Skocz do zawartości
mookie

15.4'' Uxga 1920x1200

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowicze!

Mam okazje kupić niedrogo używanego laptopa, jedynym problemem jest matryca UXGA z rozdzielczością 1920x1200. W związku z tym chciałbym zapytać czy ktoś miał okazje na takim czymś pracować? Czy cokolwiek na niej widać? W laptopie jest grafika nVidia Quadro 128MB oraz Pentium M 1.5 2MB Cache, więc sprzęt chyba sobie radzi z taką rozdzielczością, bardziej obawiam się czy nadaje się taki sprzęt do codziennych zastosowań typu internet, poczta, word etc.

Będę bardzo wdzięczny za jakieś info od użytkowników takiej matrycy.

Edytowane przez mookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie będzie wymagało przyzwyczajenia i precyzji w myszce/touchpadzie :). Ja mam w notku 15,4" wsxga+ (1680x1050) i wydaje mi się być optymalne do Visty, w XP już wszystko jest jakieś takie maleńkie. Podobnie jak 1920x1200 na 17" g2s...

az ciekaw jestem jak moze wygladac rozdziałka z 24" panoramy na 15,4 :].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojciec ma jakiegoś hp z taką matycą. Pracowałem na nim chwile i pracowało sie bardzo wygodnie, przeglądanie wszelkiego rodzaju tabel i wykresów to bajka na takiej matrycy, ojciec też nie narzekał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź. Z początku celowałem w Della D600 z matrycą 14'' o podwyższonej rozdzielczości 1400x1050 która wydawała mi się i tak wysoka jak na taką przekątną, ale skoro mówicie że nie będzie tak źle to wezme i zobaczymy co z tego będzie. Model laptopa to Dell M60.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1680x1050 przy 15'4, czyli WSXGA, to moim zdaniem optymalna rozdziałka. Sam mam taką + Win XP i wszystko jest bardzo czytelne. Komfort pracy jest wyśmienity. Wiele oczywiście zależy od tego, czy masz dobry wzrok. Jeśli nie, to faktycznie może być problem.

1920x1200 też jest OK, ale tylko dla tych z bardzo dobrym wzrokiem. Generalnie nie ma kolosalnej różnicy pomiędzy 1680x1050, a 1920x1200. Zdecydowanie większa jest pommiędzy 1280x800 a 1680x1050.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie jak dem zauwazyl kwestia wzroku jest kluczowa. Mam niewielka wade i zmiana z 15,4 1280,800 na 1680x1050 byla nie do przeskoczenia. Duzo czytam z ekranu i jest to meczace po prostu, co prawda mozna powiekszac tekst w wyszukiwarce itd ale na dluzsza mete mija sie to z celem.

Natomiast obszar roboczy imponuje, chcac miec podglad na kilka programow mozna mowic o komforcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

normalnie pracując na takiej rozdzielczośći przy matrycy 15 po 6 miesiącach możesz iść do okulisty po denka od jaboli tak Ci wzrok siądzie

 

ale w windowsie mamy zmianę rozmiaru ekranu w dpi w zaawansowanych właściwościach, dodatkowo można zmienic rozmiar ikon i już staje się normalnie

poza tym jak będziesz siedział w internecie,excelu to zmniejszasz sobie rozdzielczość na 1280 - przecież to nie problem.

Zapytasz pewnie po co ten laptop ma taką rozdzielczość - sądząc po zastosowanej profesjonalnej karcie graficznej przeznaczony jest on do pracy w AutoCad - a jak koledzy wspominali - taka matryca daje precyzję co jest bardzo ważne w programach tego typu.

Powiem tak - jeżeli Ci się opłaca to go śmiało kupuj bo taka matryca i zapewne jej jakość to prawdziwy skarb! Wartość wzrasta. Ty natomiast dobrze się przyjrzyj czy przypadkiem nie zapłaciesz za niego jak za zboże bo na pewno jest sporo droższy od tych z mniejszą rozdzielczością

Edytowane przez Jeanx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taka matryce w dellu xps m1710 i jestem z niej bardziej niz zadowolony.

wszystko jest wyrazne i nie ma problemu z odczytem tekstu gdy np. piszesz cos na klawiaturze.

Nie mam tez problemu z czytaniem tekstu gdy siedze wygodnie na fotelu ale raczej mam dobry wzrok.

Ogolnia matryca ta daje CI bardzo duzo przestrzeni na pulpicie chociazby.

Probowalem sie ostatnio przestawic na mniejsza ale juz nie moge na mniejszych pracowac bo poprostu ta rozdzielczosc 1920x1200 jest najlepsza.

Ja na Twoim miejscu bym sie nie wachal tylko bral :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dell to 17

rozdzielczość to full HD więc do filmów, grania i AutoCad jest rewelacyjna

ale kto będzie pisał i czytał na takiej rozdzielczości bez zmiany ustawień rozmiaru trzcionek - no hallo - nie okłamujmy się - wzrok wysiądzie

wybór pozostawiam wam - zdrowe oczy, czy pisanie postów na forum jaką to ma się niesamowitą rozdzielczość

no chyba że ma się 24calowy monitor, to jeszcze rozumiem

ja jednak jak już wspominałem również polecam - tylko nie należy zapomnieć o odpowiednim dostosowaniu jej pod własne oczy

Edytowane przez Jeanx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co ze wzrokiem problemów nie mam, ale pewnie będe kombinował z dpi i rozmiarem czcionek, bo pewnie nienatywna rozdzielczość nie będzie wyglądała fajnie. Lapciak był swego czasu nawet rekomendowany jako sprzęt dla autocadowców i 3dmaxowców.

Za laptopa zapłaciłem 1k, mam nadzieje że jest wart tej ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to rewelacja

jeśli jeszcze stan idealny!

co to za model jeśli można wiedzieć ?

M60.

Jak bede go miał to napisze pare słów o wrażeniach z pracy na jego natywnej rozdziałce.

Pozdrawiam.

Edytowane przez mookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co M60 ? - karabin maszynowy ?

wybacz, ale google pokazuje setki trafień z takim hasłem

tylko jakoś nie laptopa za tysiaka o takich parametrach

Pisałem jaki model już w we przepoprzedniejszym poście ;)

Dzięki za szybką odpowiedź. Z początku celowałem w Della D600 z matrycą 14'' o podwyższonej rozdzielczości 1400x1050 która wydawała mi się i tak wysoka jak na taką przekątną, ale skoro mówicie że nie będzie tak źle to wezme i zobaczymy co z tego będzie. Model laptopa to Dell M60.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...