Skocz do zawartości
MantisGhost

Bateria Sloneczna...bateria Dodatkowa Do Laptopow

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jako ze bardzo denerwuje mnie to iz laptop trzyma marne 3-4 godzin a kasy na laptopa z ultra highendowej polki mnie niestac (na te ktore trzymaja 12 godzin). Wiec kieruje tu pytanie

 

czy ktos zna jakies w miare pojemne ale i w normalnej cenie bateryjki podlaczane do lapa dobrze by bylo gdyby wydluzaly jego zywotnosc min 2 godzinym (chodzi mi tu o bateir podlaczane do gniazdka zasilania przez przejsciowke czy co tam jeszcze usb tez by uszlo :D)

 

albo jeszcze lepiej jakies baterie sloneczne ktore by go ladowaly ??

 

 

czekam na sugestie :)

Edytowane przez MantisGhost

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie fotoogniwa ... zobacz jaka moc ... ile voltów ... i jakie gabaryty ... na cenę nie patrz , bo się zdziwisz :)

 

http://www.esg.net.pl/koszalin_fotoogniwa.html

 

Na chwilę obecną takie cyka nadal mają marną sprawność :)

 

Nic się w tym względzie nie zmieniło od czasu jak pisałem pracę na tytuł technika ... 4 lata temu :)

Wtedy robiliśmy jeszcze część praktyczną ... jedno ogniwo 1.5V kosztowało jakieś 110zł ... a wystarczało by napędzić ledwo mały silniczek lub żaróweczkę :)

Edytowane przez barat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli chodzi o ogniwo sloneczne to styka mi 12 W :) jako ze eee tyle ciagnie jezeli dobrze pamietam ^^

 

cena tych ogniw kosmos pozatym to powinno byc przenosne do lapka :)

 

a jak z przenosnymi bateryjkami widzialem cos takiego o wymiarak 2,5~3,5 cala ale nie znam nazwy, ceny ani czasu jaki dodaje do pracy lapa

Edytowane przez MantisGhost

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...