Skocz do zawartości
adas01

Płyta Z Grafiką Na S775 - Do 200zł

Rekomendowane odpowiedzi

witam

zamierzam sobie zakupić celerona DC i do niego 2gb jakichś ramów (pewnie to będą kingmax'y 800mhz 2x1gb)

problem zaczyna się przy wyborze płyty głównej, a w zasadzie pogodzeniu paru kolidujących celów:

- zintegrowanej grafiki

- znośnego OC (czyli trochę dostępnych opcji z biosu + FSB>300)

- posiadania LPT (mam taki stary skaner na LPT...)

 

chwilowo drogą moich prywatnych eliminacji na placu został foxconn G31mx-k

strona producenta

jedyny znaleziony w sieci test

z opcji o/c owa płytka posiada:

- fsb 100-600Mhz

- zmianę mnożnika

- dzielniki dla ramu ddr2-667 ddr2-800 (cokolwiek by to oznaczało)

- Vcore do 2,5 co 0,125v

- Vdimm +0,1 +0,2 +0,3v

 

w teście napisali, że uzyskali max fsb 325

 

 

no i zestaw pytań do Was:

1.czy ja dobrze widzę, że na tej płycie jest tylko dwufazowe zasilanie? ale nawet jeśli tak, to czy przeszkodzi mi to w osiągnięciu ok. 2.5ghz z tego celerona? (zakładam, że procesor nie będzie stawiał oporu przy tak umiarkowanym OC, a głównym hamulcowym i tak będzie płyta)

2. czy jest ewentualnie coś lepszego w podanym zakresie cenowym (200zł to max., posty "dołóż" darujcie sobie)

3. czy w kwocie ok. 350zł za płytę + proc znajdę coś wydajniejszego niż ten celeronek i płyta na g31? chyba sempron i jednordzeniowe athlony nie mają z nim zbyt dużych szans?

4. czy płyta na g31 to optymalny wybór? są też płytki na nforce ze zintegrowaną geforce 7050 dla s775, ale wypadały sporo słabiej w testach i brak im dual channel, dlatego padło na ten, a nie inny chipset

 

z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odp.

@mattis

wiem, że e2160 jest bardzo niewiele droższy, ale z tego co widziałem w testach, to różnica w cache wychodzi głównie w grach, ja nie gram

 

@Dartas

msi odpadają, bo nie posiadają LPT

 

 

dobra, czy jest jeszcze jakaś alternatywa dla tej płyty na g31?bo chyba nie gigabyte, który ma 2-fazowe zasilanie i beznadziejne OC (fsb~250 z włączoną grafiką onboard)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygralem taka plyte http://www.allegro.pl/item313509631_nowiut...5_nowa_box.html za 110zl lecz zrezygnowalem jesli bys chcial dam Ci numer i mail do sprzedajacego i napisze ze zrzekam sie plyty sam zalatwil bys sobie z nim sprawe :P a ja bym nie dostal negatywa za to ze nie kupilem :P (spalila mi sie gigabyte x38 a ta wylicytowana nie spelnia moich oczekiwan)

edytowano wtedy mogl bys za zaoszczedzona kase kupic e2xxx bo celerony to straszna kaszanka jak dla mnie

Edytowane przez atento

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygralem taka plyte http://www.allegro.pl/item313509631_nowiut...5_nowa_box.html za 110zl lecz zrezygnowalem jesli bys chcial dam Ci numer i mail do sprzedajacego i napisze ze zrzekam sie plyty sam zalatwil bys sobie z nim sprawe :P a ja bym nie dostal negatywa za to ze nie kupilem :P (spalila mi sie gigabyte x38 a ta wylicytowana nie spelnia moich oczekiwan)

edytowano wtedy mogl bys za zaoszczedzona kase kupic e2xxx bo celerony to straszna kaszanka jak dla mnie

Kolega pisał, że chce znośne OC a ta płyta tego nie umożliwia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh do zakupu E2160 zamiast celka DC przekonuje mnie box-owe chłodzenie - podobno do celków są śmiesznej wielkości radiatory - jakieś 2,5cm wysokości. do E2160 chyba są porządniejsze, skoro sporo ludzi osiąga 3ghz na box-ie

 

no i powoli przekonuję się do zakupu gigabyte p31-dslr + jakaś beznadzieja na PCI-E.. mało coś opinii jest w necie o tym foxconn'ie, nie mam ochoty być królikiem doświadczalnym dla 30zł różnicy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

heh do zakupu E2160 zamiast celka DC przekonuje mnie box-owe chłodzenie - podobno do celków są śmiesznej wielkości radiatory - jakieś 2,5cm wysokości. do E2160 chyba są porządniejsze, skoro sporo ludzi osiąga 3ghz na box-ie

 

no i powoli przekonuję się do zakupu gigabyte p31-dslr + jakaś beznadzieja na PCI-E.. mało coś opinii jest w necie o tym foxconn'ie, nie mam ochoty być królikiem doświadczalnym dla 30zł różnicy ;)

w obydwu przypadkach masz rację, jednak ten BOX wcale nie jest jakiś strasznie zły

 

do E2160 też ostantnio takie dają :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten BOX wcale nie jest jakiś strasznie zły

 

do E2160 też ostantnio takie dają :-D

wszedłem na allegro i obejrzałem te boxowe chłodzenie do E2xx0 - łomatko, jakie to oszczędne! rozumiem, że bez podnoszenia Vcore temp. niewiele mi wzrośnie przy OC, a dopiero przy podbiciu napięcia trzeba będzie szukać innego chłodziwa?

 

ps. ciekawe czy p4-3ghz dałby się schłodzić takim boxowym coolerem od E2xx0? to bym w pracy podmienił :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

wszedłem na allegro i obejrzałem te boxowe chłodzenie do E2xx0 - łomatko, jakie to oszczędne! rozumiem, że bez podnoszenia Vcore temp. niewiele mi wzrośnie przy OC, a dopiero przy podbiciu napięcia trzeba będzie szukać innego chłodziwa?

 

ps. ciekawe czy p4-3ghz dałby się schłodzić takim boxowym coolerem od E2xx0? to bym w pracy podmienił :lol:

to znaczy pewnie by działał, pytanie jak długo :-D

ale wracając do tematu mobo to zdecydowanie polecałbym normalne mobo + najtańsza grafa PCIe koszt około 250-270zł do tego Celeron DC i byłby luz :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wracając do tematu mobo to zdecydowanie polecałbym normalne mobo + najtańsza grafa PCIe koszt około 250-270zł do tego Celeron DC i byłby luz :-)

i ku takiej wersji się skłaniam - albo wydam ~400zł na płytę ze zintegrowaną grafą + E2160 albo wydam ~430zł na GA P31+Cel DC+graf na PCI-E - a szanse na większe OC i większą ogólną wydajność dla moich zastosowań mam w drugim wariancie (no i radość grzebania w biosie - bezcenna :D )

 

dzięki za porady, kłaniam się nisko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...