Skocz do zawartości
ke3r

Co Wybrac Amd Czy Intel?

Rekomendowane odpowiedzi

198 zł - PROCESOR AMD ATHLON 64 X2 4000+ BOX (AM2)

160 zł - GIGABYTE GA-M61P-S3 GeForce 6100 Socket AM2 (PCX/DZW/VGA/GLAN/SATA/RAID/DDR2)

117 zł - GOODRAM DDR2 2048MB PC667

 

224 zł - PALIT GF 8600GT 256MB DDR3/128b TV/DV PCI-E(WYPRZEDAŻ)

101 zł - ZASILACZ FORTRON (ATX-350PNF) 12cm - PFC

Razem:800zł

 

czy

 

214 zł - PROCESOR PENTIUM DUAL-CORE E2160 1.8GHz

219 zł - GIGABYTE GA-P31-DS3L Intel P31 Socket 775

162 zł - PALIT GF7600GT 256MBDDR3/128bTV/DV PCI-ESonic (WYPRZEDAŻ)

101 zł - ZASILACZ FORTRON (ATX-350PNF) 12cm - PFC

 

813 zł

 

co wybrac szukam sprzętu pod coda4, jedni piszą że am2 a inni że intel co wybrac?

Edytowane przez ke3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu tylko nikt nie zwrocil uwagi na warunek - pod COD4. AMD na 8600... Intel na 7600... Na pewno bedzie zadowolony z mocnego procka w low detalach starego Geforce'a. Pozatym w Intelu zapomniales chyba o pamiatkach.

 

[OT]

AMD czy Intel

Am2 czy LGA775

Zdecyduj sie - tytul wg nazw socketow czy producentow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja przewiduje kupienie nowej karty graficznej ale to za jakiś czas, jak znowu wpadnie mi troszkę kasy, to na jakich detalach przyjdzie mi pograć na takim sprzęcie? gram tylko na 1024x760, monitor mi na więcej nie pozwala?

Edytowane przez Orgiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jest to dosc trudna decyzja...

Ja moze zaproponowalbym kupienie zestawu AMD dlatego, ze jednak 8600 jest lepszy od 7600 a jesli wzialbys jakies tanie MoBo pod AM2+ np MSI K9A2 CF-F to mozna pozniej przejsc na Phenoma, choc mozna go wsadzic na kazda plyte z AM2... No ale. Poza tym GA P31 ma problem z obsluga dwustronnych pamieci, wiec juz 4gb nie wsadzisz. Trzeba sie zastanowic ;)

Nie kazdego e2160 podkreci do 3ghz .. moze sie skonczyc na 2.5 albo na 2.6 to zalezy od sztuki.

Edytowane przez gugus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możesz mi wytłumaczyć o co chodzi z tymi dwustronnymi pamięciami tzn. że jak teraz kupie w jednej kostce 2gb to nie będę mógł włożyć jeszcze jednej kostki?

pewna osoba powiedziała mi że amd ma błędną architekturę czy coś takiego że nie będę miał stałego frame ratu ale mimo wszystko zobaczę co to za płytę główną zaproponowałeś, nie wiem czy szybko bym przeszedł na phenoma... poszukam coś na temat tego msi, a ty jak byś mógł napisac o co chodzi z tymi ramami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://img530.imageshack.us/img530/8596/pamieciux6gs3.th.png

Z tego co czytalem/ slyszalem to sa problemy z obsadzeniem wszystkich slotow ramu. Jesli nie interesuje cie wiecej niz 2gb to nie bedzie problemow. Jeszcze nie ukazal sie bios, ktory roziwazalby ten problem (nie wiadomo czego to wina)

Sam mowiles, ze na oc zbytnio sie nie znasz. Jesli wybralbys AMD to moglbys nie podkrecac jakis czas, a pozniej za x czasu podkrecic i na pewno na tym procku odczujesz skok wydajnosci. Na 8600 czy 7600 nie bedzie roznicy miedzy AMD a intelem chyba, ze po hard oc, a nie wiadomo czy na to procki pozwola ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, przecież do COD4 nie trzeba jakiejś super grafy.... Mi na moim GF 7300gt ddr3 palita, chodzi płynnie na 1280x1024, na średnich detalach, to 7600 powinien być chyba jeszcze lepszy.... Ale to tylko sprawa grafy. Proponuje jednak zestaw na AMD i nastaienie się również na inne gry.... bo COD4 to jakieś 3h gry... moze trochę więcej, ale jest kruciutkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie sp nie interesuje, ja w coda chcę grać only online, na tym rysunku co gugu podałeś nie widać nic prawie, te goodramy są jedno stronne ?

ale ja uwzględniam kupno nowej karty graficznej ale za jakiś czas jak pisałem ... jak robiłem wywiad wśród znajomych to wszyscy mówili abym wybrał te dual core, ja wręcz chcę sprobować podkręcić... trzeba się uczyć nowych rzeczy...a ten 7600gt palit jest na ddr3 i na sonic+ to go da się wykręcić chyba co nie? a to co pisze NeoMagnet, to jest jakaś pomyłka czy uda mi się pograć w cod'a4 na w miarę normalnych ustawieniach? jak pisałem rozdziałka to tylko 1024, więc nie wiem na średni high pogram?:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie ma sensu... szybko nie dozbieram, mam 15 lat jade z kieszonkowego, to i tak cud że uzbierałem 500 zł, sprzedaje stare części zależy ile za nie dostane ale rokuje 300 zł a chcę sprzedac :

AMD Barton Athlon XP 2500+

Asrock K7VT4A PRO

512 MB ram DDR PC3200 "Nanya Technology"

Radeon 9200 Series 128mb

Sound Blaster X-Fi Xtreme Audio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaj Kartę dźwiękową i kup jakiegoś taniego Live'a na Allegro ;) A tak na poważnie może jednak weź ten zestaw pod AMD. Myślę że wystarczy do jako takiej gry na medium. Zwłaszcza, że w MP to ty będziesz potrzebował z co najmniej 40-50 FPS. Wiem ,bo sam gram w COD'a 4.

 

P.S oczywiście klienta na części już masz ? ;) Bo tak to troszkę przedwczesne te planowanie.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się czy nie kupic coś pod amd i nie wsadzic tam któregoś z tych nowych procesorów, jak by najtańszym kosztem by to wyglądało żebym mógł pograc sobie teraz a może za jakiś czas tego nowego procka wsadzic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie. Czeka Ciebie wymiana karty graficznej. Ta do COD4 troszkę za słaba. Może gdzieś dorwiesz jakiś używany 8600, bo bez tego leżysz ;)

Komp jak w sigu COD4 i w single grałem wszystko na max oprócz AA reszta max i rozdziałka 1024x768

FPS od min. 26 do 50 bez problomów a wieć?

 

 

 

PS. ale teraz, jak będziesz kupował t ostaraj się o 8600 bo 7xxx to troszke krok w tył

Edytowane przez SubMaFioZo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ja pisałem że to tak tylko na razie na kilka miesięcy później chcę coś kupic lepszego, lepszego od 8600gt, ale zastanawiam sie nad tym phenom, nie wiecie jak będzie mała się sprawa z phenomami 3 rdzeniowymi?

moze kupic cos na amd, tania plyta glowna z zintegra i wsadzic do tego phenoma i za jakis czas kupic jakas dobra karte graficzna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...