Skocz do zawartości
solution

Tacens Valeo 480 Smart

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Wybrałem się dzisiaj do sklepu z myślą kupna psu Be Quiet SP 450 rev.2, ale sprzedawca odradził mi go i zaproponował zasilacz taki jak w temacie czyli Tacens VALEO 480 SMART w tej samej cenie ( 290zl). Mam do was pytanie odnośnie tego zasilacza, czy jest to dobry produkt, ma stabilne napięcia i czy nie ćwierka?

 

Widze, że w opisach występują wersje 2xSATA, u mnie są 4xSATA co mnie w sumie cieszy, (kable odpinane). Jak się sprawuje wentyl 14cm bo czytałem, że jeżeli obciążenie nie jest duże to nie pracuje wogóle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Mam Tacensa Valeo 460W i NIE POLECAM. Główną wadą jest okablowanie a raczej jego mała ilość (1 wiązka sata z 2 wtyczkami :/ ). BQ jest ZDECYDOWANIE LEPSZY.

 

P.S. Nie zawsze warto słuchać sprzedawców-często polecają to co zalega.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Gorzej jak decydują za Ciebie o czym już gdzieś pisałem. IMO mimo wszystko brałbym BQ, leży taki jeden u mnie pod biurkiem i mi sie strasznie podoba [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Tacensa Valeo 460W i NIE POLECAM. Główną wadą jest okablowanie a raczej jego mała ilość (1 wiązka sata z 2 wtyczkami :/ ). BQ jest ZDECYDOWANIE LEPSZY.

 

P.S. Nie zawsze warto słuchać sprzedawców-często polecają to co zalega.

 

Ja też mam ten zasilacz od mniej więcej roku i akurat ilość wtyczek mi nie przeszkadza, mam natomiast do Ciebie Grzechu inne pytanie.

 

Ja często się u Ciebie załącza wnetylator? Według opisu oraz recenzji wentlator ma się załączać tylko na chwile i po paru mintach ma sie wyłączyć, szczególnie jak go nie obciążasz. U mnie to po prostu nie działa! Jak włącze kompa to wszytko ok, wiatrak stoi i jest cicho. Niestety pare minut po załadowaniu windowsa załącza się wiatrak (nie taki cichy jak pisali) i jeszcze w życiu nie widziałem żeby się wyłączył, nawet przy otwartym oknie w zimie!

 

Dodam jeszcze ze mam tez zasilacz na zewnątrz na obudowie tak więc przepływ powietrza jest idealny.

 

Czy może być padnięty czujnik?! Jak u Cibie wygląda ta "półpasywność"???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawda - bqt będzie znacznie cichszy. Zaletą Tacens Valeo Smart 480W jest stabilność na linii +12V. Wentyl wyłącza się w zależności do temperatury koło cewki od 12V - także otwarte okno niewiele jej zmienia :D I nie proszę mi tu nie mieszać tacka 460 z 480 :P Mimo niewielkiej różnicy mocy to dwie różne klasy zasilaczy B-)

Edytowane przez Zenfist

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co napisaliście wynika, ze mój zasilacz jest padnięty. Witrak w nim wogóle sie nie wyłącza!

 

Uprzedzając Wasze odpowedzi ze to zalezy od wielu różnych rzeczy itp., itd., chce zapytać czy ktoś z Was (oprócz Grzecha, który go ma :wink: ) widział ten zasialcz w akcji? Wyłączał się ten wiatrak?

 

 

Pytam dlatego, że ostatnio czytalem na jakims forum, że koles kupil sobie taki jeden zasilacz (nie pamietam nazwy ale to byl pasywny, zewnetrzy zasilacz jakiejś malo znanej firmy - mam gdzies linka jakby co) i miał podobne problemy jak ja. Awaryjny wentlator włączął mu sie zbyt czesto i po odesłniu okazlo sie ze mial padniety sensor.

 

A tak na marginesie czy mi sie wydaje czy BQ P7 oprócz tego ze jest najchszy na rynku, jest także NAJWIĘKSZYM ZASIALCZEM JAKI WIDZIAŁEM!!!? :razz:

Edytowane przez elcees

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak na marginesie czy mi sie wydaje czy BQ P7 oprócz tego ze jest najchszy na rynku, jest także NAJWIĘKSZYM ZASIALCZEM JAKI WIDZIAŁEM!!!? :razz:

Ledwo mi wlazł do budy. :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...