Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Parę dni temu kupiłem sobie dysk Segate Barracuda 7200.10 taki jak widnieje w podpisie, jednak cholernie wkurza mnie jego dzwiek, dysk caly czas jakby piszczy tak lekko, ten dzwiek doprowadza mnie do szału i jestem gotowy go wymienić na inny, jednak jaki jest dobry szybki i w porownywalnej cenie, mowimy tu o dysku 250GB. Chyba ze znacie jakis sposob na to piszczenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość freddy9

też szukam cichego dysku , tylko że ATA, bo moja płyta ma tylko dwa porty sata i już je wykorzystałem. aktualnie mój wybór zawęził się do:

Hitachi DeskStar P7K500 500GB 8MB ATA -424zł

czy

WD WD5000AAKB 500GB 16MB ATA -380zł

 

mój priorytet to cichość pracy , i mała temparatura, co radzicie?

Edytowane przez freddy9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mamy podobny problem, ja też mam tego seagate (kupiłem w apollo) i pracuje on bardzo głośno, buczy i piszczy, że go słychać z 2 metrów. Nie wiem czy mi się trafił taki felerny model czy cała seria tak ma (raczej to pierwsze bo w niektórych postach ludzie piszą, że jest cichy).

 

Zastanawiam się czy taka praca jest podstawą reklamacji i na co ewentualnie go wymienić z oferty tego sklepu http://www.apollo.pl/store/22 o wielkościach 250-320gb ???

Edytowane przez kaizer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ten dysk kuypilem akurat na siriusie, ale nie sadze ze bedzie to podstawa do reklamacji, bo oni taki dysk odpalaja w jakims serisie ktory jest duzy, jest tam duzo ludzi, zawsze cos buczy to nie uslyszla tego co ty w pokoju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie po prostu głosne dyski. Mnie sie smiac chciało, gdy go usłyszałem u kumpla. Obudowe miał słaba, tania, ale i z lepszej byłby nieprzyjemnie słyszalny :)

I tak tez polece zmiane.. na .. eee cokolwiek innego? Nie no, wspomnianego WD np.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak zapytam ... to jest ta wersja cienka, czy gruba ?

Bo ja w kompie miałem 7200.10 160GB cienką wersję i ... jak się obraca to nic nie piszczy :)

Jak kopiuje małe pliczki to po prostu czasem słychać chrobotanie tak jak normalnie w dyskach (kolega ma 250GB WD i też jest chrobotanie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Parę dni temu kupiłem sobie dysk Segate Barracuda 7200.10 taki jak widnieje w podpisie, jednak cholernie wkurza mnie jego dzwiek, dysk caly czas jakby piszczy tak lekko, ten dzwiek doprowadza mnie do szału i jestem gotowy go wymienić na inny, jednak jaki jest dobry szybki i w porownywalnej cenie, mowimy tu o dysku 250GB. Chyba ze znacie jakis sposob na to piszczenie

 

No to mamy podobny problem, ja też mam tego seagate (kupiłem w apollo) i pracuje on bardzo głośno, buczy i piszczy, że go słychać z 2 metrów. Nie wiem czy mi się trafił taki felerny model czy cała seria tak ma (raczej to pierwsze bo w niektórych postach ludzie piszą, że jest cichy).

 

Zastanawiam się czy taka praca jest podstawą reklamacji i na co ewentualnie go wymienić z oferty tego sklepu http://www.apollo.pl/store/22 o wielkościach 250-320gb ???

Piszczą, piszczą, to prawda. Jak kopiuję duży plik pomiędy dyskami albo jak coś wrzucam na tel, jest to denerwujące, ale cóź poradzimy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość MaRuH

Cienka to ST3250410AS, sam taki kupiłem ale musiałem go dzień po kupnie oddać na gwarancję bo był niesprawny, ale po kilku godzinach ''pracy'' z nim uważam że jest bardzo cichy, czasami tylko coś tam zachrobotało cichutko ale żeby to usłyszeć musiałem być z 20cm od dysku, pisku nie uświadczyłem.

Edytowane przez maruh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cienka to ST3250410AS, sam taki kupiłem ale musiałem go dzień po kupnie oddać na gwarancję bo był niesprawny, ale po kilku godzinach ''pracy'' z nim uważam że jest bardzo cichy, czasami tylko coś tam zachrobotało cichutko ale żeby to usłyszeć musiałem być z 20cm od dysku, pisku nie uświadczyłem.

Ja mam tę cieńką to prawdziwy koszmar idzie na wymianę tylko na co ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość MaRuH

Ja mam tę cieńką to prawdziwy koszmar idzie na wymianę tylko na co ???

Może trafiłeś na taką sztukę albo buda wpada ci w wibrację, ja jak mojego przykręciłem do mojej budy od tracera to się wysiedzieć nie dało przy kompie ale potem położyłem go na gąbce i był bardzo cichy. Już idzie do mnie nowa buda CM 332 wiec będzie lepiej :) .

Edytowane przez maruh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam Seagate 250GB jednotalerzowy i co prawda nic nie piszczy ani nie syczy ale pod czas zapisu lub odczytu zachowuje się jak jakiś stary jedno gigowy dysk.Chrobotanie jest okropnie głośnie i denerwujące.W jakimś sofcie można było zmniejszyć hałas dysku tylko czy to nie było w Samsungu????Bo mam go już dość. :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam Seagate 250GB jednotalerzowy i co prawda nic nie piszczy ani nie syczy ale pod czas zapisu lub odczytu zachowuje się jak jakiś stary jedno gigowy dysk.Chrobotanie jest okropnie głośnie i denerwujące.W jakimś sofcie można było zmniejszyć hałas dysku tylko czy to nie było w Samsungu????Bo mam go już dość. :sad:

Tak w szajsungu (wd również posiada soft "spowalniający") :) Ja też miałem dysk z tej nieszczęsnej serii 10 (co prawda 320GB ale zawsze), pozbyłem się go szybciutko i teraz jestem... Powiedzmy, że zadowolony jestem :D pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak w szajsungu (wd również posiada soft "spowalniający") :) Ja też miałem dysk z tej nieszczęsnej serii 10 (co prawda 320GB ale zawsze), pozbyłem się go szybciutko i teraz jestem... Powiedzmy, że zadowolony jestem :D pzdr

Może cos więcej o tym samsungu? Jak długo go masz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...