Skocz do zawartości
jimmy1

Najlepszy Monitor Lcd Do 3000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Powoli będę zmuszony zmienić monitor CRT na LCD.Interesuje mnie panorama 21'-27'.Monitor będzie używany przede wszystkim do gier i filmów.Jednak chciałbym kupić monitor z chociaż zbliżoną paletą barw i jaskrawością kolorów do monitora CRT(jeżeli to jest możliwe)i bez zjawiska smużenia,efektu ducha(input lag)Pojęcia nie mam jaka matryca jakimi parametrami i zastosowaniem się wyróżnia więc proszę o pomoc.Cena maksymalnie 3000zł.Czy jest taki monitor?Dell?Samsung?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Powoli będę zmuszony zmienić monitor CRT na LCD.Interesuje mnie panorama 21'-27'.Monitor będzie używany przede wszystkim do gier i filmów.Jednak chciałbym kupić monitor z chociaż zbliżoną paletą barw i jaskrawością kolorów do monitora CRT(jeżeli to jest możliwe)i bez zjawiska smużenia,efektu ducha(input lag)Pojęcia nie mam jaka matryca jakimi parametrami i zastosowaniem się wyróżnia więc proszę o pomoc.Cena maksymalnie 3000zł.Czy jest taki monitor?Dell?Samsung?

Hehe, zapomnij, nikt Ci nie doradzi takiego monitka, bo takiego lcdka jeszcze chyba nie stworzyli, chociaz jako zatwardzialy zwolennik CRT powoli zaczalem sie do nich przekonywac, byc moze dlatego, iz nie ogladalem na nich filmow i nie gralem. Do biura sa ok - tyle wiem :-))) Edytowane przez Kapitan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na tym że większe monitory używające pojedynczego kanału DVI oparte na matrycach np. PVA posiadają spory lag . Można też kupić 30" ( mają o dziwo mniejszy lag ... może po części przez transmisję danych do monitora dwoma kanałami ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli [gluteus maximus] blada że tak powiem <_< i jeszcze nie czas na wymianę monitora CRT na LCD,chyba że chce się pracować(grać) w "gorszych warunkach"?Przeczytałem wydaje mi się kupę recenzji LCD'ów i jeżeli sie natrafi na monitor który nie smuży to ma kiepskie kolory ,kontrast itp.a jak ma względnie dobre kolory to smuży i ma kiepskie kąty itp.Tak to się przedstawia :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość freddy9

a może coś na matrycy MVA ? np belinea lub LG Flatron L245WP-BN? osobiście mam uraz do LG bo sprzedali mi kiedyś wadliwy monitor CRT 17" flatron, z pokrzywionym obrazem i brzęczącym kineskopem, i później się kompletnie wypięli, zasłaniali się jakimiś normami których nawet sami nie mają. Od tamtej pory postanowiłem że już nic nie kupie tej oszukańczej firmy, dla zasady.

Ale z drugiej strony w robocie mam LG 15" lcd , i poprostu rewelka, super ostry obraz, żywe kolory. ktos ma iiyama i obraz jest kaszana totalna, rozmyty, w stosunku do tego LG.

Edytowane przez freddy9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...