Skocz do zawartości
ShDe

X530 + Integra Vs Sb Live 5.1

Rekomendowane odpowiedzi

Zaczne od początku, kilka dni temu kupilem sobie glosniki Logitech X-530. Wczoraj tak naprawde zabralem sie za dobre poustawainie glosnikow. Tutaj wlasnie pojawia sie moj problem. Na poczatku podlaczylem glosniki do starego poczcciwego SB Live!, wszystko fajnie, tylko bas jakis taki jakby z kartonu wychodzil, pusty i wogole tak jakby subwoofera nie bylo. Dzis zdenerwowany faktem, zainstalowalem kodek realteka alc850 zintegrowany z plyta glowna, musze powiedziec ze tu jest wszystko ok, bass fajny, ale i tak w przeciwnienstwie do stareych p380 + SB Live czuje nieodsyt. Teraz pytanie, dlaczego SB Live gra gorzej niz smieszny zintegrowany alc850, czy najlepszym wyjsciem bedzie kupno nowej karty? Jezeli tak to jakiej, mam kilka typów:

http://www.allegro.pl/item299911787_karta_..._audio_oem.html

http://www.allegro.pl/item300997514_sound_...dvanced_hd.html

http://www.allegro.pl/item299447502_creati..._wyprzedaz.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ani jedno ani drugie za dobre nie jest, a live zawsze mial słaby bas.

alc 850 w sumie nawet nieźle brzmi(porownywalem tez alc 850 z osobną kartą na jakims czipe c-media)

co do zas typów...wszystko to creative...audio to to samo co audigy(nie opłaca sie brać żadnej z nich), nic specjalnego...audigy 2 podobno ładnie grają, na niej nie powinienes być zawiedziony...

ale jeśli nie używasz karty do gier za bardzo i nie zalezy ci na numerku eax, to olej creative i kup coś z konkurencji, terratec, lub cos na układzie via Envy24

 

2 sprawa, cobynie mówic o głosnikach logitecha...jednak zawsze to były i są pierdziawki, w tym przedziale cenowym. Mimo wszystko czytałem/słyszałem że bass dają ładny, więc ewidentnie live się już do nich nie nadaje.

NIE kupuj xtrem audio, nie kupuj audigy...ewentualnie możesz rozważyć audigy2(poprosze opinie userów a2 nt. basu), lub jak wspomniałem, coś z konkurencji poszukaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Nie kupuj, to tylko stary A SE z nalepką X-Fi w droższej cenie.

2. nie bo lepszy 3

3. najlepszy, ale i tak gorszy od np. Fortissimo 4 na Envy24HT :)

 

A co do SB Live to może zainstaluj KX'y zamiast sterów Creativa, to też wpłynie na polepszenie dźwięku.

Edytowane przez Levizna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie warto też przeczytać to:

http://pclab.pl/art17707.html

 

Z drugiej strony ... jest coś takiego do Winamp'a jak Izotope Ozone for winamp ... bardzo poprawia jakość dźwięku... a dokładniej - uwypukla go :)

 

Następna sprawa (mam SB Live Player) - zauważyłem pewną ciekawą rzecz. Programowo podniesiony Bas powoduje pierdzenie.

A dokładniej - w Creative Surround Mixer (tam gdzie zmieniasz na słuchawki, głośniki itp) weź suwak basów daj na 5-8% a bas podnieś bezpośrednio w głośnikach ... u mnie dało to dobry efekt :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wybralem creativa wlasnie dlatego, ze czasem lubie sie pobawic w jakies fpsy, codzinnie gram w cs-a 1.6 dlatego zalezy mi na eax itd. teraz ostatnie pytanie, warto doplacac 50zl do audigy 2, czy zwykle audigy gold da rade ? :)

 

zaczelem czytac o poszczegolnych kartach artykul z pclaba jednak zdecyduje sie na audigy 2 zs

Edytowane przez -ShaDe-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wybralem creativa wlasnie dlatego, ze czasem lubie sie pobawic w jakies fpsy, codzinnie gram w cs-a 1.6 dlatego zalezy mi na eax itd. teraz ostatnie pytanie, warto doplacac 50zl do audigy 2, czy zwykle audigy gold da rade ? :)

 

zaczelem czytac o poszczegolnych kartach artykul z pclaba jednak zdecyduje sie na audigy 2 zs

 

A2 gold albo A2ZS.Są nowsze i minimalnie lepsze. Pomyśleć,że gdzieś pół roku temu ZS'ki latały po 200 zyli :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie warto też przeczytać to:

2894677[/snapback]

Z drugiej strony ... jest coś takiego do Winamp'a jak Izotope Ozone for winamp ... bardzo poprawia jakość dźwięku... a dokładniej - uwypukla go :)
Raczej rozpaskudza ... ale na pierdziwkach może robić wrażenie "lepszości" :wink:

 

Następna sprawa (mam SB Live Player) - zauważyłem pewną ciekawą rzecz. Programowo podniesiony Bas powoduje pierdzenie.

A dokładniej - w Creative Surround Mixer (tam gdzie zmieniasz na słuchawki, głośniki itp) weź suwak basów daj na 5-8% a bas podnieś bezpośrednio w głośnikach ... u mnie dało to dobry efekt :)

Jak podnosisz natężenie (programowo) np. dla basu to obniż ogólną głośność (też programowo : wave i/lub "ogólną głośność") aby nie było przesteru - to raczej logiczne ;) Podobnie w winamp ... podbijasz bas o np. 6 dB to aby nie było przesteru musisz obniżyć poziom ogólny o te 6 dB ( no chyba że masz peak na -3 dB w utworze ale już nie będę zaciemniał ). Najlepiej wszystko mieć domyślnie a jak już chcemy koniecznie podbijać to lepiej w zestawie głośnikowym. Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...