Skocz do zawartości
mglysty

Monitor Dla Gracza

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie czytam i czytam wasze wypowiedzi na tym forum i im więcej czytam tym bardziej jestem niezdecydowany...

 

mam kompa z E8400 i karta 8800GTS (G92) a potrzebuje pilnie dokupić LCD - jeden warunek:

jestem hardcorowym graczem i potrzebuje LCD do GRANIA i jeszcze raz do GRANIA... za nie wiecej jak 1500PLN

własciwości w grach sa dla mnie decydujące - prosze pomocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj nie oj nie IPS to są bardzo wolne matrycę więc odradzam zdecydowanie jak ma być do grania, grania i reszty to proponuje jak najbardziej TNki szybko matryca to jak najbardziej na + niepełna paleta kolorów nie bedzie Ci przeszkadzać tak samo jak nierówne podświetlenie a jak grasz jeszcze w FFP to sprawa rozstrzygnięta jak chcesz coś na lepszej matrycy to EIZO 1931 ma czas 16ms BtB i jest najszybszą 19' na matrycy xVA ja mam model 1932 i jednak w ET przy rzucaniu granatów mam delikatne smurzenia jak gram to nie zwracam na to uwagi;)

PS. Polecałbym np. serie BenQ X

http://benq.pl/products/LCD/?product=929

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj, bardzo wolne to nie, najszybsze też nie. Chociaż bardzo się poprawiły.

Niestety matryce S-IPS do grania akurat są gorsze od TN, podobnie MVA i PVA. I nie tylko mam na myśli smużenie. Także input lag. No ale musisz sam poszukać. Bo zdarzają się też monitory o lepszej matrycy, które go nie mają. Popatrz tutaj: http://www.digitalversus.com/duels.php?ty=...=2486&ph=12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za podpowiedzi

NEC to raczej propozycja dyskusyjna - nie dość ze nie miesci się w moim budżecie to na dodatek ma "połyskująca powłoke" co może przeszkadzać i laga "praktycznie niewyczuwalnego" ale jednak...

potrzebuje monitora max. hardcorowego - min. lag - kąty, kolory i inne sa na końcy moich wymagań...

problem mam równiez z wielkościa matrycy: 20'' czy lepiej 22'' dla rozdziałki 1680x1050?? odległośc do monitora 1m - czy nie bedzie przeszkadzać pixeloza? - czyli zagadnienie: plamka 0,282 vs. 0258 w róznych rożdzielczościach (z odległości 1m) ze szczegolnym uwzglednieniem natywnej.

a moze lepiej jakiś tani 24'' full hd choć - w tym przypadku granie w natywnej na pewno odpada?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czytam i czytam wasze wypowiedzi na tym forum i im więcej czytam tym bardziej jestem niezdecydowany...

 

mam kompa z E8400 i karta 8800GTS (G92) a potrzebuje pilnie dokupić LCD - jeden warunek:

jestem hardcorowym graczem i potrzebuje LCD do GRANIA i jeszcze raz do GRANIA... za nie wiecej jak 1500PLN

własciwości w grach sa dla mnie decydujące - prosze pomocy

kup sobie jakiegoś 22" TN samsung, lg

 

mozesz zainteresować się też benq 24" G2400W najmniejszy IL, podobno świetny do gier i tani ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup sobie jakiegoś 22" TN samsung, lg

 

mozesz zainteresować się też benq 24" G2400W najmniejszy IL, podobno świetny do gier i tani ...

-> gmfriend chyba masz racje 22'' od Samsunga i TN z 2ms to bedzie chyba najlepszy wybór

G2400W to świetna propozycja - cena szok... ale w aspekcie gier to chyba jednak bedzie przerost formy nad treścią... tym bardziej, ze najlepiej będzie grać w natywnej wiec nawet 1680x1050 dal mojego 8800GTS to i tak spore wyzwanie... (moje gry to głównie COD4 i BF2)

 

po wielu przmysleniach stanalem oto przed dylematem:

który Samsung? - 2232BW czy 226BW, czy moze 226CW???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłeś tą stronkę? Fajne testy mają, jest tam też input lag.

http://www.digitalversus.com/duels.php?ty=...=2104&ph=12

Jeżeli Samsung to 226BW, ma najmniejszy input lag z Samsungów.

Sprawdź jeszcze Lg L227, ale tam go nie ma.

No i Philips 220cw8fb, który mi się podoba. Szybka matryca, bardzo dobry czas reakcji. Lepszy od Samsunga, no ale przy tych czasach, to tyle co nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłeś tą stronkę? Fajne testy mają, jest tam też input lag.

http://www.digitalversus.com/duels.php?ty=...=2104&ph=12

Jeżeli Samsung to 226BW, ma najmniejszy input lag z Samsungów.

Sprawdź jeszcze Lg L227, ale tam go nie ma.

No i Philips 220cw8fb, który mi się podoba. Szybka matryca, bardzo dobry czas reakcji. Lepszy od Samsunga, no ale przy tych czasach, to tyle co nic.

hm... normalnie wczesniej nigdzie nie wpadłem na tego Philipsa... naprawde wyglada to nieźle... baaardzo ciekawa propozycja i dobra cenowo

natomiast co do testów na www.digitalversus.com to maja zaskakujące wyniki...

np. porównanie 206BW deklasuje 206CW i to totalnie

wbrew choćby testom na: http://www.svethardware.cz gdzie to własnie 206CW jest lepszy... szkodaz ze tam nie ma tego Philipsa

i komu tu wierzyć? co test to inaczej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

natomiast co do testów na www.digitalversus.com to maja zaskakujące wyniki...

np. porównanie 206BW deklasuje 206CW i to totalnie

niestety jak wszędzie zdarzają się wpadki i imo coś schrzanili z niektórymi testami IL, udowodniłem to w innym wątku gdzie podałem fotki testu IL samsunga 2232: wszystko w normie 2232 ma zwykły IL rzędu 10ms a na digitaversus 20-40ms...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od siebie polece: LG 1982U super wygląd, parametry i BRAK smużenia jakiegokolwiek! Ja nie chciałem mieć panoramy więc wybrałem taki i wybór okazał się trafiony!

 

W LCD dla mnie to grać można tylko w natywnej bo już na trochę niższej jest zauważalna strata jakośli a jak masz taki odbry komp to będziesz się mógł cieszyć dłużej z grania na max detalach niż na 168... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj kupiłem 2232WB, odpaliłem PESa6 w natywnej i sie normalnie przeraziłem - PORAŻKA - na obrazie co po chwilę pasy przelatują, czasami widać smużenie. Dziś pokombinuję z innymi grami i ustawieniami.

Myślę nad kupnem CRT-ka!!!!!! Nie obchodzi mnie miejsce na biurku tylko komfortowe granie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj kupiłem 2232WB, odpaliłem PESa6 w natywnej i sie normalnie przeraziłem - PORAŻKA - na obrazie co po chwilę pasy przelatują, czasami widać smużenie. Dziś pokombinuję z innymi grami i ustawieniami.

Myślę nad kupnem CRT-ka!!!!!! Nie obchodzi mnie miejsce na biurku tylko komfortowe granie.

jak resztabedzie taka to na gware, albo stery nowe, moze kabel uwalony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj kupiłem 2232WB, odpaliłem PESa6 w natywnej i sie normalnie przeraziłem - PORAŻKA - na obrazie co po chwilę pasy przelatują, czasami widać smużenie. Dziś pokombinuję z innymi grami i ustawieniami.

Myślę nad kupnem CRT-ka!!!!!! Nie obchodzi mnie miejsce na biurku tylko komfortowe granie.

to normalne w tej beznadziejnie przerobionej grze z konsoli,

przede wszystkim musisz włączyć vsync zeby nie było rwania (pasy), zakładam ze grasz w natywnej, pokombinuj z opcją monitora RTA ON OFF sprawdzając w którym trybie jest lepiej (smużenie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W America`s Army juz lepiej, nie to co w Pesie.

Jak instaluje stery to moge wybrac digital albo analog ... czyli brac digital. Podlaczone mam przez DVI oczywiscie :) Nie ma VGA :( A szkoda, bo potestowalbym CRT-ka.

 

Poustawialem w panelu Nvidii i w PES-ie jest lepiej. Smuzenie czasami wystapi :( I jakos ciagle mam przekonanie, ze na CRT-ku byloby lepiej :(

Edytowane przez e-tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już jest lepiej, dałem wszystkie opcje na max. i powłączałem wszystko co było tylko możliwe do włączenia ... i jak odpaliłem gry (America`s Army i Battlefield 2) to się trochę humor poprawił ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie - a moze ktos wie coś na temat takiego monitora jak ViewSonic VX2240w - podobno dla gracza całkiem dobra propozycja (na dodatek mozna go podobno wymieniać jak tylko pojawi się badpixel ?!)- tylko za chiny nie wiem gdzie można to kupić (z odbiorem osobistym - zakup przez kuriera mnie nie bardzo satysfakcjonuje)

równiez zastanawia mnie Iiyama ProLite E2201W - może ktoś ma jakies doswiadczenie z tym panelem?

aha - nie moge znaleźć tematu o metodzie rozpoznawania rodzju panelu w 206BW - Pomocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest lepiej, crt ma realny czas reakcji <1ms a najszybsze LCD wciąż co najmniej 10x wolniejsze...

 

po 2 tygodniach nie będziesz zwracał uwagi

Kompletnie nie wiem skąd to się wzięło, ale miałem podpiętego mojego Samsunga 959NF po analogu i nową Iiayamę B2403WS po DVI. Co zaskakujące szybsza była Iiyama. Sporo wyników było takich samych, w kilku wygrała Iyyama, a Samsung ani razu.

Zresztą czytałem, że Iiyama się poprawiła. Że ten sam model wcześniej miał dłuższe opóźnienie.

 

A przez neta nie ma co się bać kupywać. Zawsze jest 10 dni na oddanie sprzętu, tego w zwykłych sklepach nie ma.

 

Model CW dlatego wypadł gorzej niż BW ponieważ nie można było przeprowadzić skutecznej kalibracji kolorów.

Zresztą co test inaczej jak mglystypisze.

Najlpiej zajdź do vobisa, często tam mają samsungi i philipsa podłączonego. Zapuść stoper i zrób zdjęcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kompletnie nie wiem skąd to się wzięło, ale miałem podpiętego mojego Samsunga 959NF po analogu i nową Iiayamę B2403WS po DVI. Co zaskakujące szybsza była Iiyama. Sporo wyników było takich samych, w kilku wygrała Iyyama, a Samsung ani razu.

Zresztą czytałem, że Iiyama się poprawiła. Że ten sam model wcześniej miał dłuższe opóźnienie.

to chyba jakieś nieporozumienie :) zaden monitor LCD nie mogł być szybszy od zwykłego CRT, w każdym najprostszym teście np z flagami PPA to widać, mam na myśli zarówno smużenie jak i LAG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do PESA to musicie zaznaczać wszystkie opcje takie jak pomijanie klatek i NAJWAŻNIEJSZE Vsync czyli synchronizacja pionowa która zresztą w każdym LCD jest bardzoi potrzebna choć nie zawsze.

 

Ja lubie zagrać z kumplami w PESA ale 2008 na moim kompie i powiem że super jest grafa i na początku też miałem z tym problemy (pasy) ale jak doszedłem już jak ustawić to jest SUPER. Monitor: LG 1982U TO JEST SPRZĘT :)

 

OO a takie pytanie mam. Może nie ten dział ale coś z monitorem związane :P

 

Mam zamiar zagrać z kumplami w Colina 4 przez sieć i zainstalowałem go ale kurde nie mogę ustawić rozdziałki natywnej 1280 tylko 1024x768 i tu pytanie CZEMU? Może wiecie w którym pliku jest zapisana rozdizlka i można zmienić bo szukam i nie mogę znaleźć a duużo bardziej wole grać w natywnej bo reszta mnie nie przekonuje w żadnym LCD

Edytowane przez marcin kowal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do PESA to musicie zaznaczać wszystkie opcje takie jak pomijanie klatek i NAJWAŻNIEJSZE Vsync czyli synchronizacja pionowa która zresztą w każdym LCD jest bardzoi potrzebna choć nie zawsze.

 

Ja lubie zagrać z kumplami w PESA ale 2008 na moim kompie i powiem że super jest grafa i na początku też miałem z tym problemy (pasy) ale jak doszedłem już jak ustawić to jest SUPER. Monitor: LG 1982U TO JEST SPRZĘT :)

 

OO a takie pytanie mam. Może nie ten dział ale coś z monitorem związane :P

 

Mam zamiar zagrać z kumplami w Colina 4 przez sieć i zainstalowałem go ale kurde nie mogę ustawić rozdziałki natywnej 1280 tylko 1024x768 i tu pytanie CZEMU? Może wiecie w którym pliku jest zapisana rozdizlka i można zmienić bo szukam i nie mogę znaleźć a duużo bardziej wole grać w natywnej bo reszta mnie nie przekonuje w żadnym LCD

orginalna? ale musi byc 1280 :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orginał! Musi bo wiesz duużo lepiej widać w natywnej choć teraz mam max 1024 i da się grać ale wolałbym 1280 tylko kurde nie moge znaleźć pliku konfiguracyjnego! Może ktoś wie gdzie on sie znajduje albo jak zmienić tą rozdziałke???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orginał! Musi bo wiesz duużo lepiej widać w natywnej choć teraz mam max 1024 i da się grać ale wolałbym 1280 tylko kurde nie moge znaleźć pliku konfiguracyjnego! Może ktoś wie gdzie on sie znajduje albo jak zmienić tą rozdziałke???

chodzi mi o to ze w grze musi byc 1280 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...