Skocz do zawartości
jinxjax

Pc Do 1500zł?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!! mam pytanie, czy jest w ogóle możliwe złożenie kompa za 1500 zł z monitorem?:P niestety nie posiadam większej gotówki, a potrzebuje drugi komputer. chciałbym żeby grafika nie była zintegrowana. dysk nie musi być bardzo pojemny bo nie potrzebuje wielkiego dysku, no i dobrze by było jakby było 2gb ramu. Proszę o pomoc :) :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputer ma być nowy czy używany ? Monitor LCD czy CRT Cie zadowala ? Będziesz grał czy to tylko taki biurowy ? Zapewne będzie to zestaw na AM2. Po odpowiedzi na te pytania, na pewno coś wymyślimy :)

Edytowane przez AlienMks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykładowy zestaw na AM2:

 

AMD Athlon 64 X2 4000+ AM2 BOX 188,00

Abit NF-M2S 165,99

Goodram DDR2 Dual Channel 2x1024MB 667MHz CL5.0 BOX 115,00

Samsung SpinPoint S250 HD250HJ (250GB, 7200RPM, 8MB, SATA/300, NCQ) 186,00

LG SuperMulti DVD+/-R GSA-H55NRBB czarny OEM 97,00

Palit XpertVision Radeon 2600 PRO Sonic 256MB DDR3 PCI-E BOX 234,00

Logic N2 czarno-srebrna 93,00

Modecom MC-350 350W 100,00

 

Wychodzi razem 1178,99 zł (ceny ze sklepu Agito)

 

Do tego kupisz używany monitor 17 cali LCD np taki Philips i masz całkiem fajny zestaw, oczywiście składając komputer z używanych podzespołów można złożyć coś wydajniejszego i trochę tańszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no muszę przyznać, że całkiem przyzwoicie to wszystko wygląda, ale ja bym chyba zamienił kartę na jakiegoś Gefoca, a dysk na sagate, nawet jeśli by to miało być kosztem pojemności. co o tym myślisz? a monitor to całkiem nie zły :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za tę cenę, lepszej karty nie będziesz miał, bo z Geforca to tylko 8600GT, a na nią Cie niestety nie stać, dysk jest bardzo dobry, nie ma sensu zmieniać. Samsung robi jedne z najlepszych dysków i śmiało może konkurować z Segatem. Na prawdę, lepszego nowego zestawu chyba się nie złoży, można pokombinować z Intelem, ale jak kupisz kiepską płytę na której nie ma OC to Intel jest nieopłacalny, to co Ci zaproponowałem to całkiem zgrabna maszynka i powinieneś być zadowolony, jak coś to zapraszam na PW to pomogę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy nowe czy używane co za różnica :-P, to tylko elektronika :-P , wiadomo nowe= zapewne w 100% sprawne i na pełnej gwarancji co oczywiście nie znaczy że używki takie nie są prócz gwarancji. Ale jeśli ma się mało kasy na kompa to warto brać części używane bo są tańsze i złożymy za to ciut lepszy sprzęt. IMO jak bym polował na 8600GT używkę.

Edytowane przez maruh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego też w pierwszym poście napisałem, czy użytkownik chce nowe czy też

używane, wiadomo dysk, napędy czy zasilacz lepiej kupić nowe, gdyż te elementy komputera po prostu się zużywają, ale resztę można kupić używane. No cóż musimy uzyskać odpowiedź co i jak :P bo sami to możemy cuda składać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może takie cosik?

 

Płyta GigaByte GA-P31-DS3L 215.00

Procesor Intel Celeron Dual Core E1200 1,6GHz 512k BOX 159.00

Pamięć DDR2 2x1GB PC5300 667MHz Goodram GR667D264L5/2GDC 119.00

Karta Radeon X2600P Palit 256MB Sonic AE/260PS+HD21 232.00

Dysk Seagate Barracuda 7200.10 80GB ST380815AS 127.00

Nagrywarka DVDR Samsung SH-S203B OEM Ivory SATA 82.00

Zasilacz ModeCom MC-350ATX 2.0 350W 97.00

Obudowa I-BOX Orion 833B b/z 68.00

Klawiatura A4Tech KL-23MU Slim Moon 32.00

Mysz optyczna A4Tech Opto-013 Perłowa 2-Click SWOP-3D 25.00

Monitor LCD 19" Hyundai X90W Wide 535.00

 

razem

1691.00

 

trochę ponad budżet, no i trzeba by pokręcić to kiedyś przy odrobinie wiedzy z forum :) no i mało prądu wciąga :)

co do monitora - mało kasy, słaby monitor :(

i wszystko z apollo, nowe

Edytowane przez Jareckus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no więc w ostateczności to używana karta mogłaby być:) co do OC to raczej nie planuje tego robić, bo i po co jak na AM2 mogę wyciągnąć to co na kręconym intelu, a jak już ktoś wcześniej napisał chyba ze względu na mały budżet nie moge sobie pozwolić na nie wiadomo jaką płyta główną, a tak owa by się przydała pod intela. i jeszcze mam pytanie do: "AlienMks" odnośnie tej płyty głównej która zaproponował w swoim zestawie, a mianowicie chodzi o kartę dźwiękową, tzn jaki układ jest na tej płytce, bo ostatnio przeżyłem dużą batalię z Hd Audio Realtek i chciałbym raczej uniknąć tego układu:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każda karta zintegrowana to praktycznie kodek firmy Realtek, ale zapewniam Cię, że ten jest bezproblemowy i naprawdę nieźle gra. Wiem bo kiedyś miałem tą płytę na AM2 i się dobrze spisywała. Stabilna i niedroga, pozwala nawet na OC :D no i to zawsze Abit :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Obudowa I-BOX Orion 833B b/z 68.00

2. Nagrywarka DVDR Samsung SH-S203D OEM Black SATA 89.00

3. Zasilacz ModeCom MC-350ATX 2.0 350W 97.00

4. Pamięć DDR2 2x1GB PC5300 667MHz Goodram GR667D264L5/2GDC 119.00

5. Dysk Seagate Barracuda 7200.10 80GB ST380815AS 127.00

6. Płyta Abit NF-M2SV mATX VGA 158.00

7. Procesor AMD Athlon 64 X2 4000+ BOX 65W 189.00

8. Karta Radeon X2600P Palit 256MB Sonic AE/260PS+HD21 232.00

 

Razem: 1079.00 Monitor EIZO 19" F730 za 210 zł

 

i mieścisz się spokojnie w 1500 :)

 

albo zamiast tego radka jakiś 8800gs za ok 470 zeta

Edytowane przez Jareckus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem, ale do nowego kompa taka wielka krowa CRT ? Myślę, że zestaw który przedstawiłem będzie idealny do wymagań naszego kolegi, ewentualnie może kupić używanego 8600GT i cacy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1500zł to za malo jak na kompa + LCD

da rade, ale co to będzie za komp ;-) a tu kolega chce czasem jakowąś gierke pomęczyć ;-)

a za nowego kompa z lcd za 1500 to może sobie pomęczyć np. pasjansa lub koleżankę na disco ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, chcecie powiedzieć że w zestawie który dałem na początku to sobie najwyżej w pasjansa zagra ? No nie rozśmieszajcie mnie X2 4000 z 2GB ramu i takim 2600PRO albo 8600GT to dobry sprzęt więc nie narzekać, chyba nawet lepszy od tych co macie w sygnaturkach więc nie gadać głupot. No chyba że w pasjansa pocinacie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jeżeli masz CRT i nie ma koniecznosci kupowania nowego monitora to daj sobie spokoj wtedy zlozy sie zestaw na intelu o niebo lepszy za 1500 zl:)

 

EDIT

 

@AlienMks ja tam pocinam w pinbala i daje rade :P A tu nie chodzi o nasz sprzet tylko o autora i chcemy doradzic jak najlepszą opcje za dane pieniądze.

Edytowane przez mattis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...