana z jakichś drzwiczek czy coś, oczywiście będzie pomalowana na czarno.

 

Dołączona grafika

Pompka na swoim docelowy miejscu - kiedyś przy okazji gąbke się zmieni na czarną

 

Dołączona grafika

Okrojony kabel DVI - co by się chłodnica zmieściła

 

No i poprawiłem mocowanie reza (znaczy się otworki już są tam gdzie powinny ;) )

 

Dobra skoki, potem siadło by posprzątać i może wieczorkiem coś znowu zapodam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to kolejna fotorelacja

 

Po zdjęciu BOXa - nawet sie nieźle ta naklejona seryjnie pasta rozprowadziła

Dołączona grafika

 

Układ na sucho - EK Supreme + Cooltek Exstream Dual Black MAT :D

Dołączona grafika

 

Supreme w obiektywie:

z lampą ...

Dołączona grafika

... i bez.

Dołączona grafika

 

Aktyalny stan kibla - chłodnica nie przykręcona bo trzeba z niej bombelki eksmitować ;) (podobny los czeka te w rezie)

Dołączona grafika

 

Uprasza się o nie komentowanie koloru węży (tudzież cieczy pływającej w układzie) - w docelowym WC wsio będzie inne (podobnie jak złaczki)

 

Uciakam troche powalczyć z bombelkami

 

Coś sie zdjęcia znikły w pierwszym poście ale już naprawione.

 

Edit:

Większość bombeków z chłodnicy wyeksmitowano ;)

 

Układ na razie wygląda tak :

Dołączona grafika

Temperaturki jak na razie takie sobie IMHO - IDLE 33C ( w pokoju 21-22) STRES na szybko w orthosie 57C :( - na Boxie niby było 77 więc postęp jest ale sądziłem że będzie mniejsza różnica IDLE-STRES a tu około 25C :? (w sumie na procku jest jakaś badziewna pasta Akasy i dość stara no ale zawadza mi tubka i trzeba jąwykończuć) Jutro jeszcze może dokręcę lekko bloczek bo w sumie to dość lekko go przykręciłem - może za lekko :unsure:

 

No i jeszcze jedna rzecz jaka mnie wkurzyła to po podłączeniu trzech wentylatorków panel Pentagrama świruje i co parę sekund wyskakuje z piszczeniem że niby się wentylatorki nie kręcą - a przeca się kręcą :angry: Problem nie występuje gdy jest podłączony jeden oraz dwa wentylatory wiec pewnie za dużo impulsów - jeden kabelek od obrotów się wypnie i będzie.

 

Dopóki nie zwoduje grafy wiele się nie zmieni - dojdzie w niedługim czasie "łata" no to coś u dołu obudowy ;) no i może aluminium na front reza i DVD jak się uda.

 

Jutro porobię jakieś bardziej twórcze fotki ;)

Edytowane przez Paweł666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK dzięki za radę - jutro się z tym pobawię. A co do wężyków to się zmieni na bardziej grubsze ;) na razie zamontowałem pozostałości po starym WC czyli Inno 8/10 pozabarwiane na różowo bądż niebiesko - w układzie pływa Petrygo+Demineralka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ta chłodnica jest z jednej strony przyciśnięta do obudowy a z drugiej do ścianki? Może spróbuj położyć ją luzem gdzieś i sprawdź jak to się będzie sprawować pod względem temperatur? Wentylatory wszystkie wieją w kierunku ściany tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Racuch

Złączkami do góry odpada, trzeba by powiększyć otwór na wentylator w dół i powiercić otworki na montaż - wykonalne jak najbardziej ale z estetycznego punktu widzenie się mi to nie widzi.

 

@macru

Chłodnica jak widać jest przykręcona do obudowy ale jeśli chodzi o dławienie wentylatorów czy coś w tym stylu to raczej nie ma z tym problemu (bo chyba o to chodzi w pytaniu) są rozwiercone otworki w tylnym panelu + śledź PCI z kratką no i sporo luzy między chłodnicą a śledziami PCI. Wentylatorki wieją "do ściany" a z tyłu jest około 1-1,5 centymetra luzu.

 

Zaraz sprawdze czy dokręcenie bloku coś zmieni no i porobie fotki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można się pokusić o wlutowanie gwintu w górnym zbiorniku w celu łatwiejszego odpowietrzania :D tak jak tu :

http://www.cooling.pl/swiftech-mcr220-qp-r...ukt,363644.html

Ooo i to jest myśl - tyle że w chłodnicy na 99,9% już nima powietrza ;) zwyobracałem kompa na wszystkie strony.

 

@Racuch i @BeCkS

Ale jak dojdzie blok na grafe to IMHO lepiej na dole :P

Dołączona grafika

 

Wracając do walki z temperaturą.

Dokręcenie nic nie dało więc postanowiłem odkręcić blok i zobaczyć czy dobrze przylegałdo proca ...

Dołączona grafika

..., na środku jakby gorzej dolegał :?

Dołączona grafika

wyraźnie większość pasty została na środku - na nic będe się musiał tak przekisić do czasu jakiegoś E7XXX/E8XXX :wink:

 

Fotka od środka na chłodnice

Dołączona grafika

i z zewnątrz

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Wspomniana szczelina między wentylatorami na chłodnicy a tyłem biurka

Dołączona grafika

 

A tego to nie przewidziałem :rolleyes:

Dołączona grafika

Tym o to genialnym sposobem awykonalne stało się zamknięcie obudowy :lol: - sie poprawi jutro

Dołączona grafika

 

Produkt finalny - prawie :D

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooo i to jest myśl - tyle że w chłodnicy na 99,9% już nima powietrza ;) zwyobracałem kompa na wszystkie strony.

To za jakiś czas i tak tam sie powietrze zbierze, wiec sam rezerwuar staje się nie potrzebny gdyż chłodnica zbiera całe powietrze z układu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...