Skocz do zawartości
chemixx

Zasilacz Za 500-550zl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chcialbym kupic jakis zasilacz 600-650w. Zasilka bedzie pracowac ze sprzetem z podpisu . Moim faworytem na ta chwile jest Bequiet Dark Power PRO P7-PRO-650W. ale zastanawiam sie czy w tej cenie nie znajde nic lepszego warunek to odpinane kable.

Edytowane przez chemixx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze po co Ci taki potwór? Wystarczy Tobie z nadmiarem najsłabsza 450W tego BQ. Przy nadmiarze gotowki można się z uporem pokusić o 550W.

Ten BQ P7 ma zdecydowanie bezkonkurencyjny system kabli. I jest zdecydowanie najcichszą zasiłką na rynku. Można sie jeszcze zastanowic nad Modecom'em Volcano 550W, dużo tańsza od BQ, tylko jeszcze nigdzie nie widziałem jakiegoś wiarygodnego testu tego PSU. Tzn o moc i stabilność nie ma się co martwić, bo to sprawdzona konstrukcja. Ale nastawy went każdy daje inne i zawsze jest to jedna wielka niewiadoma. Ale o ile nie masz żadnego specjalnego systemu chłodzenia, to o ile nie bedzie przyszlej potrzeby, jest jeszcze kilka zasilaczy, ktore także spełnią oczekiwania ciszy i mocy z nadmiarem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze po co Ci taki potwór? Wystarczy Tobie z nadmiarem najsłabsza 450W tego BQ. Przy nadmiarze gotowki można się z uporem pokusić o 550W.

Ten BQ P7 ma zdecydowanie bezkonkurencyjny system kabli. I jest zdecydowanie najcichszą zasiłką na rynku. Można sie jeszcze zastanowic nad Modecom'em Volcano 550W, dużo tańsza od BQ, tylko jeszcze nigdzie nie widziałem jakiegoś wiarygodnego testu tego PSU. Tzn o moc i stabilność nie ma się co martwić, bo to sprawdzona konstrukcja. Ale nastawy went każdy daje inne i zawsze jest to jedna wielka niewiadoma. Ale o ile nie masz żadnego specjalnego systemu chłodzenia, to o ile nie bedzie przyszlej potrzeby, jest jeszcze kilka zasilaczy, ktore także spełnią oczekiwania ciszy i mocy z nadmiarem.

Hmm skoro takie robia to po cos sa:)

a tak na powaznie to do tej pory mialem tagana 380w sluzyl mi dzielnie przez ponad 2 lata w miedzyczasie mialem zmieniany 3 razy sprzet. I wole kupic sobie zasilke z nadmiarem mocy niz pozniej mam zalowac. w niedalekim czasie planuje zmienic grafe i zapewne po jakims czasie jak bede mial sianko kupie druga wiec dlatego uwazam ze warto miec troszke wiecej "mocy"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nawet przy SLI itp i quad'em spokojnie z zpasaem Ci 550W wystarczy. 450 by starczyła w tym wypadku, bo te BQ mają bardzo mocne 12. A to od nich wszystko zależy. Ale na upartego 550W i nie masz co się martwić o PSU przez długi czas.

 

Co do Chiefteca. Tak można, jest to jakiś wybór, zasilacz dobry, ale zwyczajnie głośny, tzn też nie jest to jakiś wyjec i ta jego 140 nie obraca się z jakimiś strasznymi RPM, ale kreci się dośc szybko. Jak dla mnie PSU to kwestia osobista. Obecnie na rynku z firmowych zasilaczy każdy robiony przez dobre firmy zasilacz, dobrany odpowiednio mocowo do sprzętu trzyma napięcia na bardzo wysokim poziomie. I różnice pomiędzy odpowiednimi firmami naprawdę są niewielkie. Ale np. porównując kulturę pracy, czasem jest przepaść, czasem dwie :wink: Po prostu co mi po tym, że mój zasilacz będzie troszkę stabilniejszy, skoro będzie dużo głośniejszy. Ale jeśli komuś zupelnie na tym nie zależy, to taki Chieftec jest bardzo dobrą propozycją. Tylko, że nawet w tym przypadku wolę troszkę tańszego Volcano 550W ( mocowo także spokojnie sobie poradzi ), a w drobnych szczegółach lepiej wypada od Chiefteca 14C. I jeśli cena podobna, to można się z łakomości na 750 rzucić, ale pewnie będzie tylko głośniejsza, więc 650 jest rozsądniejszym wyborem. Antek w tej cenie nie ma nic ciekawego IMO.

 

Poszukaj sobie arta na purepc, jak to SLI i jakimś konkretnym porcku na 450 Topowera P7 puszczali. Co prawda pod względem mocy ten Topek to klasa sama dla siebie, ale te nowe karty mniej prądu potrzebują i spokojnie nawet 450 wystarczy. Poza tym bardzo polecam FAQ Svende, po takiej lekturze każdemu łatwiej samemu wybrać odpowiednie PSU dla siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się - mocy aż nadto. Jeżeli chcesz mieć zapas, mieć cicho i mieć zróżnicowane okablowanie - możesz faktycznie wybrać Corsair 520, albo Dark Power P7-Pro. bqt jest nowszą konstrukcją, dzięki czemu ma wyższą sprawność. Już nie mogę doczekać się nowych zasiłek Enermax Modu82+ :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przeczytaj warunki testu na tym "portalu". Jakieś tajemnice? To ja za taki test dziękuję.

 

A S12 jest EOL - nieprodukowany.

Już nie mogę doczekać się nowych zasiłek Enermax Modu82+

Ja również nie moge sie doczekac :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie warunki? nie wiem o co ci chodzi. mieszkam w anglii i w kilku mijescach go możan dostac nawet jak go nie prodkują już. nawet jeżeli tutaj http://www.silentpcreview.com/article656-page1.html jest opis. nie chce się kłócic. zasilacz jest niesamowicie cichy i najbardziej wkurzajaca rzecz jest ilośc kabli (bodajże ma 3 kable na same dyski) których nie można odczepic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do zasilaczy ktore panowie mi tu jeszcze polecaliscie jest maly problem poniewaz jestem ograniczony do kupna zasilacza tylko i wylacznie w znak.pl A to dlatego ze tagan ktory mi sie spalil zostal zostal kupiony wlasnie w znaku i tam za doplata wymienie go na inny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w zależności od tego ile chcesz przeznaczyć kasy:

Chieftec 650W z 14cm wentylem

BQ P7 PRO - Dowolny da rade z twoim zestawem nawet jak dokupisz 8800 ULTRA

z obu będziesz bardzo zadowolony bo jak by nie było są to zasilacze z najwyższej półki ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Benito: porownalem to co jest podane na zenfiscie odnosnie enermax liberty i BQ SP/DP 650W.

BeQuiet Straight Power 650W (458zl)

BeQuiet Dark Power 650W (549zl)

Enermax Infiniti 650W (629zl)

 

Parametry wydaja sie byc podobne o.O Z ta roznica, ze BQ ma 4 linie 12V a enermax 3... Laczna obciazalnosc pozostaje na tym samym poziomie 52A. Ten drugi ma tez odpinane kable, BQ SP chyba na sztywno a BQ DP czesciowo odpinane?

 

Jest jeszcze roznica w standardzie wykonania Enermaxa: ATX12V v2.2, EPS12V v2.92, BTX v1.0a. BQ spelnia tylko ATX12V v2.2. Czy to wlasnie powoduje roznice w cenie jak i stwierdzenie ze kazdy BQ sie chowa przy enermaxie infinity?

Edytowane przez Wiedzmin_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Benito chyba ciutkę przesadzasz...

Co znaczy "CHOWAJĄ SIĘ" chcesz mi powiedzieć że osoba która zapłaci za najtańszego INFINITY 620zł za 650W poczuje jakąkolwiek różnicę nawet w porównaniu do 550W BQ P7 który jest min. 200zł tańszy ? ? ?

 

Zwłaszcza kiedy używa kompa z C2D + 8800GT + 2 x hdd + ODD + dzwiękówka = najpopularniejszy zestaw

 

szczerze wątpię...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na quadzie podkconym na suchym albo kaskadzie z SLI/CF na 8800GTX/2900XTX + 4GB ramu + 4 HDD + sprzęt do obciążania zasilacza ponad jego tabliczkę znamionową :)

 

Obecnie od pewnego poziomu wybiera się zasilacz na podstawie zaufania do marki lub też przyzwyczajenia i zasobności portfela...

 

Jeżeli ktoś ma dowolną ilość pieniędzy i "dobrego przeciętniaka" czyli to co napisałem powyżej to wybór między np: BQ P7 DarkPower, Enermaxem Infinity, Taganem BZ, Corsairem czy SeaSonic'iem jest przechlapany :]]]]]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...