Skocz do zawartości
bartas0016

Głosniki Do 1300 Zł

Rekomendowane odpowiedzi

Bitrate to nie wszystko. Ludzie zgrywają charczący sygnał np. z radia, konwertują byle czym do mp3 320 kbps i mówią, że to musi być high quality, bo 320... Jest tego dużo np. na emule. Moim zdaniem dobre 128 daje Lame z presetami ustawionymi na maksa.

Wracając do tematu, czy markowi producenci audio nie mają w ofercie zestawów aktywnych 5.1 lepszych od tego topowego Logitecha?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz naprawde nie wymyslaj ze jest zajebiscie duza roznica, wiekszosc na tym forum nie slyszala by zadnej roznicy, wiec niewprowadzaj ludzi w blad, ze roznica jest az tak wielka ze sie sluchac 128kbps na wzmachu i kolumnach nie da, wez mnie nierozsmieszaj.... jak jestes jakims super audiofilem to sie zarejestruj na audiostereo i tam sobie pogadaj z ludzmi co slysza to co nieslychac

dobre 128 brzmi dobrze, widocznie masz ciulowe 128kbps bo to tez sie zdarza

 

tak jak mowie u mnie roznica miedzy 320 a 128 jest malo odczuwalna wrecz prawie w ogole nieslyszalna

No juz sie tak nie napinaj ;) Nie powiem, zdarzaja sie MP3 w 128, ktore brzmia dobrze, ale w praktycznie 90% muzy jaka mam, roznica miedzy 128, a 320 byla bardzo duza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powerslave jak ty porownujesz sety dnb ktore sciagsz w jakosci 128, 192 to ja ci sie nie dziwie ze to brzmi zalosnie

 

setow dnb legalnego sciagania, sciaglem baaardzo duzo i wieksza polowa ich jest w beznadziejnej jakosci,

 

natomiast niektore sety w jakosci 128 brzmia bardzo dobrze, ale sa to male wyjatki,

 

nie porownujcie na boga setow ktore sa w slabej jakosci nie dlatego ze pisze 128kbps tylko dlatego ze porostu ktos je w slabej jakosci zkonwertowal

 

niezgodze sie ze 128kbps brzmi zle, brzmi bardzo dobrze tylko trzeba miec to prawdziwe 128kbps a nie marne 128kbps ktory ktos spartolil robote i zrobil slabsze 128 niz byc powinno, a takich przypadkow jest duzo chocby w setach dnb

 

 

najlepiej sobie z cdka zkonwertowac utworek na 320 i 128, ja tak dla przykladu zrobilem i znacznej roznicy nie slysze...

 

 

P.S

 

Powerslave tak zgadzam sie orginalne plyty brzmia lepiej od sciagnietego nielegalnie tego samego kawalka w beznadziejnie skompresowanej mp3, jak by sie ktos postaral to by zrobil bardzo dobra kopie mp3 128kbps to co masz na plycie ale tak sie zazwyczaj nie robi, mozesz dla przykladu sam sobie zrobic z plytki mp3 128kbps i porownac z cdkiem

Edytowane przez LuKe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do mp3 - są mp3 które sam ripowałem do 256 kb/s kilka lat temu i brzmią gorzej niż te same utwory które ripowałem teraz do 128 kb/s (przy "dzisiaj" zripowanych mp3 128 miałem mniejsze zniekształcenia wzgl. oryginału !!!).Oczywiście na obu nie ma przesterowań itp. ... różnica wynika z dokładności/ustawienia kompresorów ... to obecne 128 kompresowałem najnowszym lame przy q=0 (max quality) a stare nawet nie pamiętam czym ale też starałem się ustawiać max jakość przy tych 256. Bitrate w mp3 to nie wszystko jak widać ... !

 

Generalnie i tak słucham z formatów "niestratnych" a to badanie przeprowadziłem raczej z ciekawości i aby odpowiedzieć sobie na pytanie czy tą różnicę na prawdę słyszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że na razie w Polsce jest tak mała konkurencja w dziedzinie PC Audio.

Niemcy: http://www.teufel.de/de/PC-Systeme/

http://www.klipsch.com/world/eu/en/product...r-speakers.aspx

 

UK: http://www.acoustic-energy.co.uk/Product_r...ries/Aego_M.asp

Edytowane przez elektrykk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurda ale macie problemy do 1000zl bierz logi z-5500 nic nie zagra lepiej w plastiku niz te logi....

 

na allegro uzywki mozesz juz miec za 800zl!

 

 

jak chesz drewno do 1000zl to zycze powodzenia....buahahahaha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam zestawu głośników do "kompa" do 1300 zł

 

mam X-Fi Extreme Audio Do tego i aktualnie Logitechy x-530

 

Prosze o propozycje dobre i złe opinie też ;) z Góry Dziękuje :)

2.1 - 1199zł

http://www.bose.pl/index.php?p=produkt&id=25

Jakbym chciał wydać tyle na głośniki do kompa to tylko na te.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jeszcze się odniosę do mp3 vs bezstratne - wybierz mniej brutalny wzmacniacz i się słucha mp3.. ja w sumie wolę właśnie gładki przyjemny muzykalny dźwięk a nie bezkompromisowe ostre detale (oczywiście rozmawiamy o różnicach filozoficznych na pewnym poziomie realizacji ;p u mnie np prawie nowa igła jamaszka kipiąca mocą i na prawdę nieźle grająca przegrała z moim starym dualem,, nie miała 'duszy') i mp3 przechodzi różnica jest ale to nie psuje odbioru szczególnie jak się jest audiofilem słuchającym muzyki podczas robienia czegoś innego,, a siada się posłuchać raz na jakiś czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurda ale macie problemy do 1000zl bierz logi z-5500 nic nie zagra lepiej w plastiku niz te logi....

 

na allegro uzywki mozesz juz miec za 800zl!

jak chesz drewno do 1000zl to zycze powodzenia....buahahahaha

fakt, komputerowych głośników lepszych od z-5500 nie znajdziesz w Polsce.

drewna które zagra lepiej od logów w tej cenie nie ma.

 

z-5500 - do filmów za taką cene nic lepszego nie ma, DTS DD działa elegancko, w zasadzie zestawy PHILIPSA/ SONY/ inne w takich cenach sie chowają.

do muzyki słabiej, chyba że ktoś nie jest specjalnie wymagający lub ogranicza go miejsce w pokoju.

 

aha mi logi elegancko nagłąsniają pokój 5x5m.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...