Skocz do zawartości
4toku

Jaki Max Oc Na Ocz Pc2 6400 Platinium Rev.2 Cl4.

Rekomendowane odpowiedzi

Moje OCZ platinium rev2 robia 1000mhz przy 5-5-5-15 na jedynie 1.95v !! (mem test 3h bez bledow) prawdopodobnie na 1.9v tez sa stabilne przynajmniej orthos nie wywala bledow.

I teraz mam pytanie jakie kosci dobrac do nich zeby lataly jak te przy mozliwie podobnym napieciu ??(mialem 2ocz no i niestety padaka nawet 2.25v nie pomagalo)

Sprecyzuj pytanie, bo nie bardzo rozumiem o co pytasz. Masz ileś1 tam ramu i chcesz dołożyć ileś2 zeby wszystko chodziło tak jak przy ileś1? Tylko teraz kwestia bo jeśli iles1 to 1gb ramu i chcesz dołożyć kolejny 1gb to niema problemu z ustawieniem pamięci. Z kolei jeśli masz 2gb i chcesz kolejne 2gb to przeczytaj kilka postów wyżej, a dowiesz sie ze przy OCZ platinium rev.2 jest to trochę skomplikowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam 2x1 i chce dokupic kolejne 2x1 nie musza byc OCZ tylko takie ktore beda dzialac na 1000mhz przy tych samych timingach i podobnym napieciu (zalezy mi zeby to bylo pewne bo ostatnie OCZ ktore dokupilem musialem zwrocic bo nawet przy 2.25v komp nie byl stabilny)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najsensowniej by bylo sprzedac te OCZ i kupic jakies solidne 2x2GB, bo to, ze teraz robia Ci te 5-5-5-15 CL5 1,95V nie oznacza, ze w układzie 4x1GB zachowają się tak samo, wtedy moze juz być lekka padaka.

Edytowane przez Oskaliber

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najsensowniej by bylo sprzedac te OCZ i kupic jakies solidne 2x2GB, bo to, ze teraz robia Ci te 5-5-5-15 CL5 1,95V nie oznacza, ze w układzie 4x1GB zachowają się tak samo, wtedy moze juz być lekka padaka.

Jak np. u mnie. Nie wykonalne jest chyba zrobienie 1000mhz na tych OCZach przy 4gb ramu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uzyskac konkretna odp to raczej jak widze sie nie da

nie obchodzi mnie czy 4x1 u was slabiej itp

 

tylko jakie kosci dokupic 2x1g zeby chodzily na 1000mhz przy 5-5-5-15 i tyle przy mozliwie niskim napieciu (max 2.1v)

czy moze goodramy czy hyperx

a nie rady typu: nie bedzie dzialac, sprzedaj kup 2x2 -takie cos mnie nie interesuje

wszystko zalezy od serji bo mialem takie same OCZ i nie chcialy same latac nawet na 2.35v przy 1ghz i 5-5-5-18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz OCZ Platinium rev.2 800Mhz to takie padło ze az żal Kupilem dzisiaj kumplowi wlasnie w/w pamieci, bo bierze ode mnie plyte glowna z sig'a i mysle sprawdze je ile robia. Powiem tak nawet 800 Mhz na 4-4-4-15 na napieciu od 1.9V do 2.2V nie przeszly ani razu Memtest'a, normalnie do uspienia sa. Jade je jutro oddac. Nie robia nawet tego podaje producent, padlo jakich malo robia sie pomalu jak PDP LLK.

Juz teraz to strach cokolowiek na DDR2 kupowac. Cokolwiek nie kupisz taniego z mysla ze chociaz troche powinno sie podkrecic a tu kupa nic. Normalnie zal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż tak tragiczne nie są, trafiles jakas syfną sztuke, u mnie dane producenta robilo bez problemu + znośne o/c.

 

Chociaz to jest fakt, ze coraz czesciej sie słyszy, ze jakies pamieci renomowane, im dalsza partia tym gorzej, jak tak dalej pojdzie to niedlugo nie bedzie dalo rady normalnych pamieci kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki problem chce na moich pamiątkach osiagnąć 1028MHz i nie udaje mi sie to na 5-5-5-15 i 2,3V przy samym ladowaniu windy sa bledy. Slabo sie znam na ustawianiu taimingow moze ktos mi podpowie jak je odpowiednio poluznic i jakie dać napiecie aby bylo bezpiecznie dla kości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dorwałem ostatnio OCZ OCZ2G8002GK, czyli fabrycznie: 2 x 1GB (dual), 800MHz, CL5, 1,8V.

Trafiły mi sie dobre sztuki, bo bardzo ładnie się kręcą: 1002MHz, 5-5-5-15, 1,86V :) Więcej nie próbowałem.

Jest to stabilne ustawienie - Prime95 Torture Test - Blend >1,5h (dla pewności trzeba by z parę h więcej potestować).

Edytowane przez m15m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi dziś kurier przyniósł komplet OCZ 2x1 GB Platinium rev.2 800Mhz. Kostki zakupione w Apollo za jedyne 127zł. Moje GR coś zaczęły mi błędy robić, więc postanowiłem je wymienić. Jak na razie odpaliłem na 1000Mhz 5-5-5-15 2.1V i działają ładnie. Przy mojej szynie najmniej może być niestety 1000Mhz, więc się trochę obawiałem, ale jednak miła niespodzianka... W tygodniu przetestuje ich możliwości, chociaż następną wartością która by mnie urządzała, to 1200Mhz. A tyle to raczej tylko pomarzyć....

Ps. Czy gdzieś w sieci jest może test tych pamiątek ???

Edytowane przez wysio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...