Skocz do zawartości
Zenfist

Tagan Bz (below Zero)

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawie sie prezentuje, zawsze lubiłem bardzo Tagany, ale ostanio z ciszą było kiepsko wiec sie jakos od nich odsunąłem, z tego co tutaj widze, to ten do najcichszych tez nalezec nie bedzie, a szkoda. Oświetlenie troche nieprzemyślane, bo malo kto robi kompa w 3 kolorach, jakby bylo same blue&green to ideał dla mnie.

 

No ale, trzeba poczekac na porzadna recke ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

imho marketing, bo niby jak to sprawdzic?

Chodziło mi o stabilność napięć. Pomierzyłem właśnie u siebie i wahania +12V (pomiar na złączu 8pin zasilania CPU):

pomiary dla:

3,6Ghz (8x450 const) Vcpu=1,4v

idle 200W 12,14-12,17v

Prime95 330w 12,10-12,11v

Prime95+Atotool 420W 12,12-12,13v

4,0Ghz (6-10 multiple x400) Vcpu=1,68v

idle 250W 12,14-12,16v

Prime95 460w 12,06-12,08v

Prime95+Atotool 550W 12,08-12,09v

Czyli dla konkretnego ustawienia CPU wahania poniżej 0,5%, a dla róznych ustawień CPU wahania nie przekraczają 1%.

 

 

Ile taki dodatkowy kabel kosztuje?

tu nie chodzi tylko o kabel..ale i elektronikę ..cena ok.35USD wiecej ..ale tak na prawdę to nie wiem po co ten bajer..wizualny bardziej niż konrektny

 

Ciekawie sie prezentuje, zawsze lubiłem bardzo Tagany, ale ostanio z ciszą było kiepsko wiec sie jakos od nich odsunąłem, z tego co tutaj widze, to ten do najcichszych tez nalezec nie bedzie, a szkoda. Oświetlenie troche nieprzemyślane, bo malo kto robi kompa w 3 kolorach, jakby bylo same blue&green to ideał dla mnie.

 

No ale, trzeba poczekac na porzadna recke ;)

nie jest głośny BZ1100, ale jak nie eksploatujemu go w extremalnych warunkach to mały rezystor na zasialniu wentylatorka obniży obroty..bo max.co stwierdziłem to letni zasilacz pod obciązeniem ok.600W.

 

dodam, że Corsair HX520W też chodził z tymi klockami ale jakby gorzej się kręcił system mam wrażenie.. na pewno nizsze napięcia dawał na klocki ..

Edytowane przez lama1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

jak narazie jest tylko wersja 1100 Watt ktora obsluguje ESA.....musisz uwazac bo jest normalna 1100 Watt Piperock i 1100 Watt SmartRock ESA...SmartRock obsluguje ESA

 

 

Witam!

Czy mogę prosić o proste potwierdzenie, że model zasilacza Tagan - BZ800 Below Zero 800W obsługuje specyfikację ESA. Nigdzie w sklepach internetowych nie jest to wyraźnie napisane, nawet na stronie Tagana jest reklama ESA, ale przy opisach zasilaczy serii BZ, ESA nie jest wymieniana.

casTLe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:-))

jakoś chciałem zachęcić.. tak pod włos :-)

 

U mnie zasilacz sprawuje się całkiem, całkiem.. nawet wentylator jakoś się wyrobił i przycichł..na pewno jak nie kręcę na równi z Scynthia S-flex 1200rpm go schłychać.

Edytowane przez lama1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę sie zdecydować:

-Tagan BZ600 Below Zero 600W

czy

-Corsair CMPSU-620HXEU 620W

doradźcie Panowie. Skłaniał bym się ku ciszy, ale nie jest to priorytetem. Chociaż wydaje mi się że przy mojej obecnej zasiłce to jeden i drugi będzie cichy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiele z tego nie rozumiem ale znalazłem literówkę ;)

Po drugiej stroni radiatora

Rozwaliła mnie nazwa tej firmy: Cheerful Industrial Co. Ltd.

Wygląd 10,0 pkt 15% -> kwestia gustu, światełka to jeszcze nie styl IMO [;

ps. jak bym wiedział że mam was 6 km od domu to bym kupił nówkę a nie leżaka z allegro ;P

Edytowane przez q8ic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

ja mam pytanko do osob ktore rozkrecaly ten zasilacz. czy w srodku jest wystarczajaco duzo miejsca aby podlaczyc i zostawic kontroler obrotow wentylatora (mam na mysli zalman fan mate 2.0) ?

 

jeszcze jedno. czy kablem pcie 6pin +2pin moge podlaczyc drugiego radeon 4850 (posiada gniazdo 6pin)? ja nie widze problemu, ale chce sie upewnic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

ja mam pytanko do osob ktore rozkrecaly ten zasilacz. czy w srodku jest wystarczajaco duzo miejsca aby podlaczyc i zostawic kontroler obrotow wentylatora (mam na mysli zalman fan mate 2.0) ?

 

jeszcze jedno. czy kablem pcie 6pin +2pin moge podlaczyc drugiego radeon 4850 (posiada gniazdo 6pin)? ja nie widze problemu, ale chce sie upewnic.

Kontroler lepiej zostawic na zewnatrz-w razie regulacji nie musisz znowu rozkrecać.

Ale niezbedna zamiana złacz (w zasialczu małe złącze do podłaczenia wentyla) i sprawdzenie aby wentyl sie uruchamiał na default ustawieniach kompa w zimnym pokoju ( bo mozemy za bardzo przykrecić i wentyl moze sie wtedy zatrzymywać ...

Edytowane przez lama1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...