Skocz do zawartości
VIRU$

Abit Ax78 - Chipset Amd 770

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie. Szukam numeru seryjnego do tego Abita, gdzie go znajdę, bo spawa mnie już delikatnie mówiąc wkur***. Jak załatwić sprawę reklamacji? Do kogo pisać? Oni są jeszcze na rynku? Uwzględnią mi ją w ogóle? Pomóżcie, licze na Waszą pomoc. Dzięki z góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm,nie wiem muszę wsadzić głowę w kompa ale chyba nr serii masz na nalepce przy pierwszym slocie ramu. A gdzie wysłać ?, daj na gwarancję do sklepu gdzie kupiłeś. Nie wiem czy w Europie ktoś serwisuje abita, można by wejść na www wypełnić formularz dostać nr RMA i wysłać mobo, tylko gdzie ? do usa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy się jnie masz w biosie ustawień napięcia np: 1.1 1.2 1.3 1.4 itp tylko + 0,1 % + 0,2% procentowo idzie i jest mały zakres, tak więc hardcorowcy będą zawiedzeni.

e tam hardcorovcy :razz: ważne żeby się dało podnieść o chociaż 0,2V w stosunku do stock i będzie ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e tam hardcorovcy :razz: ważne żeby się dało podnieść o chociaż 0,2V w stosunku do stock i będzie ok

Kurka z tymi procentami coś pokaszaniłem, to nie w abicie :P sorki, bynajmniej z x3 i x4 jest tak:

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

wszystkiemu winny .............. a z resztą widać na foto ,,,, mam trochę myśli pomieszane.

Wcześniej na x2 3800+ miałem od 1.2 do prawie 2 v o ile pamietam.

Edytowane przez VIRU$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ah, myślałem, że mam gwarancję abitowską, a mam sklepową, całe szczęście. To, że nie działa klawa na PS2 to wiem, a poruszyć temat niestabilnego OC? Czy będą mi wkręcali, że zrobiłem to źle? Ile będę czekał na płytę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ah, myślałem, że mam gwarancję abitowską, a mam sklepową, całe szczęście. To, że nie działa klawa na PS2 to wiem, a poruszyć temat niestabilnego OC? Czy będą mi wkręcali, że zrobiłem to źle? Ile będę czekał na płytę?

Klawa nie działa, a jaki bios na 1.3 ten problem ustępował, niestabilne oc -> to chyba nie przejdzie numer z OC niestabilnym, co masz na myśli pisząc niestabilne, bo będę szedł w zaparte !!!! jak masz antka 64 albo jakiegoś x2 dobrą sztukę (POTARZAM dobrą do OC !!!) to to mobo prowadzi procka idealnie !!! można kręcić aż miło !!! Chyba, że masz x3, x4 bez BE to wtedy jest kiszka !!!, bo z BE jest ok podniesiesz mnożnik i już ale bez BE to kiszka bardzo marnie da się podnieść htt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem o tym wcześniej. Phenom 9550 X4, stabilny jak skała, Ram też bo pracuje po kilka- kilkanaście h przy renderze i nie możliwe, że to za zawiniłem. Po kilku uruchomieniach kompa, wywała CPU filed OC, wchodzę do BIOS'u wciskam F10 i wychodzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem o tym wcześniej. Phenom 9550 X4, stabilny jak skała, Ram też bo pracuje po kilka- kilkanaście h przy renderze i nie możliwe, że to za zawiniłem. Po kilku uruchomieniach kompa, wywała CPU filed OC, wchodzę do BIOS'u wciskam F10 i wychodzę.

hmn nie wiem co to może być, u mnie wszystko stabilne jak skała 8 h prime i co .... też potrafiło wywalić cpu filed OC... poustawiałem ram i śmiga ok juz od xxx czasu, a na ile wykręciłeś tego phenoma bo u mnie marnie :(, na durnym asrock było o niebo lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klawa nie działa, a jaki bios na 1.3 ten problem ustępował, niestabilne oc -> to chyba nie przejdzie numer z OC niestabilnym, co masz na myśli pisząc niestabilne, bo będę szedł w zaparte !!!! jak masz antka 64 albo jakiegoś x2 dobrą sztukę (POTARZAM dobrą do OC !!!) to to mobo prowadzi procka idealnie !!! można kręcić aż miło !!! Chyba, że masz x3, x4 bez BE to wtedy jest kiszka !!!, bo z BE jest ok podniesiesz mnożnik i już ale bez BE to kiszka bardzo marnie da się podnieść htt.

Czemu marne HTT ? :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu marne HTT ? :blink:

Ale pisze o x3 i x4 !!!, jak mowa o X2 to cool nie miałem problemu z htt 360 i 6 h testów prime itp, jak z x4 to kiszka :(, bo brak regulacji mnożnika NB, w zależności od sztuki max. można dać 2200 mhz i THE END. No i SB 600 nie ma ACC a 700 i 750 ma, na abicie x4 max poszedł mi na 2500 mhz i the end i to niestabilnie a na asrocku z 700 no problemo z 2850 mhz !

Edytowane przez VIRU$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, siedziałem nad tym długo i mam dosyć. Czy ktos jest w stanie pomóc mi w bezpiecznym flashu do wersji 1.3 Abita? Nie wiem jak zacząć, a chyba cały temat przeczytałem. Stacji dyskietek nie posiadam, więc dysk ms-dos raczej tylko z płytki. Gdzie wrzucać te sterowniki, żebym mógł odpalić Runme.bat? Wiem, że nie wypada o to prosić, bo sprawa do trudnych pewnie nie należy, ale za wszelką cenę nie chcę jej uwalić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zflaszkuj z cd;ka lub z pendriva i tyko DOS !!!! żadnych kombinacji pod windowsem !!.

Ściągnij ze stronki abita najnowszy bios 1.3 wrzuć to na płytę CD zrób w nero ale startowa bootująca z win98se (dos) jest pełno obrazów w sieci odpal z cdka uruchom runme klikaj jak proszą i módl się aby ci prądu nie zabrakło ;]

http://www.bootdisk.com/bootdisk.htm

http://www.bootdisk.com/

 

Osobiście robię to z pendriva, szybko i bezproblemowo potrzebujesz wtedy: HP USB Disk Storage Format Tool + pliki bootujace z dosa i po sprawie.

Edytowane przez VIRU$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale pisze o x3 i x4 !!!, jak mowa o X2 to cool nie miałem problemu z htt 360 i 6 h testów prime itp, jak z x4 to kiszka :(, bo brak regulacji mnożnika NB, w zależności od sztuki max. można dać 2200 mhz i THE END. Noi SB 600 nie ACC a 700 i 750 ma, na abicie x4 max poszedł mi na 2500 mhz i the end i to niestabilnie a na asrocku z 700 no problemo z 2850 mhz !

wiem rozumiem, to widzę że trzeba opylić tego abita :/ szkoda, że tak zmarnowali taką płytę..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem rozumiem, to widzę że trzeba opylić tego abita :/ szkoda, że tak zmarnowali taką płytę..

Dlaczego zmarnowali, w czasie w którym wyszła była redy 4 phenom a o phenomah nie było słuchu nawet. I obsługuje bezproblemowo tak owe, a że postęp zapiernicza do przodu i mostki 700 i 750 okazały się lepsze i typowo do phenomów (reg NB FID I ACC) to już taka kolej rzeczy. Zawsze możesz kupić phenoma BE i będzie ok. Szkoda że abit padł bo mogli by przykładem GigaByte dawać rew. 2 swoich mobo z mostkiem 700. Edytowane przez VIRU$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego zmarnowali, w czasie w którym wyszła była redy 4 phenom a o phenomah nie było słuchu nawet. I obsługuje bezproblemowo tak owe, a że postęp zapiernicza do przodu i mostki 700 i 750 okazały się lepsze i typowo do phenomów (reg NB FID I ACC) to już taka kolej rzeczy. Zawsze możesz kupić phenoma BE i będzie ok. Szkoda że abit padł bo mogli by przykładem GigaByte dawać rew. 2 swoich mobo z mostkiem 700.

Ok już się w tym połapałem, hmm jak zrobią jakiegoś BE taktowanego (mowa ofc o 45nm) 2.4 - 2.6 G to się może skuszę bo na 940 nie będzie mnie stać nawet jak stanieje o 40%...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@trofixx

O 45 na ax78 zapomnij ;P no bo kto bios'a zrobi :P

 

@luk1999

NB fid jest w biosie 1,1 potem to zablokowali bo stwierdzili ze im to zbędne i wprowadziło niestabilność (wg, szpeców z abit'a) , więc domniemam, że edytujesz bios'a i odblokujesz. Pisał bym si e na to ale nie mam już mojej drugiej ax78 więc nie mam na czym hot;a zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam już BIOS'a 1.3. Póki co nie mam problemów z niestabilnym OC, gdyby się pojawił, napiszę. Teraz czujnik pokazuje 31 stopni w spoczynku : Phenom 9550 @ 2.6GHz, CoolerMaster Hyper TX 2 + Zalman ZM-STG1 + dobrze wentylowana buda; wcześniej było 41. Możliwe, że teraz pokazuje normalnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam już BIOS'a 1.3. Póki co nie mam problemów z niestabilnym OC, gdyby się pojawił, napiszę. Teraz czujnik pokazuje 31 stopni w spoczynku : Phenom 9550 @ 2.6GHz, CoolerMaster Hyper TX 2 + Zalman ZM-STG1 + dobrze wentylowana buda; wcześniej było 41. Możliwe, że teraz pokazuje normalnie?

Czy normalnie to nie wiem, ale bliższe prawdy te wskazania są na pewno.

p.s.

Jakie masz htt przy tym cpu swoim przy 2600 mhz , i jaki masz taktowanie NB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko o 0.2 (procesor)

 

Aha: Jeśli chodzi o SB to, nie nie podnosiłem.

Do 2200 daje rade bez podnoszenia nap. potem się sypie, u mnie do 2200 jest OK potem zwis i nawet voltowanie nic nie daje :(, jak dałem moje cpu do asrocka gdzie nb fid jest regulowane mogłem kręcić procka dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest jakiś sposób żeby ustawić prockowi napięcie poniżej nominalnego? Bo mam regulacją od 1,3V w górę a chce sobie zrobić poniżej 1,0 V ;) Dodam, że AMD OverDrive umożliwia zmianę do 1,1V do tego notorycznie zawiesza mi kompa a C'n'Q pod najmniejszym obciążeniem zwiększa taktowanie do 2500 i napięcie do 1,3 a ja chce na stałe ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...