Skocz do zawartości
Kean

Kean Oc Sessions

Rekomendowane odpowiedzi

Ledwo co skończyłem sesje, więc trzeba było się zabrać za coś co lubie ;) Od długiego już czasu planowałem DI session, ale jakoś nie wychodziło i miałem problemy ze zdobyciem DI.

Wiec po kolei:

 

Konfig:

Pentium D920, P4 631

Msi P35 Neo2 FIR

Crucial Ballistix 6400 i AE w obwodzie w razie czego ;)

Tagan 500-U25

S3 Virge DX ;)

kontener BBP

 

Zamówiłem 10kg lodu, a dojechało do mnie ok 8 o czym doskonale widziałem, że tak będzie bo mnie o tym uprzedzili - że cały nie dojdzie. Na szczęście oni mają go najtaniej jak mi się udało znaleźć.

 

DI:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

 

pacjent:

Dołączona grafika

 

Najbardziej bałem się, żeby szron i lód mi na mobo nie wyszedł, więc trzeba to było dobrze zaizolować.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Nakładamy pastę, ala Wolfszary ;)

Dołączona grafika

 

A teraz normalnie:

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Zestaw w miejscu docelowym:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

No to jazda :)

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Widoczki:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Po zdjęciu izolacji po benchu:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Generalnie samo kręcenie jest inne niż normalnie(to dla tych co jeszcze się nie bawili w sub zero :P ), bo trzeba pilnować aby w kontenerze był lód i trzymać odpowiednią temp. W tym przypadku temp w brew pozorom przy D920 była za niska niestety :/ bo na spodzie kontenera przy 1,8V miałem ok -40 a proc był sporo cieplejszy - straszna grzałka.

Największym problemem był CBoot mojego MSI... płyta jest nie dość, że kiepska powyżej fsb 500 to jeszcze ten CBoot na -30 :/

Całość trwała z 12-13h... bo lód się skończył... PD to straszna bestia do chłodzenia przy takich zegarach.

Możliwe że coś źle robiłem, że takie niskie temp... Termo to jakiś multimetr co niby do -40 mierzy, a widziałem na nim -55. Lałem do tego spirytusu, ale nie z polmosu ;) Może on jakiś nie teges był? może lepiej aceton było lać?

 

Cel to było WR CPU-Z i SPI 1M w PD920...

Wyniczki:

http://valid.x86-secret.com/show_oc.php?id=312801 - 2 miejsce niestety :/

http://valid.x86-secret.com/show_oc.php?id=312521 - 127 w generalnej klasyfikacji CPU-Z

 

http://hwbot.org/signature.img?iid=86178&thumb=false - znowu 2 :/

 

i 1 miejsce chyba w SPI16M na P4 w PL (wedle superpi.zenfist.pl)

Dołączona grafika

wiem ze lame zegary, ale to tak żeby ostatni wsad lodu wysublimować ;)

 

Już widzę że może udało by się poprawić trochę wyniczek SPI1M, bo timingi niżej musiał bym dać, bo jak widać wyżej - można :/ Ale nad spi siedziałem pewnie z 3h i już takiego zegara nie udało mi się uzyskać więc nie zrobiłem tych czwóreczek. Winne były temp.

Bilans strat to jest urwany kabelek na lutowaniu od Delty, bo za mocno się szarpałem przy rozbieraniu zestawu na koniec zabawy :P ale to jest kwestia 5s lutowania.

Celu nie osiągnąłem, ale najważniejsze to, że zdobyłem jakieś doświadczenie.

Już planuje kolejny bench :)

 

Teraz lista podziękowań:

MaSell - za support

Lanc - za rady

Sector - za rady przed

ryba - za to że się za późno odezwał :P

Janio - za rady których mi kiedyś udzielił ;)

Edytowane przez Kean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i 1 miejsce chyba w SPI16M na P4 w PL (wedle superpi.zenfist.pl)

[img.]http://kean.sg-net.eu/OC/DI/12022008/spi16m_p4_sub10minp.PNG[/img]

Daj mi godzine i jesteś #2, deal ;) ? Dzis latalem na 5.5-6 stabilnie z p4, w ramach potwierdzenia pewnej teorii :D

 

Teraz lista podziękowań:

MaSell - za support

nie ma problemu ;) Edytowane przez MaSell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heheh widze ze tu wszyscy sie w screenach przescigaja :)...

 

Ogolnie Kean dobrze na poczatek!!! Nastepnym razem bedzie tylko lepiej :), a plyte masz strasznie foszasta... u mnie na MSI zadnych cb :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

Nie no towarzystwo zajebiste :zonk:. Przy takim benchingu najfajniej jest w parę osób :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się chcesz umawiać na wódkę, to po co marnować kasę na DI?

Wódka + OC fajne połączenie ale wyników nie ma :lol:

 

No i nigdy więcej Żubrówki :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wódka + OC fajne połączenie ale wyników nie ma :lol:

Chyba dzieki wodce wygralismy konkurs O/C w GDA, a przy browcach jakos u mnie zawsze dobre wyniki padaly :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba dzieki wodce wygralismy konkurs O/C w GDA, a przy browcach jakos u mnie zawsze dobre wyniki padaly :lol:

Nie kręć w takim razie nigdy z XA :lol: Albo weź ze sobą klamkę + full magazynek :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

Nie kręć w takim razie nigdy z XA :lol: Albo weź ze sobą klamkę + full magazynek :D

XA i tak najwięcej z nas tam zrobił a ty tylko kazałeś liczyć wymyślone przez siebie działania w pamięci (a sam siedziałeś przy laptopie i zadowolony wszystko liczyłeś na kalkulatorze :D)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XA i tak najwięcej z nas tam zrobił a ty tylko kazałeś liczyć wymyślone przez siebie działania w pamięci (a sam siedziałeś przy laptopie i zadowolony wszystko liczyłeś na kalkulatorze :D)

Jak już tak oftopujemy, to on liczył na moim fonie. A XA to nie dał nikomu siąść do kompa:D XA to człowiek nie od przebicia. Wiercił dziury wiertłem do drewna w talerzu od dysku :damage_wall: i powiedział że dobrze idzie:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XA i tak najwięcej z nas tam zrobił a ty tylko kazałeś liczyć wymyślone przez siebie działania w pamięci (a sam siedziałeś przy laptopie i zadowolony wszystko liczyłeś na kalkulatorze :D)

 

Jak już tak oftopujemy, to on liczył na moim fonie. A XA to nie dał nikomu siąść do kompa:D XA to człowiek nie od przebicia. Wiercił dziury wiertłem do drewna w talerzu od dysku :damage_wall: i powiedział że dobrze idzie:D

Jakby mi dał dojść do klawiatury i myszki to bym mógł coś robić, a że chcial sam wszystko, nie tylko na swojej platformie, rozpychał się rękami (człowiek który ma +/- 195cm / 100kg, może więcej niż ja "troszkę" mniejszy :D), to nie moja wina :wink:

 

koniec OT ;]

Edytowane przez KonradGT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ejj no, tak nie było :lol:

 

Konrad pamiętam jak siadłeś do kompa Marcina i próbowałeś pobić mój czas w PI, więc nie mów, że nie kręciłeś :rolleyes: I swoją DFI & SanDiego też katowałeś :D

 

Mogliście kręcić gdy miałem przerwę na papierosa :wink:

 

@ Marcin

 

Bo to dobre wiertło było i wchodziło jak nóżyk w masełko :wink:

Edytowane przez Xtreme Addict

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ejj no, tak nie było :lol:

 

Konrad pamiętam jak siadłeś do kompa Marcina i próbowałeś pobić mój czas w PI, więc nie mów, że nie kręciłeś :rolleyes: I swoją DFI & SanDiego też katowałeś :D

 

Mogliście kręcić gdy miałem przerwę na papierosa :wink:

 

@ Marcin

 

Bo to dobre wiertło było i wchodziło jak nóżyk w masełko :wink:

K#$%a, skończ człowieku... Kupię teraz procesor, specjalnie dla Ciebie i się porównamy w tym PI, bo Ty masz jakąś obsesję na tym punkcie :blink:

 

I koniec defitywnie OffTopicu, bo to topic o benchu Kean'a a nie naszym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lol

 

Spokojnie, chill out... to tylko OC :twisted:

 

Ja na spokojnie, pół żartem, pół serio, a tu od razu ciężki atak :rolleyes:

 

A co do sesji Keana to zapomniałem mu pogratulować pierwszej sesji, wyniki może nie oszałamiają, ale wszystko żyje i wyniki są (czego o naszym benchu-wódce nie można powiedzieć :lol2: ).

Edytowane przez Xtreme Addict

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...