Skocz do zawartości
Ambrozy7

Czy Ten Zasilacz Styknie?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

 

Chcę sobie kupić nową kartę grafiki. Czy mój zasilacz (X-Power, model MAV-300W) pociągnie Palita 7300 GT Sonic na AGP x8?

Mój sprzęt to:

Procek: AMD Athlon 64 3200+ Venice E6 Stepping

Płyta główna: Gigabyte na chipsecie VIA K8T800 Pro (Socket 754)

Ram: DDR 1x 512 mb 400 MHz, 1x 256 mb 400 MHz, 1x 256 mb 333 MHz

Dysk Twardy: Samsung SP80A4H 80 GB 7200 Rpm, IDE 100

2 Nagrywarki: 1x LITEON DVD-RW, 1x LITEON CD-RW

1 Floop.

 

Na stonie http://www.extreme.outervision.com/psucalculator.jsp, wyszło mi z tym geforcem 197w, coś mało...

 

Z góry dzięki za info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10A na linii 12V ... szczerze ? Ja bym się go bał odpalać już z obecną konfiguracją ... sprawdź napięcia miernikiem - jak będą poprawne to możesz wsadzić 7300GT bo jakoś specjalnie prądożerny nie jest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej kup sobie Fortrona 400W z allegro bo to co Ty masz nie wygląda na zasilacz :) No chyba że lubisz ryzyko.

A jaka karta by poszła na tej zasiłce, bez problemów? Ostatnio miałem Radka 9550 podkręconego, ale tydzień temu coś mu odbiło, i śnieży... Poza tym czytałem na stronce http://forum.idg.pl/index.php?showtopic=75693 ,że gościu ma ten sam zasilacz, i jemu na tej stronce z jego konfigiem pokazuje aż 282 W, i jakoś mu chodzi :)

Edytowane przez Ambrozy7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie przyszło Ci do głowy, że "zasiłka" mogła ubić kartę ?

Przyszło :) , ale nie wiem czy to zasiłka, czy to, że ten Radek Gigabyte 128D na pasywnym chłodzeniu, był podkręcony na rdzeniu z 250 do 350, na pamieciach z 400 do 420. Rano włączyłem komp, i juz karta padnięta była, a dzień wczesniej wszystko ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla takiego radka 9550 na pasywnym ja miałem ustawione 400 rdzeń 500 pamięci i nawet się nie męczył ... pociągnąłby więcej, ale mi go było szkoda :)

Ta prawdę nie ma co się szczypać i dla świętego spokoju kupić chociaż jakąś Deltę/Fortrona z allegro za te 50zł :)

 

Multimetr w łapę i mierz napięcia :)

Edytowane przez barat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta prawdę nie ma co się szczypać i dla świętego spokoju kupić chociaż jakąś Deltę/Fortrona z allegro za te 50zł :)

No więc jaki tani i dobry zarazem zasilacz pociągnąłby obecny konfig z Palitem 7300 Gt 256 Mb DDR3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FORTRON FSP350-60MDN - jakis czas temu ten zasilacz tyle ze z naklejka modecom ciagnal u mnie p4@3,9 ghz i ati x800xt@pe do tego kilka dyskow jakies nagrywarki i njie mialem klopotu wiec mysle ze ty tez nie powinienes miec :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FORTRON FSP350-60MDN - jakis czas temu ten zasilacz tyle ze z naklejka modecom ciagnal u mnie p4@3,9 ghz i ati x800xt@pe do tego kilka dyskow jakies nagrywarki i njie mialem klopotu wiec mysle ze ty tez nie powinienes miec :)

A który z tych zasilaczy byłby lepszy? CHIEFTEC GPS-350EB-101A, czy może wspomniany wyżej FORTRON FSP350-60MDN?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FORTRON FSP350-60MDN - jakis czas temu ten zasilacz tyle ze z naklejka modecom ciagnal u mnie p4@3,9 ghz i ati x800xt@pe do tego kilka dyskow jakies nagrywarki i njie mialem klopotu wiec mysle ze ty tez nie powinienes miec :)

Łaaał, a toż to myślałem, że MDN jest robiony pod stare poczciwe 5V-ki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc jaką zasiłkę by się bardziej opłacało kupic? Bo jeśli FORTRON FSP350-60MDN spokojnie poradzi sobie z moim sprzętem z tym Palitem 7300 GT to nie ma sensu przepłacać za CHIEFTECa GPS-350EB-101A... Więc jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...