Skocz do zawartości
marlutowski

Zestaw Do Oceny - Na Mb Foxconn P35a-s

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się do zakupu takiego zestawu:

 

FOXCONN P35A-S P35+ICH9R S775BOX

PDP Patriot 2GB DDR2 800 Dual LLK CL4

Tagan TG400-U33 2-Force II 400W

PALIT 8600GT SONIC+ 256MB DDR3 625/1800

Intel Pentium Dual-Core E2160 1.8GHz

SCythe NInja

buda Chieftec LBX-01BBB lub LBX-02BBB lub LBX-03BBB 225

 

Co sądzicie o tym zestawie?

 

Komp będzie chodził ze 2-3 HDD i 1-2 napędami optycznymi

Mam jedynie lekkie wątpliwości co do Ramów oraz przede wszystkim zasilki. Chciałbym cichą i przede wszystkim solidna zasilkę do góra 250zl.. Doradźcie mi cos...

Zastanawiałem się nad takim Amacroxem:

http://www.allegro.pl/item309894359_amacro..._wa_wa_vat.html

Tańszy i ponoć też dobry...

Co sądzicie o tym zasilaczu?

 

A może ?:

http://www.allegro.pl/item308454331_zasila...0vxeu_450w.html

 

Jaki dysk do tego ?

Chciałbym brac 500GB na SataII

brac WD czy SEAGATE? Zależy mi na cichości, szybkości, niezawodnośic i niskiej temperaturze.

 

Seagate ST3500630AS Barracuda 7200.10

http://www.skapiec.pl/site/cat/8/comp/96969

 

czy Western Digital WD5000KS

http://www.skapiec.pl/site/cat/8/comp/93636

?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ramy wporządku do takiego procka możesz wziąśc Kingstony 667mhz na ELPIDZIE.

Zasiłka spokojnie możesz brać 400-sto Watowego Amacroxa

Dysk POLECAM SEAGATE

 

I zamiast tak drogiego wiatraka weż sobie E2180 i tańszy wiatraczek (np Arctic Freezer 7 PRO)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ramy wporządku do takiego procka możesz wziąśc Kingstony 667mhz na ELPIDZIE.

Zasiłka spokojnie możesz brać 400-sto Watowego Amacroxa

Dysk POLECAM SEAGATE

 

I zamiast tak drogiego wiatraka weż sobie E2180 i tańszy wiatraczek (np Arctic Freezer 7 PRO)

Ja wolałbym coś cichego, a NINJA zdeecydowanie taki jest.. Wolę wydac 5 dych więcej, ale mieć komfort i ciszę...

 

400-ka pociągnie 2-3 HDD ?

 

Za jakiś czas jak potanieja E6600 to myślę o włożeniu takiego... Dlatego wolę dołozyc pare groszy i miec zapas mocy...

 

A 2180 nie wiem czy się opłaca brac, bo to właściwie to samo co 2160, ale o wyższym taktowaniu.. A tego 2160 zamierzam kręcic, wiec właśnie dlatego wybrałem takie mobo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie bierz kolego tych ramów, są problemy z nimi na foxconnie, znaczy się często nie chcą wystartować na napięciu 1,8v a takie jest defaultowo, co do dysku nie lepiej wziąć seagate 500 z serii 11? cena chyba będzie identyczna, może parę groszy więcej, a jest szybsza i pewnie cichsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie bierz kolego tych ramów, są problemy z nimi na foxconnie, znaczy się często nie chcą wystartować na napięciu 1,8v a takie jest defaultowo, co do dysku nie lepiej wziąć seagate 500 z serii 11? cena chyba będzie identyczna, może parę groszy więcej, a jest szybsza i pewnie cichsza.

W takim wypadku jakie ramy polecasz ?

 

Jeśli chodzi o dyski 500GB, nie wiem czy jest sens przepłacać 80zl. Znalazlem coś takiego:

ST3500320AS

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=310776056

Edytowane przez marlutowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz do 250 zł tylko Chieftec przychodzi mi do głowy i za to spokojnie kupisz 500W tyle że będzie na prawdę niewiele głośniejszy.Ja go mam i najgłośniejsze u mnie są wiatraczki 80 a poza tym komp jest na prawdę cichy.A już chodzi od lipca.A ramy to może OCZ chyba z tego co wiem na tej płycie nikt z nimi problemów nie miał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim wypadku jakie ramy polecasz ?

 

Jeśli chodzi o dyski 500GB, nie wiem czy jest sens przepłacać 80zl. Znalazlem coś takiego:

ST3500320AS

Ram zależy, od tego ile chcesz na nie wydać, ten dysk to właśnie seagate 7200.11, jak coś, jest o niej temat w dziale o dyskach to poczytaj o nim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A coś co nie jest okazją? Kompa będe składał dopiero najszybciej za 2-3 tygodnie...

napisz do sprzedajacego to mysle ze Ci je przetrzyma i bedziesz mial swietne pamieci ...z patriotami jest spora loteria

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety koles nie odpisuje..

 

Naczytalem sie troche o problemach z tymi BIOS-ami, a bylem ju zprawie zdecydowany na tego Foxconna.. Ale chyba jednak zdecyduje sie na:

 

Gigabyte P35C-DS3R (Intel P35 + ICH9R) rev. 1.1:

 

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=2521-20

 

Powody decyzji:

- dopracowane BIOS-y

- tez sie dobrze kreca, nie zamierzam proca (2160) krecic szybciej niz do 3.0

- komp ma dzialac bez problemow i nie wkur.... uzytkownika...

- FOX co prawda ma FireWire, ale na chwila obecna nie jest mi koniecznie potrzebny.. Jak bede musial, to sobie kupie karte Adapter na allegro za 25-30 zl

- obsluga DDR3... Narazie to ciekawostka, ale po zlozeniu kompa nie zamierzam go przez najblizszy czas modernizowac. Moze teraz nie sa popularne, ale pewnie ich ceny potanieja i za jakis czas beda duzo tansze od ddr2, tak jak teraz jest z ddr2 i ddr

- oba maja ta sama ilosc PCI, Gigabyte ma 3 PCI exp, a fox tylko 1.. Jak Kupie GF8600 Sonic, to nawet to 1 gniazdo mi odpadnie, bo je grafa zasloni, i nic mi po tym gniezdzie nie bedzie

- to gniazdo od PATA na plycie jakos scierpie.. chce brac bude chiefteca LBX, wiec z tym problemow nie bedzie..

- ponoc mniejsza wybrednosc pracy z pamieciami

 

Co sadzicie o tym gigabyte ?

Szukalem o nim w google i pisza o nim duzo mniej niz o tym FOxie...

Pewnie dlatego ze sprawia mniej problemow...?

 

 

Konifguracja po waszych sugestiach:

Gigabyte P35C-DS3R (Intel P35 + ICH9R) rev. 1.1

PDP Patriot 2GB DDR2 800 Dual LLK CL4

Amacrox 450W

PALIT 8600GT SONIC+ 256MB DDR3 625/1800

Intel Pentium Dual-Core E2160 1.8GHz

SCythe NInja

buda Chieftec LBX-01BBB lub LBX-02BBB lub LBX-03BBB

hdd Seagate 500 GB ST3500320AS (7200.11)

Edytowane przez marlutowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam juz nie wiem.. Foxconna chcialem poczatkowo brac ze wzgledu na minimalnie lepszy OC oraz FireWire..

A wiecej niz 3GHz nie chce z proca krzesac..

 

Na Gigabajcie idzie wyciagnac FSB do 400 Mhz, czyli chyba z osiagnieciem 3GHz nie powinno byc problemu..

 

Mozesz mi powiedziec jak jest u ciebie z grafa? Chce wziac ta sama. Nie zaslania ci ona portu PCi-express?

Jakiego BIOSu uzywasz na FOXie? Ktory najbardziej polecasz? Slyszalem o tym ze P28jest optymalny.. Ponoc pod nim plyta ma mniejsze problemy ze wstawaniem - ponoc pod nowszymi biosami, po wylaczeniu kompa od listwy trzeba robic clear CMOS... To prawda? Czy na P28 nadal jest ten wkurzajacy komunikat ? Jakie wady i zalety ma ten bios w stosunku do innych wersji ?

Jakie Ramy bys mi polecil? Bo slyszalem ze niektore nie wstaja na niej...

 

Mam dylemat... Za Foxem przemawia troche lepszy OC i firewire, a za gigusiem lepsze biosy, 3x PciEx oraz obsluga DDR3...

Obie obsluguja Penryna...

Jezeli mi sie nie uda dostac gigusia w rewizji 1 to chyba wroce do foxa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PCI-e x1 a powiedz mi jakich urządzeń będziesz używać że aż tak ich potrzebujesz?Przecież dopiero się producenci obudzili i widziałem dosłownie jedna sztuke Tunera TV na PCI-e oraz Sound blastera ale to dopiero niedawno zaczeli je produkować przecież to nie jest aż tak popularny port.Jakoś wszystkie karty dźwiękowe nawet tez najwyższych półek od Creative,Razor albo Asus są na PCI.Akurat pod tym względem nie musisz wybierać płyty.Pamięci DDR3 człowieku zobacz ile one teraz kosztuje i jakie dają efekty nawet momentami gorzej niż DDR2 a zanim zejdą do cen DDR2 to już wejdzie nowa podstawka pod procka.Bierz tą która Ci bardziej pasuje.Ja bym brał Fox'a a dlaczego?Bo ma wysokie FSB bez dużego strapa czym się ceciach!e Gigabyte.A i w maju wchodzą procesory Serii E7xxx.Jeśli będą się kręcić tak samo jak E8xxx to sam będę procesor wymieniać i wtedy duże FSB się przyda.Pamiętaj że wybiera się płytę żeby była dobra a nie dlatego że ma więcej złącz które na razie nie są popularne wśród producentów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo - wszystkich zlacz nie zamierzam wykorzystac.. Ale jezeli grafa mi zasloni dostep do jedynego gniazda jakie jest w plycie to troche kicha...

 

Nie mam kasy na modernizacje kompa raz w roku... Jedyne co planuje w najblizszym czasie wymienic to proc, i dolozenie RAMu do 4GB...

 

Wiem ile kosztuja pamieci DDR3.. Ale gdy wchodzilo DDR2 ludzie podobnie stukali sie w glowe - na co komu pamieci ktore sa obecnie tak drogie.. A teraz DDR2 sa tanie jak barszcz,a zwykle drogie..

A ci ktorzy kupili plyte z obsluga DDR1 i 2 zaoszczedzili troche kasy na wymianie MOBO..

Zamiast co roku wydawac kupe kasy na modernizacje wole poczekac az calosc sie troche zestarzeje i wtedy ja gruntownie zmodernizowac..

 

Czekam dalej na sugestie co do pamieci dobrze wspolpracujacych z FOXem...

Edytowane przez marlutowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Geil Ultra?

http://www.allegro.pl/item306898708_geil_d...cl4_4_4_12.html

 

AA-DATA Vitesta EE

http://www.allegro.pl/search.php?string=vi...=Mozilla-search

 

OCZ PLATINUM

http://www.allegro.pl/search.php?string=oc...=Mozilla-search

 

Ktore polecacie?

 

Poczytalem troche i problem jest taki ze jest problem z ta losowoscia.. Jednym np Patrioty wstaja na 1.8 V innym nie...

 

CO polecacie z tego co zaproponowalem wyzej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

płyta gł:

FOXCONN P35A-S P35+ICH9R S775BOX lub Gigabyte P35C-DS3R (Intel P35 + ICH9R) rev. 1.1: (ale na 95% będę brał FOXA)

RAM:

A-Data 2x1GB Extreme Edition DDR2 800MHz CL4

Zasilacz

AMACROX WARRIOR AX450-PNF

GRAFA:

PALIT 8600GT SONIC+ 256MB DDR3 625/1800

PROC:

Intel Pentium Dual-Core E2160 1.8GHz (box nie jest mi potrzeny)

CHŁODZENIE

SCYTHE NINJA PLUS Rev.B (SCNJ-1100P)

 

NAGRYWARA:

jakies czarne LG z lightscribem i na SATA

 

HDD

Barracuda® 7200.11 ST3500320AS , SATA NCQ / 500GB /

 

FLOP - byle jaki, byle czarny

 

buda Chieftec LBX-01BBB lub LBX-02BBB lub LBX-03BBB

 

 

Chyba wezmę taki sprzęt, jutro idę do sklepu i się pytam ile toto wyjdzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...