Skocz do zawartości
VIRU$

Abit Ax78 - Chipset Amd 770

Rekomendowane odpowiedzi

A dodatkowe zasilanie masz 4 pin czy pełne 8 pin, bo niby przy mocnym procku powinno być 8 pin. I dobrze po dobrej stronie to dodatkowe zapodałeś ? u mnie na 300 watowym zasilaczu miałem podobnie tzn ff i ciemność widzę. Zobacz na innej zasiłce, a przy okazji zrób clear cemos'a może masz coś poprzestawiane ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dodatkowe zasilanie masz 4 pin czy pełne 8 pin, bo niby przy mocnym procku powinno być 8 pin. I dobrze po dobrej stronie to dodatkowe zapodałeś ? u mnie na 300 watowym zasilaczu miałem podobnie tzn ff i ciemność widzę. Zobacz na innej zasiłce, a przy okazji zrób clear cemos'a może masz coś poprzestawiane ??

 

Clear comos;a to było pierwsze co zrobiłem.

W moim Modecom MC-350 mam tylko dodatek na 4pin (no i jest jeszcze PCI-E 6-pin, ale to już inna bajka). Nie ma opcji żeby to podłączyć inaczej :D Zresztą w instrukcji jest dokładnie pokazane jak podpinać 4pin i pełne 8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 4 PIN i AX2@3Ghz więc to nie to.

 

Dobrze zrobiłeś master i slave (o ile masz) bo u mnie płyta właśnie przez to nie wstawała

Edytowane przez Trofix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 4 PIN i AX2@3Ghz więc to nie to.

 

Dobrze zrobiłeś master i slave (o ile masz) bo u mnie płyta właśnie przez to nie wstawała

 

Myślę że dysk na razie możemy zostawić w spokoju. Odłączyłem go, bo bez dysku też powinien sie ekran włączyć z możliwością wejścia do BIOSu.

Czy Wy w swoich Abit'ach coś przestawialiście przed uruchomieniem?? Czy tylko zasilanie + panel przedni, po czym guziczek Power i wszystko zagrało?? Ja tez zrobiłem i efekt widzicie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że dysk na razie możemy zostawić w spokoju. Odłączyłem go, bo bez dysku też powinien sie ekran włączyć z możliwością wejścia do BIOSu.

Czy Wy w swoich Abit'ach coś przestawialiście przed uruchomieniem?? Czy tylko zasilanie + panel przedni, po czym guziczek Power i wszystko zagrało?? Ja tez zrobiłem i efekt widzicie...

j.w. na 6 sztukach i chodzą bezproblemowo ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 tygodnie... ja czekam już miesiąc :( zaraz popaptrze po postach kiedy popsułem płyte :D

 

Znalazłem na pierwszej stronie...

18 IV 2008, 21:50

 

od 18 kwietnia moja płyta nie działa :(

Edytowane przez Dark_Reaver

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy Abit jest w miarę regularny z wydawaniem biosów? Bo mam pewno obacy co do biosu dla Phenomów 45 nm...

Obawy jak najbardziej słuszne, 50 na 50 z tym biosem do phenomow 45. Z racji że wyszło trochę nowych nb i sb 700, 750 itp to pewnie abit oleje sprawę i wypuści nowe mobo, bo po co pisać biosa jak można trochę hajsu zarobić. To samo było z kn9 niby bios miała 4 mb i się nie dało biosa z wsparcie dla phenomów zrobić, ale jakoś do kn9ultry i an52 też nie wydali, więc widzę to w czarnych barwach ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nosz kur** zajebi*** po prostu x_x Płytę kupowałem z myślą o przyszłym upgrade a tu taki babol x_x

Ja też tak myślałem :P, nie twierdzę, że tak będzie !!! to sa tylko moje przypuszczenia, ale obserwując sytuację to tak wywnioskowałem. Mam nadzieję że będzie inaczej i na jesień phenoma 45 wsadzę w moją ax78.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę nad X2 bo X4 + o/c to nie na 4 fazy, zresztą i tak kasy nie będę miał więc poczekam do 2009 mam nadzieję, Abit wyda ten bios ;/

Raczej da rade z 4 jajami ;P. Też mam nadzieję, że nie uśmiercą mobo i wydaja biosa.

Czy u was na biosie 1.3 nie ma możliwości ustawiania czasów dla ramu na spd, w 1,2 można było dać spd i wszystkie alphy bios ustawił, teraz jest auto i nie wiedzę w biosie jakie mają wartości tylko w os na everest. I czy auto = spd

Edytowane przez VIRU$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i odzyskałem płyte z serwisu... niestety dalej nie działa :/

 

Jeszcze troche i się mocno wkurze...

Poszukam jeszcze na necie miejsca gdzie mogli by mi to zrobić... jest niby altronik ale tam chcą 50zł... może znajde taniej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To był sklep Renicom czy tam renikom :P w akcie desperacji zaczołem chodzić po sklepach i pytać się o serwis

Był to normalny sklep komputerowy

Szkoda że Do Lublina daleko ;(, ja bym Ci hotflasha przy flashce przeprowadził ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że Do Lublina daleko ;(, ja bym Ci hotflasha przy flashce przeprowadził ;]

szukam kogos z lubuskiego kto by mi zrobil hot flash najlepiej okolice zielonej gory(a moze ktos wie gdzie mozna kupic gotowy zaprogramowany flash lub zaprogramowac w jakims serwisie?)

 

ze ja wczesniej nie czytalem tych postow za nic bym sie biosem nie bawil a tak ostatnio mialem plyty gigabyte i z windowsa zawsze flash wchodzil a tu krach (tak to jest jak sie stacji dyskietek nie chce podpinac)

 

Pytanie czy jest sens do reklamacji oddawac plyte? :damage_wall: a z drugiej strony mogli zrobic jakis bootblock(chyba ze mi go uwalilo)nie zapisywalny do stacji dyskietek w razie awari flashu rozne plyty mialem epox dfi asrock gigabyte asus a to pierwsza ktora nie wstaje z dyskietki po nieudanym flashu to po co producent daje ten j......... abitowski winflash

 

 

żona mni za...bie plyte kupilem 4 dni temu :blink:

 

A co do podkrecania to ten sam procek co w sygnaturce na gigabyte tyle samo poszlo tylko pamieci trzeba bylo zjechac do 400 mhz(tylko ze biedula sie zjarala)

Edytowane przez arkady_2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukam kogos z lubuskiego kto by mi zrobil hot flash najlepiej okolice zielonej gory(a moze ktos wie gdzie mozna kupic gotowy zaprogramowany flash lub zaprogramowac w jakims serwisie?)

 

ze ja wczesniej nie czytalem tych postow za nic bym sie biosem nie bawil a tak ostatnio mialem plyty gigabyte i z windowsa zawsze flash wchodzil a tu krach (tak to jest jak sie stacji dyskietek nie chce podpinac)

 

Pytanie czy jest sens do reklamacji oddawac plyte? :damage_wall: a z drugiej strony mogli zrobic jakis bootblock(chyba ze mi go uwalilo)nie zapisywalny do stacji dyskietek w razie awari flashu rozne plyty mialem epox dfi asrock gigabyte asus a to pierwsza ktora nie wstaje z dyskietki po nieudanym flashu to po co producent daje ten j......... abitowski winflash

 

 

żona mni za...bie plyte kupilem 4 dni temu :blink:

 

A co do podkrecania to ten sam procek co w sygnaturce na gigabyte tyle samo poszlo tylko pamieci trzeba bylo zjechac do 400 mhz(tylko ze biedula sie zjarala)

Gdzie kupić gotowca nie wiem, na stronie abita usa chyba kidyś widziałem że można zamówić zaprogramowane bios'y. Co do aktualizacji, ja zawsze robię z dosa czy to z płyty cd czy z pendrive i nie ma poblemu, zrobiłem z xpka i miałem ciemność widzę, potem hotflasz. Zobacz może płyta odczyta biosa jak nagrasz na pendrive czy cd chyba że padł bootblock to już lipa. Niepamietam tylko jka ma się nazywać pplik z biosem aby go czytało. Co do reklamacji to dlaczego by nie\.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale chyba bootblock padl bo po podlaczerniu stacji dyskietek glowica ani drgnie .chyba dzis pojade zobacze jak mnie w sklepie potraktuja troche kasy u nich zostawilem a i mam zamiar jeszcze zostawic kasy(lcd i karta grafiki dla syna+inne duperele)jak mi od reki nie wymienia(lub jakies zastepczej nie dadza) straca dobrego klienta:).w sumie to pare dni od kupna plyty :)

 

ps.

jeszcze napisalem do 2 magikow z allegro co podobno kazda kosc maja i kazda moga zaprogramowac

Edytowane przez arkady_2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie kupić gotowca nie wiem, na stronie abita usa chyba kidyś widziałem że można zamówić zaprogramowane bios'y. Co do aktualizacji, ja zawsze robię z dosa czy to z płyty cd czy z pendrive i nie ma poblemu, zrobiłem z xpka i miałem ciemność widzę, potem hotflasz. Zobacz może płyta odczyta biosa jak nagrasz na pendrive czy cd chyba że padł bootblock to już lipa. Niepamietam tylko jka ma się nazywać pplik z biosem aby go czytało. Co do reklamacji to dlaczego by nie\.

Na allegro pojawił sie kolo co programuje takie kości :), musze tylko wydostac moja kostke z serwisu bo chcą mi coś lutowac, jakas inna kość a tego to sie obawiam

 

http://allegro.pl/item399685096_programowa...y_glownych.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na allegro pojawił sie kolo co programuje takie kości :), musze tylko wydostac moja kostke z serwisu bo chcą mi coś lutowac, jakas inna kość a tego to sie obawiam

 

http://allegro.pl/item399685096_programowa...y_glownych.html

O proszę, pojawiła się deska ratunkowa dla padniętych abit'ow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...