Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

Każdy by chyba próbował oddać na gwarancje...

Ile sztuk tego kupić żeby wszystko obłożyć?

Oczywiście, ale nie każdy uwaliłby ją w ten sposób... :wink:

 

Czekam na argumenty teraz....a nie gadanie JA NIE MAM PROBLEMOW/JA ROZNICE NIE WIDZE.....

Ktos chce toxica 4870 kupic;D? 512

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Czekam na argumenty teraz....a nie gadanie JA NIE MAM PROBLEMOW/JA ROZNICE NIE WIDZE.....

Ktos chce toxica 4870 kupic;D? 512

E , bez przesady. Tam sa lekkie naciagniecia :>

 

Wedlug mnie w COHu lepiej obraz prezentuje sie na ATI o czym tam napisalem , jest mniej jasny , nawet tekstury drzew sa dokladniejsze. Crysisa jeden typ opisal , ze w odleglosci to nVV daje mniej szczegolowy i bardziej zamazany obraz. W Gridzie mimo , ze na ATI nie ma pelnej barierki - ta jest jak sie podjedzie - tak znowu na dachu samego auta nie ma jakiejs dodatkowej kreski. Stalker odpada bo zly przedzial czasowy.

 

Jedyne co przyznam to to , ze w Gridzie nie moge wymusic AA z poziomu CCC - w ogole sie nie da , zas w samej grze nie da sie ustawic niczego innego niz x2 bo i tak przelacza sie na sztywno tak jak tekstry w Crysisie - custom...

 

Dodaj do tego jeszcze cene 4870 i ja nie mam problemu. Referenty szly za 700-750 zl (cisza jest pod pwm) , zas odpwiednik nV za 900-950 bo dzis nawet nie warto klepac o tym...GTX srednio po 1000-1150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Heat , ATI w sporej czesci gier zwala upiekszacze na developerow czyli gre , zobacz tego durnego grida. Z CCC nie moge dac AA , zas sama gra wymusza mi na sztywno x2 , a dajac x8 i tak przelacza sie. Zobacz przelaczanie sie VH tekstur w Warhedzie na Custom - trzeba samemu pilnowac i zmieniac. Ja gram sporo , problemow wiekszych nie mam , nie mialem - ale nie zmienia to faktu , ze jest to lekko deprymujace bo co gra to kwiatek - tu aa , tu af , tu kombinuj. Dziala , to mnie cieszy , a przy cenach nV jakos zalu nie mam - ot , wiecej trzeba posiedziec.

 

swoja droga nie zapominaj o jednym - to , ze masz jakis problem nie znaczy automatycznie , ze to wina ati bo...na nV mozesz miec to samo - poszarpane cienie w Crysisach na obu :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie w FC 2 woda dosłownie znika, jak shading ustawię na medium a cała reszta jest na high, być może to jakiś bug :).

 

Zresztą mam gdzieś, to, że tu nie ma kropki, tam brakuje kreski.

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Gralem w FC2 na 9x1 pod Vista - zero problemow , 1680x1050 i wszystko maxem (z wyjatkiem cieniowania - high czy vh) bez AA i z AFx16 - nic nie znikalo itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Podkręciłem radka 4850 sonic programem Ati Tray tool, testowałem dołączonym do niego testerem. Teraz dwa pytania:

 

- czy jeśli wyskakuje mi vpu recovery tzn, że zbyt mam niskie napięcie na gpu? (temperatura nie przekracza 60st po godzinnym stresie w atiTT)

- czy opcja zwiększenia napięcia programem ati tray tools max na 1,158V faktycznie działa czy pozostaje ołówek?

 

Generalnie gram na 740/2200, bez artefaktów w testerze Ati tray tools dojechałem do 765/2250, testowałem dłuższy czas (riva wskazywała obciążenie 100%) i nie wywalało się, artefaktów 0, temperatura 62st max. VPU recovery resetował sterowniki dopiero w grach, a i to po różnym czasie. Przy wyłączonym vpu recov. zwiecha.

 

pozdrawiam

halo halo, proszę o króciutką odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem podobna sytuacje. Prawda jest taka, ze Benchmarki rzadza sie swoimi prawami, a gry swoimi. Poprubuj z obnizonym OC. Sprawdz tez procesor - jego OC. Moj przechodzil 8 petli w Intel Burn Tescie, a na FC2 wywalal sie po 1h :D Pomoglo zwikszenie V na procku.

 

Moja propozycja jest taka - zejdz do fabrycznych ustawien na karcie i powolutki podnos je - patrzac na to, zjak sie komp zachowuje w grach. Nie wiem jak reszta, ale zeby unikanc warningow - ja mialem wylaczone vpu recovery...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

halo halo, proszę o króciutką odpowiedź.

w att tez mialem przez 15min GPU na 100% i zero artow ale 2 petli w 3d marku nie przechodzil, troche przesadziles z tym oc bez zmieny napiecia to chyba nikomu na takich taktach nie pojdzie 4850

Edytowane przez venat0r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem sterowniki 9.2 w ogole im nie wyszly... juz 2gi raz mam problem z tym ze jak włączam jaka kolwiek gre to mam czarny ekran i nic... to samo przy zmianie odswiezania -> usunąłem sterowniki "Driver Cleaner 3" i zainstalowalem 9.1 i all dziala : P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Siedze na tych sterach odkąd wyszły, grywam sporo i jakoś nie zauważyłem problemów... wszystko śmiga bez zwiech, czarnych ekranów i takich tam sytuacji.

To prosze Cie bardzo :

http://forum.pclab.pl/t449188.html

oraz :

http://forums.amd.com/game/messageview.cfm...p;enterthread=y

Dodam ,ze ten z AMD to moj temat...zobacz co zostalo odpisane , poradzone - konkret i "polityka amd/wymus sobie z gry/u mnie dziala". LOL.

 

Tutaj zas rowniez perelka , ktora sprowadza sie mniej wiecej do mojego , zreszta kolo wpisal sie i w moj;

http://forums.amd.com/game/messageview.cfm...p;enterthread=y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam dwie HD4850, a w GPU-Z pisze mi Dołączona grafika obojętnie, czy w CCC ustawie CrossFireX na enable czy nie.

Czy to dobrze?

Czy obie karty działają?

Edytowane przez armt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy to dobrze?

Czy obie karty działają?

Naprawde tak ciezko sprawdzic np. badajac wynik 3d marka i upewnic sie czy dziala czy tez nie ?

Edytowane przez hapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prosze Cie bardzo :

http://forum.pclab.pl/t449188.html

oraz :

http://forums.amd.com/game/messageview.cfm...p;enterthread=y

Dodam ,ze ten z AMD to moj temat...zobacz co zostalo odpisane , poradzone - konkret i "polityka amd/wymus sobie z gry/u mnie dziala". LOL.

 

Tutaj zas rowniez perelka , ktora sprowadza sie mniej wiecej do mojego , zreszta kolo wpisal sie i w moj;

http://forums.amd.com/game/messageview.cfm...p;enterthread=y

Niestety faktem jest że nie mam takowych problemów bo akurat nie gram w podane tam tytuły, ostatnio grywam w starsze i stąd nie widze problemu. Ale wynika z tego że jednak chłopaki sie nie postarali.

9.3 sprawdze dokładniej zanim sie wypowiem... <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...