Skocz do zawartości
tucz

Jaką Obudowę Wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Przymierzam sie do wymiany starego pudla.

Sprzet w srodku mam taki: E6750, P5K, GF8600GT, jeden dysk barka 7200.11, jeden naped DVD-RW.

Zasilke mam.

Obudowa stoi przy lewej sciance biurka i lewa czesc obudowy prawie calkowicie przylega do scianki biurka. Z tego co widze wiekszosc obudow ma w tej sciance wiatraki.

Jaka bude radzicie nabyc w moim przypadku?

Cena do 300zl

Zalezy mi tez na ciszy, bajery wizualne nieistotne

Dzieki

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam szybkie pytanie, a nie będe zakłądał nowego tematu ponieważ jest możliwośc otrzymania %.

Otóż, czy da się zakupić boczną ściankę obudowy z przezroczystą szybą??? Posiadam obudowę i chciałbym wymienić tylko jedną stronę, tym bardziej że przymierzam się do montażu katod, a nie mam zamiaru wiercić i wyrzynać.

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak chyba zrobie. Bo w algeo nie pasuje mi lokalizacja wejsc usb z boku.

A do tego raidmaxa jaki typ chlodzenia na procek e6750? Typu tower? czy jakis inny?

A jak prezentuje sie ten Raidmax jesli chodzi o cisze? Czy lepiej wypada NZXT Hush?

Edytowane przez tucz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytalem sobie review i testy na zagranicznych serwisach i jednak na Raidmax Ninja troche narzekali: slaba jakosc materialow, ostre krawedzie - mozna sie pokaleczyc, takie sobie chlodzenie, itp. NZXT Hush wypadla znacznie lepiej, no ale fakt faktem ma tez wyzsza cene.

Jeszcze sie waham miedzy tymi dwoma. W NZXT zastanawia mnie troche brak bocznego wiatraka - czy to znacznie nie obniza wydajnosci chlodzenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz 300 to wybór jest prosty tylko i wyłącznie CM690.

Duża, dobrze wykonana, ma możliwość zainstalowania dwóch wentyli na przednim panelu, tylu samo na boku i górze.

Na konkurencyjnym forum jest o niej dość obszerny wątek.

Sam mam taką i jest bardzo dobra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz 300 to wybór jest prosty tylko i wyłącznie CM690.

Duża, dobrze wykonana, ma możliwość zainstalowania dwóch wentyli na przednim panelu, tylu samo na boku i górze.

Na konkurencyjnym forum jest o niej dość obszerny wątek.

Sam mam taką i jest bardzo dobra.

Odpada ze wzgledu na zlacza na gorze - nie mialbym do nich dostepu

 

Albo nowy wynalazek Lian-Li bądź pierwszy który go przetestuje :P

nie lubie eksperymentowac za taka kase :P

 

PS. Czy nozki w obudowac thermaltake i chieftec mozna obracac, tak aby nie wystawaly poza obudowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hush ma maty przyklejone i dlatego nie ma zadnych dziurek na bokach: Hush Dlatego moze byc cichsza tez od innych. Ja uwazam ze CM690 jest przereklamowana, za duzo siatki troche sie syfi od wentyli ogolenie cena ok, ale dyskutowałbym czy jest az taka super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AEROCOOL - ZeroDegree w action 330zł ma wszystko odwrócone wewnątrz czyli płytę montuje się od prawej strony, na ściance od prawej są też miejsca na dwa wentylatory 10 cm, nawiew i wywie ma na 12cm bardzo cichych jak dla mnie. Jedyna wada to miejsce na zasiłkę na dole, wada bo ma to pracować w miejscu gdzie się trochę kurzy więc będę musiał to jakoś zabezpieczyć od dołu, ale wybrana była właśnie z tego powodu aby nawiew i dostęp do płyty był od prawej strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AEROCOOL - ZeroDegree w action 330zł ma wszystko odwrócone wewnątrz czyli płytę montuje się od prawej strony, na ściance od prawej są też miejsca na dwa wentylatory 10 cm, nawiew i wywie ma na 12cm bardzo cichych jak dla mnie. Jedyna wada to miejsce na zasiłkę na dole, wada bo ma to pracować w miejscu gdzie się trochę kurzy więc będę musiał to jakoś zabezpieczyć od dołu, ale wybrana była właśnie z tego powodu aby nawiew i dostęp do płyty był od prawej strony.

masz juz ta bude? jak wrazenia?

Sa jeszcze jakies inne budy z taka odwrocona charakterystyka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Aerocoola znajdziesz kilka modeli z otwieraniem na prawym boku. Najbardziej polularne to : T40 i ZeroDegree Z doświadczenia wiem, że nie jest to rozwiązanie idelane i nie sprawdza się we wszytkich przypadkach - zwłaszcza w chłodzeniu opartym na rurkach cieplnych. Zasada działania rurek jest znana - czynnik pod wpływm nagrzania "paruje" i oddaje ciepło w drugim końcu rurki - gdzie jest radiator. Sprawia to, że po odwróceniu np płyty głównej radiator jest poniżej punktu, który sie nagrzewa a więc cały układ działa słabiej lub nie działa w ogole. O ile w przypadku coolerów na procesor nie ma to znaczenia i tak są prostopadłe do płyty o tyle w przypadku nowych płyt głównych i chłodzeń na GPU jest to dyskusyjne. Jednakże sprzedają sie i takie budy i ludzie są z nich zadowolei - szczególnie własnie wtedy, gdy potrzeba dosunąć bude do lewego boku. W odwróconym układzie należy również zwrócić uwagę na długość wiązek od zasilacze do płyty głównej - czasem potrafi zbraknąć kilka cm zeby wpiąc kable. Jednakże nie należy skreślać tych obudów - jesli sie juz wszytko pomontuje to sprawują sie znakomiecie - szczególnie model T40 fajnie sie wentyluje przez tą siateczkę.

 

Co do zasilacza na dole - to ma to swoje plusy i minusy Na plus - zasilacz jest cichszy ponieważ ne bierze udziału w wentylacji obudowy a więc jest zimniejszt na minus - od dołu cieżko wyczyścić filtry jakie trzeba założyć - jesli komp stoi na podłodze.

Edytowane przez www.infostrefa.info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Aerocoola znajdziesz kilka modeli z otwieraniem na prawym boku. Najbardziej polularne to : T40 i ZeroDegree

dzieki wielkie za trafne uwagi.

z tym chlodzeniem rurkowym to moze byc problem, bo mam plyte Asus P5K, ktora ma taki rodzaj chlodzenia. W tym momencie dosyc mocno grzeje mi sie ta plyta. Wiec po odwroceniu moze byc jeszcze gorzej? Czy boczny wentyl w ZeroDegree bedzie wystarczajaca ja chlodzil?

A jakie chlodzenie na C2D E6750 do ZeroDegree bys polecal?

I czy lepsza do mojego konfigu bedzie ZeroDegree czy T40?

I jak prezentuje sie glosnosc tych skrzynek?

Z gory dzieki za odpowiedzi.

 

Pzdr

Edytowane przez tucz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...