Skocz do zawartości
Rudesmen

Jak Jest Zbydowane Bwa 123?

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli chodzi o pracę pasywną to oczywiście, że ustawiona poziomo chłodnica sprawdzi się o wiele lepiej, gdyż konwekcja robi swoje. Jednak po zastosowaniu nawiewu różnica zanika, gdyż oddawanie ciepła jest wymuszone przez powiew wentylatorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zrozumielismy się :) chłodnice bedzie w wentylatorami,a chodzilo mi o to jak bardzo spadnie flow w układzie po ustawieniu chłodnicy pionowo

 

co do budowy to jedną połowa leci do gory i druga wraca czy jakoś inaczej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby podać wydajność pompki, przy każdej się tak podaje np. CWU, CO, ogrodowe, dedykowane wc i inne

to już raczej chyba moc, wydajnos to w l/s

 

ktoś jeszcze moze potwierdzic że sposób ułożenia chłodnicy nie ma zadnego wypływu na przepływ w układzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to już raczej chyba moc, wydajnos to w l/s

 

ktoś jeszcze moze potwierdzic że sposób ułożenia chłodnicy nie ma zadnego wypływu na przepływ w układzie?

 

wspomniana wysokość podnoszenia ma bezpośredni wpływ na wydajność pompy. do każdej pompy CO dołączony jest wykres wydajności w np l/h jako funkcji wysokości podnoszenia. oczywistym jest, że wydajność spada przy większym podnoszeniu. jeżeli jednak chodzi o wc i wydajne pompy, zapewne różnica maksymalnie kilkudziesięciu cm wysokości słupa wody w zależności od ustawienia chłodnicy, nie ma znaczącego wpływu na prędkość przepływu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jako, że akwariówki oraz pompki dedykowane z jednej strony pompują z drugiej ssają, w układzie zamkniętym nie ma to najmniejeszego znaczenia.

Woda z jednej strony wypychana, jest automatycznie wpychana z drugiej strony.

 

Większy wpływ na przepływ w układzie będzie miało ułożenie węży i rodzaj zastosowanych złączek niż ustawienie chłodnicy.

 

eot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jako, że akwariówki oraz pompki dedykowane z jednej strony pompują z drugiej ssają, w układzie zamkniętym nie ma to najmniejeszego znaczenia.

Woda z jednej strony wypychana, jest automatycznie wpychana z drugiej strony.

 

Większy wpływ na przepływ w układzie będzie miało ułożenie węży i rodzaj zastosowanych złączek niż ustawienie chłodnicy.

 

eot

 

...a ogrzewanie np. w domu to niby w jakim jest układzie, otwartym? tam też pompa z jednej strony dostaje powracającą ciecz i pcha ją dalej w górę i tu właśnie istotne w kontekście wydajności jest maksymalne podnoszenie. Dla niedowiarków - wykres zależności maksymalnego podnoszenia względem wydajności:

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...a ogrzewanie np. w domu to niby w jakim jest układzie, otwartym? tam też pompa z jednej strony dostaje powracającą ciecz i pcha ją dalej w górę i tu właśnie istotne w kontekście wydajności jest maksymalne podnoszenie. Dla niedowiarków - wykres zależności maksymalnego podnoszenia względem wydajności:

 

Dołączona grafika

U mnie jest w otwartym, bo ojciec mówił że u góry jest rezerwuar (zapomniałem jak to sie nazywa w CO :) ) który ma odpowietrzenie i jakieś tam zawory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest w otwartym, bo ojciec mówił że u góry jest rezerwuar (zapomniałem jak to sie nazywa w CO :) ) który ma odpowietrzenie i jakieś tam zawory.

jest zapewne zbiornik wyrównawczy, który buforuje zmiany objętości wody związane ze zmianami jej temperatury. jednak pompa nie jest przecież w nim zanurzona...bo to pompa obiegowa i jest zamontowana na dole układu, niedaleko za piecem. mówiąc o układzie otwartym myślimy o rezerwuarze i zanurzonej w nim swobodnie pobierającej z niego ciecz pompie. poza tym takie pompy również mają określone maksymalne podnoszenie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po przemeblowaniu (chłodnica poziomo) mam ok 5C więcej na CPU i GPU woda ma co najwyżej 1C więcej, wiec albo bloki źle przylegają lub flow jest mniejszy?

jakie znacie sposoby na najlepsze przyleganie bloków (na gpu blok nie siedzi centralnie i jest na 2 śrubach) - ale raczej to nie wina bloków bo temp podniosły się jednakowo na cpu i gpu

 

powietrze - 22

woda - 32/33 (wcześniej 31/32)

cpu - 47 wcześniej 41-42

gpu - 43 - wcześniej 38-39

 

zbicie temp wody do 28 dało mniej wiecej temp jakie były przed przemeblowaniem

Edytowane przez Rudesmen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh dawno mnie nie było ;D Widze, że starzy wyjadacze bawią się teraz w tłumaczenie co to układ otwartym zamknięty i o słupie podnoszenia wody... ehh...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...