Skocz do zawartości
CavV6

Czyżby floppy odeszły od nas na zawsze?

Jakich dyskietek uzywash najczesciej:  

  1. 1. Jakich dyskietek uzywash najczesciej:

    • Verbatim
      27
    • Basf (Emtec)
      3
    • TDK
      1
    • Dysan
      4
    • Akoss/TraxData/Esperanza...
      0
    • noName made by China
      6


Rekomendowane odpowiedzi

Czy pamiętacie jeshcze czasy, gdy wychodziło się do kumpla z 20 flopami na 4 godziny, tylko poto, by zagrać w demko GTA? A co było, jak w wieloczęściowym archiwum :ciach!: choćby jedna dyskietka nawaliła...? :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Precision ???

chyba tez bylo cos takiego

oj nie szanowalem tych syskietek przez dlugie miesiace lezaly zakurzone i wogole a mimo to nadal daly sie odczytac

nom strasznie sie wsciekalem kiedy padl 1 dysk z 20 heheh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qrde, nie wiedziałem, że ktoś jeszcze używa w ogóle flopków! Myślałem, że wszystkie flopki z Polski skupiła moja szkoła? Była kiedyś u nas akcja :arrow: skupowali dyskietki - 5 groszy za zwykle i 20 z 5,25"!!! Mozna bylo niezle zarobic... :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cdrw owszem ale ilu uzytkownikow moze pozwolic sobie na taki luxus

zreszta pliki kilku/nasto kb

w gre wchodzi kilka czynnikow

rozmiar awaryjnosc trwalosc

FDD bedzie zylo jeszcze bardzo dlugo ... a moze wyznaczmy inna granice czasowa

moment kiedy pojawi sie nosnik bardziej trwaly , wygodny itp

 

looz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A firma iOmega ma według was zbankrutować? A co z DVD-R? A co z PenDrive'ami? Jak ostatnio składałem facetowi kompa, oficjalnie zażyczył sobie "że nie będą walać mu się tam żadne małe czarne"... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwyższa pora na śmierć flopków ;-)

tylko kto sie odwazy niemontowac fdd w nowych kompach :roll: :?

Jak to kto się nie odważy? Zamawiałem podzespoły do nowego kompa - w sklepie nawet się nie zająkneli o FDD; znajomy zamawiał gotowego - w tym samym sklepie sprzedawca uprzejmie spytał "Nie żal Panu 50 zyli na FDD? Obejdzie sie Pan bez tego."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwyższa pora na śmierć flopków ;-)

tylko kto sie odwazy niemontowac fdd w nowych kompach :roll: :?

Jak to kto się nie odważy? Zamawiałem podzespoły do nowego kompa - w sklepie nawet się nie zająkneli o FDD; znajomy zamawiał gotowego - w tym samym sklepie sprzedawca uprzejmie spytał "Nie żal Panu 50 zyli na FDD? Obejdzie sie Pan bez tego."

Dwa lata temu wywaliłem flopa od siebie, a od roku nie instaluje u klientów - po co... ...złożyłem kompa z flopem i nagrywarą z powrotem 7 miechów temu (w firmie)- przegrywam klientom dyskietki na cd - cieszą się jak holera....

 

A jak ktoś kce to mu do kompa pendriva dodaje, albo kompy w sieć spinam - i spook! - ludziska się cieszą....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mi się widzi...

Najpierw odejdą w niebyt flopki, za parę (parenaście?) lat CD-R, potem za jakiś czas nagrywalne DVD bo w międzyczasie wymyślą coś lepszego i tak w nieskończoność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie tez odpiolem z plyty (w komie jest, ale nie dziala ;D )

A co do moich wrazen z uzywania tego cudu techniki to najbardziej dobijajace bylo chodzenie do caffe z dyskietkami (wtedy nie bylo pojecia stalki w domu lacza byly dwa: Polpak T 1MBit = 2tys zl i modem :lol: ). Tak wiec szlo sie do caffe i bralo komp na dwie godziny (godzina na sciaganie z netu i godzina na spakowanie w jedno archiwum i podzielenie tego archiwum na dyskietki) no i bylo cool. ;)

Po powrocie do domu nastepowal proces rozpakowywanie (portki pelne ze strachu) i bardzo czesto sie zdazalo, ze jedna z tych 20 dyskietek byla padnieta (jak to dyskietka, powinni w definicji dodac :nosnik danych ze sklonnosciami do do czestych awarii )

Oczywiscie bylo odzyskiwanie danych z pozostalych dyskietek i tak okolo 1/2 do 2/3 danych miales po przyniesieniu danych do domu.

To byly czasy .... (lezka w oku ;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... FDD bedzie zylo jeszcze bardzo dlugo ...

dokladnie ale bedzie uzywane w pewnych konkretnych zastosowaniach

ja nie wyobrazam sobie np serwerka na Freesco ktory mialby zamiast flopika CDRW - nie dosc ze marnotrawinenie miejsca to jeszcze czesto mogloby byc tak ze sam naped CDRW bylby drozszy od reszty serwera :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO odeszly - od 2 lat nie mam nawet zadnego flopa - na 4 kompy w domu mialem jeden ale akurat nie przezyl przekladania miedzy komputerami (tzn spadl mi na ziemie z pewnej wysokosci i cos sie mu popsulo ;) i jakos zyje bez tego reliktu

w mac'ach tez od paru lat FDD nie montuja, ostatnio bylo glosno ze DELL przestal montowac dyskietki. I dobrze. Pozbylismy sie juz kilku reliktow przeszlosci jak ISA czy zasilacze AT. Czas na FDD, COMy, LPT, PS/2, gameporty czy BIOS (przynajmniej w wspolczesnej postaci - moze pozostac jako sam konfigurarow plyty ale funkcja botujaco/zarzadzajaca jest pozbawiona sensu w dobie systemow ktore i tak leja na BIOS) jako relikty pamietajace lata 80te ktore nie maja co robic w wspolczesnym komputerze

 

Swoja droga pamietam te czasy gdy w moim slicznym 486 DX/2 66 z swiezo zakupionymi 8MB ramu i karta dzwiekowa gralem i wymienialem sie z kolegami grami (no wiecie przed ustawa albo ciut po niej zreszta mlodzi bylismy ;)). Np dreszczyk emocji podczas przerzucania bodajrze ktoregos Warcrafta na 20 dyskietkach ktorego przynosilem 2 razy bo 2 razy podrodze ktoras z dyskietek zmarla smiercia tragiczna ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm floppa nie mam od 2 lat, gdy spalilem starego zle podlanczajac zasilanie :oops: :)

problem napotkalem tylko przy instalacji modemu i myszki z dyskietki, ale od czego sa koledzy i net

 

no i tasma od fdd sie teraz nie placze :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie nie dawno padla stacja dyskietek i nie mam zamiaru kupowac nowej. Nikt tego juz nie uzywa. Dobry CDRW z Philips-a Mount Rainier technologia to jest to co trzeba teraz miec. MR jest standardem ktory pozwala systemowi operacyjnemu na obslugiwanie CDRW bez dodatkowego oprogramowania przez co CDRW z MR moga kompletnie zastapic stacje dyskietek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem i jak rok temu sie popsuła to ją wypierdzieliłem i koniec z FDD.

Fajne uczucie napisze sobie program na zajęcia niose go na uczelnie wkladam do kompa a tu bach dyskietka kaput minus u prowadzącego.

 

Teraz używam RW i jestem chapy.

Ja bym opbstawiał że niedługo Pen Drive przejmą rynek.

Tylko znajdzcie mi na uczelni kompy sprzed 5 lat z USB . FUCK

Małe poręczne jako bryloczek do kluczy zawsze masz przy sobie.

ŻYĆ NIE UMIERAĆ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to jestescie niezli, ja ostatnia gierke ktora nosilem na dyskietkach to bylo panzar general z 8 lat temu, a potem nosilem juz dysk, albo plytki.

 

btw miesiac temu oficjalnie wypalilem wszystkie moje dane na DVD (zmiescilo sie zgrabnie na 20kilku).

Niebieski laser juz jest plytki 20gb niebawem, za pare lat moze zmieszcze sie na 10 plytkach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A znacie może takich ludzi, którzy cały czas jadą na 486 albo starych Pentakach, nie maja CDka ( :!: ) i ciągną na flopkach? Ja kiedyś za mojego Compaqa Prolinea 4/66 jak jeshcze CDka nie miałem, to nawet sobie od nauczyciela z informy Winde 95 na flopach instalowałem (i swoją drogą też na jednej padł sektor...)... :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam mm swojego flopka i nie mam zamiaru sie go pozbyc, taki relikt z przeszlosci ale wciaz na chodzie ;)

 

btw. pewnie niektorzy z Was wiedza o tym, ze panowie madrzy inaczej z Prokomu zmusili do uzywania flopow firmy korzystajace z Przekazu Elektronicznego, wiec o dyskietkach jeszcze bedziemy slyszec nie raz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w kompie nie mam stacji dysków, ale ostatnio była mi potrzebna na laborke (instalacja stacji bezdyskowej Novel Netware) i musiałem podłączyć :( a używałem Verbatim, albo Basf.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...