Skocz do zawartości
Dawid00

Razer Diamondback - Mało Precyzyjna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z myszką. Mam już ją prawie 2 lata, i nie pokoji mnie to, ze na stosunkowo niskim sensie mysz jest mało precyzyjna. Gram na tzw. LOW-SENSIE, więc i tak trudno mi się w miare obrócić, i przy takim sensie już kursor skacze :/ Może być to związane z tym, iż mysz się psuje? Zauważyłem dziwne zachowanie kursora, gdy zmniejsze sensa na najniższy w windowsie. Ruszam myszką w dół, w bok, i na ukos, i przy niektórych ruchach, tak jak by mysz wolniej sie ruszala - najczesciej jak sa to ruchy na ukos. Niekiedy nawet jak by mysz delikatnie stanela w miejscu, i dopiero potem ruszyla. Prosze o opinie.

 

Tak wogóle, opisał by mi ktoś, jak wysyła się do www.mmv.pl sprzęt na gwarancji?

 

PS: ==|USTAWIENIA MYSZY|==

Windows [6] - połowa

Gra COUNTER-STRIKE: [1] (tj. sensitive 1)

Stery Razera: Czulosc w locie na maksa, akceleracja wylaczona

+ do tego mousefix, ktory wylacza akceleracje. Kursor ogolnie powinien poruszac sie ze stala predkoscia, a porusza sie z roznymi predkosciami, ale nie delikatnie przyspieszonymi, tylko jak by to opisac: PARABOLA :P

Edytowane przez Dawid00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... może coś nie tak z optyką jest? Ale narazie wykluczmy taką ewentualność i spróbujmy czegoś innego. Zaaktualizuj firmware. To często pomaga. Mi mój Copperhead na 400 DPI skakał czasem przy małym ruchu o kilka pikseli, raz mniej, raz więcej. Aktualizowałem fw i wszystko śmiga ładnie i płynnie... jak powinno. Stosuj się tylko do instrukcji. Jak zepsujesz mice to masz po gwarancji. Ale to nie należy raczej do zaawansowanych rzeczy. :lol:

 

Pozdro,

KitKat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol: ... nie komentuję samego siebie. Nigdy nie interesowałem się(Niestety) Diamondbackiem. :] Myślałem, że ma fw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj DB od 3 lat dziala bez zazutu :D

ogolnie te myszki sie dlugo trzymaja

ja radze zaistalowac najnowsze stery i dpi ustawic na 800, na twoim miejscu bym wylaczy calkowicie zmiane sensa w locie i jeszcze przetaktowal USB na 500Hz.

myszka powinna pieknie smigac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Typowe objawy akceleracji wstecznej. Sprawdź jak mysz się zachowuje na czystej białej matowej kartce papieru.

 

U mnie na 718BF + QCK po roku czasu mysz zaczęła wariować na tej podkładce. Na białej kartce i na biurku jest ok ale na QCK nie. Jaką masz podkładkę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dpi ustawic na 800

Tego nie kumam.

 

Osobiście mam mysz ustawioną zawsze na 1600 dpi (dokładnie 1700 dpi - A4tech 718BF).

Za pomocą dzielników windows'a dla samego pulpitu mam faktycznie 850 dpi.

W grach im więcej dpi fizycznie ma mysz tym lepiej - więcej dpi = większa precyzja przy stałej realnej czułości (czyli dla zachowania stałej czułości takiej jak na 800 dpi zmniejszamy ją o połowę przy 1600 dpi ... uzyskując dwukrotnie większą precyzję)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...