Skocz do zawartości
Enhancer

X2 5000+ Black Edition G1 Czy Inny X2 Brisbane A Może Windsor F3?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

jestem szczęśliwym posiadaczem x2 4200+ podkręconego zaledwie do 2,52 GHz - mogłem wyciągnąc więcej, ale mój komp jest niesłyczalny (mugen + fander + antec p182) i pracuje 24h/d i nie mogę extremalnie krecić.

 

powiecie - że procek za 200PLn jest kiczowaty - otóż nie - używam go do analiz genetycznych pod linuxem - więc intel tutaj do pięt mu nie dorasta - ten procesor jest lepszy w moich analizach od intela e6600 za 700PLN !

 

ale ok do rzeczy. chciałem kupić coś lepszego (czekam na pheonama b3). i tak: chce brisbane - ale słyszałem, ze tylko g2 się dobrze kręcą, a świetnych windsorów PONOĆ nie ma już -ale ja znalazłem

 

oto 5000+ black edition. ponoc spokojnie pójdzie na 3,1 GHZ - ale ile moge z niego wyciągnąć???? - w sieci dosyć mało na ten temat znalazłem...

http://arest.pl/index.php?inc=produkt&...id=1&grupa=

on jest G1 no ale ma odblokowany mnożnik.. o pamięci się nie martwię - to patrioty llk 800 cl 4 więc ida na 1000MHz z palcem w **** (1300 nawet na nich mialem)

 

a tu ciekawy:

http://arest.pl/index.php?inc=produkt&...id=1&grupa=

wg. oznaczeń to jest windsor f3 !!!!

może tego wziaść ? i ciekawe ile się go da wykręcić, zeby chodził mega stabilnie

 

a tu kolejny f3 (według oznaczeń)

http://arest.pl/index.php?inc=produkt&...id=1&grupa=

 

i kolejny:

http://arest.pl/index.php?inc=produkt&...id=1&grupa=

 

no i black edition drugi:

http://arest.pl/index.php?inc=produkt&...id=1&grupa=

 

z tymże ten BE najlepszy niewiele się da wykreić.

 

może ten tańszy pójdzie tyle, żeby dogonic tego 6400+ BE..

 

wolałbym tego brisbane 5000+, gdyz zależy mi na temperaturach max 55 stopni - a wiadomo 65nm będzie chłodniejsze..

 

co myslicie?

 

ja bym brał brisbane g1 blackedition 2,6GHz i go wykręcił ile się da - mam nadzieję, ze powyzej 3GHz - może 3,2

 

 

aha nie patrzcie się na rózne bzdety na tym arescie - powypisywali głupoty w stylu że ten 5000+ blacke edition to WIINDSOR 90nm... w ogóle same błędy tam są - ja patrze tylko na kody producenta.

 

 

z góry dzięki za pomoc

 

 

PS niestety w tym sklepie nie ma brisbane G2 - a te ponoć się najlepiej krecą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zauważę różnicy? z 2,5 GHz do 3?

 

ponoć ten 5200+ windsor F3 !!! podkręca się do 4GHz:

http://www.sprzetkom.sisco.pl/index.php?ma...oducts_id=22057

 

za 339PLN chyba warto.....

 

wiesz - ja czuje różnice przy zmianie z 2,5 do 2,7GHZ... a co dopiero z 2,5 do 3 no i ten 5200+ f3 mnie zainteresował - jest dostępny we wrocławiu i tylko 339PLn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) o pamięci się nie martwię - to patrioty llk 800 cl 4 więc ida na 1000MHz z palcem w **** (1300 nawet na nich mialem)(...)

(...)

to ja bym chciał jakiegoś screena na potwierdzenie, co? Nie obraź sie ;)

 

(...)

ponoć ten 5200+ windsor F3 !!! podkręca się do 4GHz:

http://www.sprzetkom.sisco.pl/index.php?ma...oducts_id=22057

(...)

hmm, jak masz ciekly azot/suchy lód, bardzo zimne wc i szczęście to może 4 Ghz zobaczysz.

 

Ogólnie opłaca sie brać tego x2 5200+, do 3ghz go podgonisz bez zająknięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja bym chciał jakiegoś screena na potwierdzenie, co? Nie obraź sie icon_wink2.gif

 

 

screena z memtesta nie potrafie zrobić :) a w linuxie cpu-z mi nie działa - everest nie cce tez nic pokazać .

 

OK - te 1300 CL% poszły w memteście - z godzinę testowałem (napięcie 2,5 - więc można było na nich jajka smażyć - gdymbym miał scythe andy samurai zamiast scythe mugen - to z pewnościa tem. była by znacznie niższa - bo ten socket na asusie m2n-sli deluxe jest zaraz obok ramów i ten mugen ledwo co pozwala na wcisniecie ramów - dlatego ocz reaperów nie mogłem wcisnąć) - ale normalnie lece na 1000 - 1066 CL4

 

to nie nowość że te LLK da się wykręcić na tyle.

 

no i teraz mam 4x1GB - a te 1300mhz mialem na 2x1GB - 4 sloty zajete oczywiscie sie gorzej kreca...

 

teraz czekam na 4x2GB więc zobaczymy czy polecą 1066 CL4 - bez podniesienia napiecia.

 

hmm, jak masz ciekly azot/suchy lód, bardzo zimne wc i szczęście to może 4 Ghz zobaczysz.

 

Ogólnie opłaca sie brać tego x2 5200+, do 3ghz go podgonisz bez zająknięcia.

 

nie wiem - nie miałem tego procka :) - po prostu przekazuję informację - że tyle da się go wykrecić

 

moje mozliwosci są takie, ze mimo świetnej obudowy i wentylatorów (fandery) nie moge świrowac ekstremalnie, bo komp ma być niesłyszalny.

(dlatego stosuję ten metal pad na cpu - świetna sprawa - jest super!) + niezbyt wysokie napięcia - teraz mam 1,375 chyba .

 

cisza to PRIORYTET - potem jest podkręcanie ile się da - tak żeby nie bylo za gorąco.

 

jak dalem te fandery na fulll to mi ten 4200+ smigal na 2,75GHz (1,55volt) i temperatury w maksymalnym stresie 63 stopnie megastabilnie (czyli testy minium 12h.

 

 

ale ja chcę ciszę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dość ciężko jest 4ghz na amd.

 

3ghz zrobisz i będziesz miał cisze, a może i wyżej ;)

 

słuchajcie przeleciałem chyba całego neta :)

 

wychodzi na to, ze najlepiej brac 5200+ windsor f3 - ten z linka jest f3 i kosztuje tylko 339PLN

 

zgodzicie się ze mna, czy ktoś ma inne pomysły?

 

może ktoś posiada go i powie ile można wyssac z niego tak spokojnie te 3GHz to mało jak na tak chwaloną rewizję f3 - widzialem na forach brisbane G2 wykręcone do ponad 3GHz.

 

zapewne tam gdzieś koło 3,5GHz sa granie realnych możliwości :) chyba jak sam nie przetestuję, to się nie dowiem:p

Edytowane przez Enhancer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja bym chciał jakiegoś screena na potwierdzenie, co? Nie obraź sie icon_wink2.gif

screena z memtesta nie potrafie zrobić :) a w linuxie cpu-z mi nie działa - everest nie cce tez nic pokazać .

 

OK - te 1300 CL% poszły w memteście - z godzinę testowałem (napięcie 2,5 - więc można było na nich jajka smażyć - gdymbym miał scythe andy samurai zamiast scythe mugen - to z pewnościa tem. była by znacznie niższa - bo ten socket na asusie m2n-sli deluxe jest zaraz obok ramów i ten mugen ledwo co pozwala na wcisniecie ramów - dlatego ocz reaperów nie mogłem wcisnąć) - ale normalnie lece na 1000 - 1066 CL4

 

to nie nowość że te LLK da się wykręcić na tyle.

 

No ty to chyba swoje LLK dawno temu musiales kupowac gdy kosztowaly krocie i byly robione na Micronach. Dzisiejsze LLK to w wiekszosci nawet 1000 CL5 nie zrobia a gdzie tu dalej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ty to chyba swoje LLK dawno temu musiales kupowac gdy kosztowaly krocie i byly robione na Micronach. Dzisiejsze LLK to w wiekszosci nawet 1000 CL5 nie zrobia a gdzie tu dalej...

 

nieprawda ...

 

nieprawda....

 

http://arest.pl/index.php?inc=produkt&...312&katid=3

 

zobacz sobie co w komputroniku pisza o nich - sa lepsze od OCZ, chyba tylko reapery sa lepsze od nich za tą cenę

 

te pamięci kosztuja grosze - dlatego czekam teraz na 8GB - polecam je. kręcą się jak dzikie - trzeba tylko zjechac do 667 i z dzielnikiem procka zjechać też - i jechac magistralą.

 

rezultat jest bombowy. no i oczywiście zależy też od egzemplarza - mam 2 komplety - ten jeden poszedł na 1300 - a ten drugi na 1120 chyba - więc różnica duża

 

razem ida na 1100 ale przy max napięciu (2,5) - to dla mnie za gorąco - więc pracują na około 1066 (zależy jak im tam wyjdzie z SPD) na normalnym napięciu 2,2

Edytowane przez Enhancer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na kompuszrocie sie ludki podniecają że im pamięci lecą CL5 1000 więc sory ale :lol2:

Też bym chętnie zobaczył screen/foto (aparat chyba masz lub ktoś ze znajomych ma) tego 1300 - najlepiej po jakimś SPI chociaż :D

No i ciekawe czemu drugie memki robią tylko 1120 :rolleyes: (mała podpowiedź - te pierwsze to Micron a drugie jakiś shit)

Jakby to był taki hit to by je co druga osoba na forum miała

Czekamy na screena/foto sie prędko nie wymigasz B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i ciekawe czemu drugie memki robią tylko 1120 rolleyes.gif (mała podpowiedź - te pierwsze to Micron a drugie jakiś shit)

Jakby to był taki hit to by je co druga osoba na forum miała

Czekamy na screena/foto sie prędko nie wymigasz cool.gif

 

hmmm w sumie możecie mieć rację

 

Ok - jak tylko go zrestartuję to pokażę (zrobię zdjęcia memtesta

 

spróbuję tez jakoś spod systemu zobaczyć ile to ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co nam da memtest skor nie jest w nim pokazane aktualne taktowanie pamieci, ani timingi? Cos nie wierze ze w takim siriusie puszczaja rowna llk na elpidach i na ewentualnym micronie w tej samej cenie... Ktos tu mocno kreci i proboje bajki opowiadac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co nam da memtest skor nie jest w nim pokazane aktualne taktowanie pamieci, ani timingi?

 

jest pokazane - zarówno MHz jak i timingi

 

to jest memtest86+ - standardowy dodawany niemalze do każdego distro

 

niej estem jakimś mega overclockerem - szukałem najlepszych ramów - te llk cl4 były zachwalane - kupilem i podkręciłem - a ze warunki procek i ram mają siwetne - więc wyszło jak wyszło

 

szukam czego co by pozwoliło pokazać częstotliwość tych ramów bez restartu

 

Cos nie wierze ze w takim siriusie puszczaja rowna llk na elpidach i na ewentualnym micronie w tej samej cenie... Ktos tu mocno kreci i proboje bajki opowiadac

 

1. sirius to zryty sklep - imo - nie warto tam niczego zamaiwać bo nigdy nie dociera a ceny mają z kosmosu

2. po co miałbym kłamać - nie podaję tych wyników do jakichś rankingów czy co - poszukajcie sobie na forach - ja wielokrotnie spotkałem sie z opiniami że moga 1300 zrobić - mi zrobiły - nie pamiętam tylko czy system odpalałem na tym - ale to nie ma znaczenia, bo musiałem jechać na 2.5 vol a wtedy mi sie nagrzały masakrcznie - i tak musiałem ustawić cpu, że chodził chyba na 2,4GHz - inaczej się nie dalo (SPD) - kombinować nie chicałem

 

tych 1300 i tak teraz nie udowodnie bo musial bym jedna pare wyciagac a nie mam teraz na takie zabawy czasu - i nie widze sensu - z tego co czytałem te ramy to potrafią i to nei jest jakieś osiagnięcie wg. mnie....

 

ale jak tylko dostanę te 8GB to owszem z ciekawości jeszcze raz postaram sie zrobić te 1300 i zrobie foty - chyba że znacie jakiś benchmark pod linuxa, który działa jak cpu-z albo podobny i pokazuje takie tam rzeczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.komputronik.pl/Pamiec_DRAM/Pami...y,id,20641,s,1/

 

to sa te pamięci - więc dziwię się dlaczego Wy się dziwicie, że je na tyle wykręciłem... one ida jak burza - nawet na 2,2 vol ładnie się krecą

 

 

w tych komentarzach w komputroniku rzeczywiście pisza, ze sie popsuły teraz te llka... choroba aa ja właśnie zamówiłem 8GB - jak mi przyjdą te lipne już...

 

 

 

ok widze, ze bedę musial udowodnić Wam - jescze raz zastrzegam, że nie jestem mega overclocekrem - więc mogłem się walnąć

 

w memtest86+ było jak byk napisane 650MHz cl 5 5 5 16 czyli leca z 1300MHz

 

postaram sie jak najszybciej restartnać kompa - bądźcie cierpliwi - ten komp łazi 24h/d więc to nie takie łatwe go restartnąć

 

procesor jak zmienie (TEMAT) to go restartnę

 

i bire tego winsdora f3 5200+

 

 

2 dni już mi symulacjaleci więc nie moge zrestartować teraz - ale spoko - mam nadzieję, ze ise szybko skonczy

Edytowane przez Enhancer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli poszly Ci na 1300 CL5 to na bank trafily Ci sie Microny, tylko sakda taki cudak gdy te pamieci od ladnych kilku miesiecy LLK nie sa juz produkowane na tych kosciach, dziwne ze kupiles je niedawno i trafil Ci sie taki komplet.

 

Teraz LLK sa naprawde mizerne, sam ostatnio przezrzucilem chyba z osiem kompletow (z roznych zrodel), zarowno 1x1GB i 2x2GB i wszystkie ewidentnie byly na elpidzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli poszly Ci na 1300 CL5 to na bank trafily Ci sie Microny, tylko sakda taki cudak gdy te pamieci od ladnych kilku miesiecy LLK nie sa juz produkowane na tych kosciach, dziwne ze kupiles je niedawno i trafil Ci sie taki komplet.

 

Teraz LLK sa naprawde mizerne, sam ostatnio przezrzucilem chyba z osiem kompletow (z roznych zrodel), zarowno 1x1GB i 2x2GB i wszystkie ewidentnie byly na elpidzie.

 

to żeś mnie zdołował - liczyłem, że te 8GB pójdzie spokojnie na 1GHz... :(

 

a jest jakiś sposób, żeby to sprawdzić czy są na micronach?

 

ten PDP jest jakiś zryty - co to za chamska polityka skoro wypuszczają świetne pamięci, a potem je maczają w błocie!

 

wcześniej miałem Patrioty cl3 DDR1 - 2 G w dualu - 0 PODKRĘCANIA!!!

 

wcześniej były geile 1G w dualu - dawały rade - cl 2,5

 

chciałem kupic reapery cl4 do tego procka - te to ładnie się kręca...

ale przez scythe mugena nie mogłem (miejsce) - miałem do wyboru ocz platiniumy albo patrioty llka - padło na llk - bo wszyscy je polecali...

 

zaufałem... i sie POZYTYWNIE ZASKOCZYŁEM....

 

ale definitywnie jeden komplet jest lepszy od drugiego -ale specjalnie go dla Was przetestuję jak mi się ta analiza skonczy - zastrzegam to może potrfać nawet pare dni (dopiero 2,5 dnia trwa...

 

czyli moje pytanie bzmi: jak można sprawdzić, czy one są na micronach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli moje pytanie bzmi: jak można sprawdzić, czy one są na micronach?

Najlepiej zdjąć radiator - nie wiem jak tam ze stickerem jest. Ewentualnie Przepisać wszelkie info z nadruków może się po nich dojdzie jakie kości siedzą w środku.

A co do OC 2x2GB zestawów to jek 8GB poleci ci na 1000 CL5 przy 2.3V to będzie dobrze - to całkiem inna bajka jak 2x1GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zdjąć radiator

 

wiadomo - odpada

 

Ewentualnie Przepisać wszelkie info

 

to sie da zrobić

 

to całkiem inna bajka jak 2x1GB

 

tak no zdaję sobie sprawę z tego.. 4x1 GB to inna bajka - a co dopiero 4x2GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wroce do procka...

moj x2 5000+ brisbane G1 na 2,9GHz chodzi na default V

do 3.0 potrzebuje lekkiego podbicia napiecia 0,05V

na 1,425 chodzi na 3.1 ale juz podczas orthosa komp sie wylacza (przegrzewa sie) :lol: box nie daje rady :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wroce do procka...

moj x2 5000+ brisbane G1 na 2,9GHz chodzi na default V

do 3.0 potrzebuje lekkiego podbicia napiecia 0,05V

na 1,425 chodzi na 3.1 ale juz podczas orthosa komp sie wylacza (przegrzewa sie) :lol: box nie daje rady :lol:

 

no to nieco lepiej się kręci ten twój brisbane niż moj 4200+ windsor F2 (2200@2520) - megastabilnie przy supercichym chłodzeniu)

 

ciekwae ile brisbane g2 by się wykręcił - bo też namierzyłem tego 5200+ na brisbane G2

 

czyli mogę przyjąć a priori, że windsor f3 poleci ponad 3,2GHz - dobrze myślę? zapewne mogę trafić na jakąś padakę - ale jak bym osiągnął odpowiednik 6400+ bez drastycznego podwyższania napięcia (cisza przede wszystkim) to bym był zadowolony

procesor kupię w poniedziałek zapewne - bo już namierzyłem sklep.

 

a może warto brisbane g2? - mniej pamieci L2 - w sumie... i pewnie się gorzej kręci od F3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok

 

mam screeny - wkleje e w tą noc - bo teraz mam robotę

 

mam kolejne pytania.

 

teraz móje myślenie wyglada tak:

 

mam świetną płyte do OC (asus m2n-sli deluxe) - magistralę da się krecic ile wlezie!

mam scythe mugen + antec p182 + fandery - wiec warunki rewelacyjne - chłodno jest w środku.

do tego te patrioty słynne :)

 

1. kupić blck edition 5000= G1 brisbane za 319PLN? - mam go na miejscu -od zaraz

+ odblokwany mnożnik = mniej zabaw z spd

- brisbane (1MB cache)

- po co doplacac za odblokowany mnożnik skoro mam świetną płytę i pamięci

 

2. kupić windsora F3 5200+ - za 340PLN czekałbym na niego 2-3 dni i nam iejscu moglo by sie okazac ze to nie F3 - mimo ze zaklinają się ze f3?

+ 2MB cache

+- niewiem już sam co się lepiej kręci G2 czy F3

- 20 drożej - niby to 20 PLN ale to jest cena metal pada

 

3. a może G2 5200+ za 330-344 to tez trzeba czekać?

- cache

+ g2 ponoć tak samo się kręci jak windsor

 

 

wiecie o co mi tak na pradę chodiz? żeby cicho osiągnąć 3,2 GHz

 

teraz łatwiej mi pomóc?

 

słyszałem, ze na tym black edition to spokojnie da sie 3,2 wyciagnac

 

juz wszystkie fora przekopalem - na jednych chwalą G2 - a na innych F3 już sam nie iwem co lepiej wziaść - może włąśnie black edition (cena)

 

zgłupieć można

 

niech ktoś napisze, kto ma te procki i sam powie co i jak

 

z góry dzięki

 

jak zrobie swoej to poszpperam na necie i dodam te screeny obiecane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. kupić blck edition 5000= G1 brisbane za 319PLN? - mam go na miejscu -od zaraz

+ odblokwany mnożnik = mniej zabaw z spd

- brisbane (1MB cache)

- po co doplacac za odblokowany mnożnik skoro mam świetną płytę i pamięci

 

2. kupić windsora F3 5200+ - za 340PLN czekałbym na niego 2-3 dni i nam iejscu moglo by sie okazac ze to nie F3 - mimo ze zaklinają się ze f3?

+ 2MB cache

+- niewiem już sam co się lepiej kręci G2 czy F3

- 20 drożej - niby to 20 PLN ale to jest cena metal pada

 

3. a może G2 5200+ za 330-344 to tez trzeba czekać?

- cache

+ g2 ponoć tak samo się kręci jak windsor

Moim zdaniem albo Brisbane G2 model 4200+/4400+ (w zależności od dostępności) albo Windsor F3 5200+. Co do G1 nawet z odblokowanym mnożnikiem - bardzo mała szansa, żeby 3,2GHz stabilnie (chociaż z 2h Orthosa) wyciągnął, nie mówiąc już o tym, że wydajnościowo i tak będzie ze 100MHz za G2.

 

wiecie o co mi tak na pradę chodiz? żeby cicho osiągnąć 3,2 GHz

O ile 3-3,1GHz jest jak najbardziej realne, to 3,2GHz na pierwszym lepszym procu nie zrobisz (przynajmniej nie na AC do pracy 24/7). Może poszukaj jakichś używek z pewnym oc (ale teraz to ciężko o takie). Edytowane przez luk1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-155397-1202495048_thumb.jpg

 

tutaj sie nie bawielm bo nie mialem czasu - to tylko 1100MHz

 

stabilne tylko gdy mam fandery na max - wtedy te 2,75GHz wstaje i działa - ale na długa stabilność nie robiłem testów - bo nie po to fandery kupowałem, żebym jes słyszał prawda.

 

z dzielnikami też nie maiłem czasu się bawic - ale jak tak strasznie chcecie to go drugi raz zrestartuję i sprawdzę -

 

Moim zdaniem albo Brisbane G2 model 4200+/4400+ (w zależności od dostępności) albo Windsor F3 5200+. Co do G1 nawet z odblokowanym mnożnikiem - bardzo mała szansa, żeby 3,2GHz stabilnie (chociaż z 2h Orthosa) wyciągnął, nie mówiąc już o tym, że wydajnościowo i tak będzie ze 100MHz za G2.

 

tylko teoretycznie bym się zgodził - z tego co czytam na necie tak wychodzi

 

pytanie - te 4200+/4400+ G2 wykręce na ile (oczywiście tak uśredniając, bo nigdy niewiadomo co się trafi) do 3,2 dojdzie?

 

O ile 3-3,1GHz jest jak najbardziej realne, to 3,2GHz na pierwszym lepszym procu nie zrobisz (przynajmniej nie na AC do pracy 24/7). Może poszukaj jakichś używek z pewnym oc (ale teraz to ciężko o takie).

 

to sie zgłaszam - jak ktoś ma to to biorę

 

ide jeszcze poczytac poszukać i znaleźć te tanie G2

 

 

dzieki za pomoc..

 

piszcie coś jeszcze im wiecej tym lepiej

 

ktoś inny potem z tego skorzysta, jak ja korzystam z innych opinii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja bym chciał jakiegoś screena na potwierdzenie, co? Nie obraź sie icon_wink2.gif

 

teraz czekam na 4x2GB więc zobaczymy czy polecą 1066 CL4 - bez podniesienia napiecia.

jesli zamówiłeś 4x2GB 1066 CL5 to moze poleca bez zmiany napiecia na 1066 CL4 ,natomiast jesli zamówiłes 4x2GB 800Mhz CL4 LLK to módl sie żeby 1000Mhz CL5 przy 2.3V zrobiły :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zaczynam się modlic, bo to mają być 800tki. tylko koleś się już tydzień spóźnia

pewnie je klei teraz :)

 

dostaje juz oczopląsów który procek wybrać - jak się wkurzę to zostanę przy tym f2 4200 i poczekam do marca-kwietnia na phenoma b3...

 

wsadze jeszcze w tego antka scythe kama na 3 sloty 5.22" i dmuchnę jeszcze na ram z przodu - to schłodzi ramek i moze pocisnę te 4x1 wyżej stabilnie i cicho.

 

albo polece z napięciem na procka max - 1,5 - 1,6 i na ram dam 2,5 i zobaczymy jak to poleci :0

cudów nie oczekuje - pewnie stabilnie da się na 2,75 i ram 1100 cl5 - procek mnie ogranicza i te wolnijesze ramy - szkoda ze pdp nie wpadło na pomysł sprzedawania quad kitów llk cl 4.... to może razem te 2 komplety by lepiej śmigały

 

a te llk kupiłem w arescie we wro - więc może jeszcze raficie na microny :0

 

 

 

dobra macie dowód

post-155397-1202510256_thumb.jpg

 

zmniejszyłem mnożnik do 8 a mnoznik ram dalem na ddr800

na szczeście spd dało radę i wszystko wstao normalnie

 

teraz pisze z tego - zobaczymy jak będzie stabilne

 

ram ma napiecie 2,35 - będę chciał obiżyć

Edytowane przez Enhancer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale 1300 nima :lol: Fajne memki i jak kupowane jakoś niedawno to niezły fart - ciekawe ile moje zrobią na takim papu. Co do ramu to jak nie spełni oczekiwań to podbij do userów DDR2.pl lub Xtreme Addict - może wynajdą jakie fajne memki w dobrej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no 1300 było na jednym komplecie :)

 

1260 to prawie 1300 :0 - zresztą sam się zdziwiłem, ze jednak udało sie odpalić je oba na 1260 - nie jest to stabilne - orthos sie wywalil po 7min - ale w linuxie - dalej postaram sie ustawic tak, aby było stabilne 24h/d no i pewnie jak zwiększe magistralę do 320 to 650 MHz wyskoczy i będzie 1300 :0 tylko czy spd to ma :0 zobacze - bo pewnie zaraz mi się wysypie te 1260 :0

 

 

acha - wszędzie piszą, żeby zmienić TRFC na 195 ns - u mnie nie ma tak - są wartości 0 1 2 3 i - to ja dałem na 2 (że niby blisko 195ns - to nic nie daję

 

a jak myslicie - lepije mieć 1200-1260 MHz cl5-5-5-16 czy 1000 Cl-4-4-4-12 ?

 

ja myslę, że cl4 - bo bynajmniej stabilne i ram leci na 2,2 V (standard) a nie na 2,35 V jak teraz

 

 

 

no to co opłaca sie przechodzić z 2,5GHz na np. 3,2? i więcej cache... - sam nie wiem - 340 PLn cpu + 20 metal pad = 360

za stary cpu jak dostane 160 PLn to będzie dobrze = 200 PLN dopłacam do interesu na kilka miesięcy (luty, marzec, kwiecień -do phenomów 9*50 B3 - bo i tak ta milion procent musze mieć phenoma real 4 cores! po prostu dałem ciała kupując tego 4200+ bo mogłem kupić brisbane g2 w tej cenie

 

wydaje mi się, ze nie opłaca się przesiadać na 2-3 miesiące - teraz mi wszystko śmiga z prędkością światła.

 

 

ktoś wcześniej na samym początku napisał krótko i zwięźle- że się nie opłaca i chyba miał rację :)

Edytowane przez Enhancer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie

 

odpaliłem te 8GB patriot cl4 800 - na tych samych stabilnych ustawieniach co tamte 4GB

 

czyli 2,2 V 9standart) 1008 MHz 9pójdą pewnie więcej - pobawię sie)

może jestem szczęściarzem...

 

także one po prostu tyle idą - pewnie spokojnie na cl4 1100 poleca a 1200 na cl5

 

jak już wspomniałem procka ie zmieniam - phenom już kosztuje 620PLn - a jest 12 luty - w marcu powinny wychodzi kolejne phenomy, a w kwietniu może juz 9*50 B3 !

 

więc nie ma co teraz zmieniać..

 

ludzie kupujcie patrioty llk extreme edition - są najlepsze

 

warte każdej złotówki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...