Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zamierzam kupic lapciaka za okolo 3.500zl i zastanawiam sie nad karta graficzna.Po przeanalizowaniu kilku testów(3dmark) mam dylemat miedzy Hd2600 a 8600GT.W testach nvidia prowadzi ale juz wersja hd2600xt jest szybsza.Tak sobie mysłałem ze jezeli konstrukcja laptopa jest taka sama dla wersji zwyklej Ati i xt to chyba nic nie stoi na przeszkodzie zeby z radka 2600 zrobic xt ;].Aczkolwiek zostaje jeszcze 2 opcja zeby poczekac na mobilne wersje serii 3xxx.3d marki nie sa zbyt dobrym testerem,a chcialbym wiedziec jak te karty spisuja sie w zyciu codziennym tzn jak chodzia gry jakiej jakosci jest obraz itd

Thx za obiektywne oceny kart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W testach nieco lepsza jest 8600GT

W opinii userów również

Jak możesz zaczekać , to odrobina cierpliwości / gdzieś do wczesnego lata / może ci tylko wyjść na zdrowie :wink: .

Edytowane przez Consi Pit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko 8600GT. Wczoraj miałem w domu na testach acera aspire 5920g z procesorem T5250 (1,5Ghz), 3Gb Ramu, M8600GT 256 MB, 160GB HDD - powiem tak. Call of duty 4 chodzi grywalnie na maksymalnych ustawieniach z wyłączonymi "lustrzanymi odbiciami"...cienie, textury na extra i cala reszta jest włączona (oprócz AA). Nie mam pytań - doom3 lata na ultra high, quake 4 ultra high, Unreal Tournament 3 beta demo chodzi płynnie w maksymalnych ustawieniach...8600Gt syci i sam niedługo biorę z narzeczoną acera opartego wlasnie na tym chipsecie, Yo.

 

PS - wszystkie gry odpalane na viscie home premium =] Samuelson nie zapatruj się na 3dmarki. Co z tego ze moj komp w podpisie wyciaga w 3dmarku2003 prawie 2 razy wiecej punktow niz ten acer - skoro w aplikacjach ten wynik ma się nijak, bo mój komp zostaje daleko w tyle jesi chodzi przykładowo o płynnośc gier.

Edytowane przez apo5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.notebookcheck.net/Mobile-Graphi...List.844.0.html

Te grafy różnią się tylko taktowaniem.

Wczesniej juz przegladałem ta liste i dlatego mam dylemat ;] bo hd2600 z tego co widze mozna przetaktowac na wersje xt,ktora jest szybsza od 8600gt.Nikt jeszcze sie nie wypowiedzial na temat karty ati, jak spisuje sie w ogolnym uzytkowaniu, a 3d marki to nie wszystko ;] wiec nie mam jak skonfrontowac nvidii i ati. Jak narazie to wszyscy polecaja grafike nvidii,to chyba cos musi byc na rzeczy ;] Edytowane przez Samuelson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że sam mam 8600M GT 512MB i wiadomo swoje się chwali najlepiej itd, ale dobra... jak sam zauważyłeś praktycznie każdy w tym segmencie wybiera jednak nvidie, tak samo u mnie na roku (studia) każdy, kto brał lapka wybrał właśnie nvidie. Z podkręcaniem nie ma problemów, stery dzięki chociażby takim stronom jak http://www.laptopvideo2go.com/ to żaden problem... a gry? Z tego co grałem to nie ma problemu z graniem w wysokich detalach w CoD4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz 2600 (XT ma ten sam rdzeń tylko wyższe taktowanie)

 

Ze względu na sensowną wydajność (obie karty mają podobną, obie nie są do gier bo do tego są lepsze grafiki mimo, że można w tej chwili na nich grać w dobrze zoptymalizowane tytuły a w te niezoptymalizowane:>? i przyszłe?)

 

Rewelacyjne UVD

 

PowerPlay 7 w rezultacie dłuższe życie baterii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko jeszcze podpowiedz koledze gdzie/?/ i za ile/???/ ma tego lapka z 2600XT brać ....

ps

odradzam z całą mocą kręcenie kart grafiki w lapkach . Nie opłaca się . Proszę mi wierzyć .

Edytowane przez Consi Pit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opłacać opłaca się zawsze kręcić tylko gorzej z żywotnością sprzętu w takim lapku przez temperatury ;) Dlatego każdy musi sam zadecydować czy chce kręcić.

Zgoda , tylko nie wszyscy wiedzą jakie jest ryzyko . Ten co wie , niech kręci i się cieszy . Ten co nie wie , niech się dowie że ryzyko jest duże , że najczęściej grafika w lapku nie podlega wymianie , i dopiero niech decyduje .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odradzam z całą mocą kręcenie kart grafiki w lapkach . Nie opłaca się . Proszę mi wierzyć .

a to ciekawe. Ja Ci np. Nie wierze, krece i ciesze sie paroma dodatkowymi fpsami ktore ze wzgledu na wydajnosc laptopowych grafik nigdy nie sa bez znaczenia.

Dlaczego "grafika w lapku ma nie podlegac wymianie"? Pan czarodziej pewnie stwierdzi opiniotworczo, ze kreciles wiec pocaluj sie tam, gdzie lubisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego "grafika w lapku ma nie podlegac wymianie"? Pan czarodziej pewnie stwierdzi opiniotworczo, ze kreciles wiec pocaluj sie tam, gdzie lubisz?

Chodziło pewnie o to, że podlega wymianie, ale razem z płytą główną, bo jest w nią wlutowana na stałe :-D

Chyba, że masz grafę na MXM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

watpie aby do kilka FPS'ow warto bylo ryzykowac caly swoj sprzet, bo w duzej czesci laptopow nie wymienisz samej karty graf. tylko z plyta glowa a to w wiekszosci przypadkow nioplacalne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzykowac? Z pclaba czy choinki sie urwales?

Jesli krecisz to monitorujesz temperatury, a czesto i regulujesz ustawienia wentyla. Gdzie tu ryzyko?

A jesli juz - co z gwarancja?

Uswiadamianie nas po raz kolejny, ze grafa bywa czescia plyty glownej tez chyba mija sie z celem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posłuchaj uświadomiony kolego - jak chcesz to sobie tą kartę kręć do bólu , nikt ci przecież nie broni . Dlaczego jednak nie przestrzec mniej uświadomionych od ciebie kolegów , że kręcąc grafikę w lapku ryzykują tak naprawdę jego utratę , bo jak napisał Devbol najczęściej już nie opłaci się wymieniać całej płyty , a nawet szczęśliwcy z MXM muszą potem kombinować z używanymi kartami z trzeciej ręki bo nowe są nie do dostania . Po za tym ilu znasz kozaczków co ci taką kartę wlutują do lapka ?

A na warstacie to trzeba zabulić . A net pełny jest informacji typu : podkręciłem i mam super przyrosty , Crysis mi śmiga ma mega high itp - tylko potem ci sami goście już tak nie kozakują jak im się lapek rozjeżdża bo programy do monitoringu temperatury NIE SĄ W 100 % WIARYGODNE . Lapek to nie piec - kręcenie jest super ryzykowne i jak dla mnie głupie .

Chcę żeby to przeczytali mniej uświadomieni bo może się zastanowią zamim zaczną naśladować laptopowych podkręcaczy-chwalipiętów . Na ten temat powiedziałem co wiedziałem i nie podejmuję dalszej polemiki .

Edytowane przez Consi Pit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt faktem dla kilku fps nie ma co ryzykowac i pozniej popasc w problem wymieny sprzetu,co nie jest zbyt dobra perspektywą........chyba sie skusze na 8600GT .Kozystajac z tematu ostatnimi czasy zauwazyłem lapciaki z tzw" platforma VBI "i z tego co widze np Compal http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=307232734 ma bardzo dobe parametry i kosztuje niecale 3000 zł,natomisat za HP z takimi tajlami musialbym zaplacic cos kolo 4tys,jak nie wiecej ;].Jest jeden problem nie znam wogole firmy Compal i nie wiem czego sie po nich spodziewac,Jakiej jakosci sa ich prdukty np w porownaniu z hp czy asusem jaka jest ich awaryjnosc, jakosc matrycy.Wglad schodzi na 2 plan choc u mnie wygrywa pod tym wzgledem Hp. ;]

Edytowane przez Samuelson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...