Skocz do zawartości
RafiX_

pomoc w oc 2,4..............

Rekomendowane odpowiedzi

no tak wiem ze takich tematow bylo nawet pare a nawet sie pofatygowalem i znalazlem pare z nich :) :lol: :D ale nie uzyskalem odp na moje pytanie tzn chce modkrencic 2,4 na 3.0 no wienc tak w biosie ustawiam:

 

fsb 167

pamienci 418

agp/pci 66.66 / 33.33 [tu niewiem czy jest dobze]

vcore 1.6

DDR Reference Voltage 2.6

 

no i chyba wszystko powinno pienknie chodzic ale..... komp niewstaje tzn nawet sie bios nie wlancza ;(

 

i jeszcze konfig:

 

Asus P4 na 845 PE

P4 2.4 533

Kingstony 512 333 [jeden modul]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 99.9% pamieci za wysoko taktujesz- jezeli masz mozliwosc to ustaw na pamieciach standardowy zegar (procentowe ustawianie szyny fsb na pamieci, jezeli masz) powiedz cos jaki masz sprzet to wiecej pomozemy :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyzej napisalem ale ok

 

P4 2.4 ghz 533

Asus P4PE na chipsecie 845 PE

pamienci kinstona 512 333 [ komp wykrywa 333 wienc ok]

radeon 9500 non-pro

zasilacz feel wien dobze tzyma napiencie

no i dysio maxtora modelu niepamietam ale pzeciez to niejest wazne 8)

 

eh ale wszyscy mowią ze 333 na 418 spoko idzie przynajmniejja tak slyszalem moze taktowanie agp/pci zle ustawilem czy cos ......... phyyyyyyyyy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak wiem ze takich tematow bylo nawet pare a nawet sie pofatygowalem i znalazlem pare z nich  :)  :lol:  :D ale nie uzyskalem odp na moje pytanie tzn chce modkrencic 2,4 na 3.0 no wienc tak w biosie ustawiam:

 

fsb 167

pamienci 418

agp/pci 66.66 / 33.33  [tu niewiem czy jest dobze]

vcore 1.6

DDR Reference Voltage 2.6

 

no i chyba wszystko powinno pienknie chodzic ale..... komp niewstaje tzn nawet sie bios nie wlancza ;(  

 

i jeszcze konfig:

 

Asus P4 na 845 PE

P4 2.4 533

Kingstony 512 333 [jeden modul]

prawdopodobnie masz proca na rdzeniu B0 i dlatego tak marne wyniki. Tylko C0 gwarantuje na 100% 3GHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

według mnie to pamięci, 418 to przecież od zarąbania dużo..

moje nie chcą przełknąć ustawienia na 360..

ja nie wiem ale jak mozesz ustawić je asynchronicznie a chcesz mieć 3ghz procesor to zostaw sobie 167, albo nawet 170 a pamięci daj np. 340, jak pojdzie to sprobuj jeszcze więcej, bo ten procesor na tyle powinien chyba spokojnie ruszyć... ide spac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem tego samego zdania ze to pamieci, sa to kingstony oparte zapewne na samsungach i nic wiecej nie pujda, kup jakies lepsze pamiatkia tylko nie samsungi bo te co sa teraz to sa smietniki :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

G**no prawda z tymi pamięciami - ja mam całowite "noname" i chodzą na 425 MHz (mag. 170MHz) na timingach "bySPD". W P4PE trzeba ustawić timingi i odświerzanie na "bySPD" i pójdą nawet z opcją "turbo".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to tak w chip configuration mam tyak:

 

SDRAM cofniguration By SPD

Memory turbo mod enabled / disable [i przy 1 i przy 2 komp dalej niewstaje]

DRAM reference rate by SPD

 

no to sie zalamuje :o powoli ........ pamiency chyba wytzymoją teraz mam fsb 145 i pamiency chyba na 384 ale dokladnie niepamietam

 

a i jeszcze jedno do czego jest agp / pci i tu mam od 66.66 / 33.33 do 104.46 / 52.23 ile tzeba tu ustawic i doczego to jest ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak agp pci masz bardzo dobrze ustawione ...tz pci 33,3 jest standardowe czyli dobre z agp masz podobnie .,....nie masz co sie łamac moj brat ma identyko proca i tez gofno nie idzie go krecic a ma płytke msi na jakims sisie 7xx czy jakos tak ....i tam sa pamiatki 266mhz samsungi (lipa miał 333 ale sie ze man zamienił lama ) i tam jest ustawienie dla nich na defult i tez proc sie nei kreci ...ja uzyskałem 2,7 i juz sie win nie ładował wic te proce sa rypniete nei do oc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eh no to mi juz przy fsb 155 mi win nie wstaje a przy 167 to nawet bios ehhh no ale niektozy krencą do 3 ghz i spoko ..... chyba macie racje ze pamiątki niwytzymują dam przy fsb 145 36x TO SPOKO ALE JUZ PRZY 155 NA 38x niewstaje ehhhh....... dobra to sie odrrazu zapytam ile kosztuje DDR 512 [400] co?? iu za ile mozna opchnąc moje ??? chciaz moze to nie pamiąci ............... :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eh no to mi juz przy fsb 155 mi win nie wstaje a przy 167 to nawet bios ehhh no ale niektozy krencą do 3 ghz i  spoko ..... chyba macie racje ze pamiątki niwytzymują  dam przy fsb 145 36x TO SPOKO ALE JUZ PRZY 155 NA 38x niewstaje ehhhh....... dobra  to sie odrrazu zapytam ile kosztuje DDR 512 [400] co?? iu za ile mozna opchnąc moje ??? chciaz moze to nie pamiąci ............... :?

 

Nie jestem pewien, czy to wina pamięci - u mni komp chodzi na 170MHz z pamięciami na 425MHz a przy magistrali 175 MHz już nie wstaje mimo pamięci zaniżonych do 380 (czy jakoś tak) MHz. Chyba coś innego nie wytrzymuje - może jednak to procek. Sugerowałbym sprawdzić procka w innej płycie a z tej P4PE zdjąć radiator z chipsetu i usunąć tę nieszczęsną przewodzącą nalepkę zastępująć ją pastą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to jesce raz podziele sie z wami wrazeniami :) :

 

podnosze fsb o 5 czyli do 150 daje pamienci na ..... 400 i ..... sie wlancza jakby nigdy nic w 3 dmarku niestety sie zacielo przy lobby no to pamienci na 375 i ..... to samo zacielo sie heh jak to jest jak mam fsb 145 i pamienc na 381 !!! i sei mi nic nie zacina co??

 

tak samo jak dam 167 i pamienci na >400 to nawet bios niewstaje

 

to chyba cos innego niz pamiątki chociaz tu glowy niedam co wy o tym sądzicie??? :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eh to wpadlem na pomysl ze to zasilacz i zauwazylem cos dziwnego w biose mam vcore 1.6 a w fanspeed pokazuje 1.7... to sprawdzam jeszcze raz w biosie i to samo jak dam 1.525 to w SF jest 1.625 jak dam 1.55 to w SF jest 1.65 czyli zawsze o 0.1 wiencej hmmmm........ dziwne a caly czas przy wykozystaniu proca w 100% gzeje sie do ok. 52 stopni [ale to po paru min gry....]

 

no i jeszcze mam pytanie jak moj zasilacz tzyma temp dobze czy zle ??? bo niebardzo mam porownanie ........ :

 

+3.3 V +3,30 V

+5 V +5,03 V

+12 V +11.43 V

-12 V -12.10 V

-5 V -4.53 V

 

:? :? :? ..........????........... :? :? :?

 

[update] zasilacz mam hunkay'a :D a w biosie z vcore jest tak samo ..... i czy niejest dziwne ze jest o 0,1 wiencej ....... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafix mam identycznego proca 2.4B i moim zdaniem pamiątki nie mają tu nic do gadania przy OC. Moj przyklad:

 

Pamiatki 2x256 Kingston HyperX DDR370 ustawienia 2-5-2-2 2.5V (MBM 2.44V) dzisiaj dostałem i jeszcze w podpisie nie zmieniłem :)

 

Vcore +10% czyli 1.6V (MBM 1.57V)

 

Fsb160 PCI/AGP Lock 33/66Mhz

 

Proc 2.9

 

Wszystko stabilnie chodzi (3DMark Loop, Prime95 - 7h)

 

Natomiast zwiększam Vcore +15% (1.65V) czyli max ile mi płyta pozwala i nawet bios sie nie odpala :(

 

Wiec raczej chodzi tu o sam chipset (u mnie 845E) lub ew. o konkretny egzemplarz proca (seria, tydzien itp.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a upgrade biosu cos da bo narazie mam 1002 revision .........  :?:  :?:

 

Jestem zdania, że bios trzeba uaktualniać - obecnie mam 1003.012 i wszystko chodzi dobrze. Choć nie sądzę, że rozwiąże to twój problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz jesce taki mam problem w serwisie dali mi zla plytke i mam do p4 845 GE zamiast PE .........

 

pewnie program do flaszowania biosu jest taki sam ale....... wole miec pewnosc wienc czy moghlbys mi go podeslac na myheroes@xo.pl

 

:?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...